Naturalne sposoby na krwawiące dziąsła i nie tylko

Czerwiec 7, 2015

Krwawiące dziąsła i ruszające się zęby, stanowią dwa najczęstsze problemy jamy ustnej. Mimo, że przyczyny mogą być różne, faktem jest, że w większości przypadków, są one konsekwencją nieprawidłowej higieny, które sprzyja powstawaniu chorób, takich jak zapalenie dziąseł. Dlatego, poniżej prezentujemy kilka naturalnych sposobów na krwawiące dziąsła i ruszające się zęby.

Nasze zalecenia mogą być przydatne i skuteczne, tylko w przypadkach mniej poważnych dolegliwości. Jeżeli Twój problem jest poważny, koniecznie udaj się do dentysty. W ten sposób będziesz mieć pewność, że rozwiążesz problem w najlepszy możliwy sposób.

Naturalne metody na krwawiące dziąsła

Ciepła słona woda

Jednym z najlepszych naturalnych środków na krwawiące dziąsła, jest płukanka na gardło. Wykonuję się ją przy pomocy ciepłej osolonej wody. Jak wiadomo, roztwory soli mają działanie antyseptyczne i pomagają w lepszym ukrwieniu dziąseł. To sprawia, że likwidowany jest stan zapalny i krwawienie ustaje. Wystarczy przepłukiwać gardło wodą z odrobiną soli dwa razy dziennie, a szybko zapomnisz co to krwawiące dziąsła!

Woda i nadtlenek

Kolejny z polecanych przez nas naturalnych środków na krwawiące dziąsła może być również wykorzystany w przypadku problemów z ruszającymi się zębami. Jest to roztwór wody z wybranym rodzajem nadtlenku. W tym przypadku, wymieszaj wodę z nadtlenkiem wodoru i przepłukuj gardło przez 30 sekund. Uważaj, aby nie połknąć mieszanki, ponieważ może być ona szkodliwa dla zdrowia. Płukankę stosuj trzy razy w tygodniu.

Masaż dziąseł

Jeszcze innym bardzo prostym i skutecznym środkiem, o którym wiele osób zdaje się zapominać jest masaż i szczotkowanie dziąseł. W ten sposób łatwo unikniesz stanu zapalnego, a także rozluźnisz je i sprawisz, że staną się bardziej odporne. Obecnie, w sklepach dostępne są specjalne szczoteczki do zębów z wypustkami masującymi, które znacznie ułatwiają pielęgnację dziąseł. Masaż należy wykonywać codziennie, przy każdym myciu zębów.

2#:krwawiące-dziąsła.jpg

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest kolejnym bardzo skutecznym naturalnym środkiem zapobiegającym krwawieniu dziąseł lub łagodzącym stany zapalne w jamie ustnej. Wystarczy wymieszać trochę sody oczyszczonej z wodą i przemywać płynem dziąsła. Następnie, umyj zęby jak zwykle i przepłucz gardło.

Tymianek

Tymianek jest bardzo znanym naturalnym środkiem do zapobiegania ruszaniu się zębów. Od dawna słynie on z właściwości wzmacniających i pielęgnacyjnych zębów, dlatego też często jest stosowany i polecany w przypadku ruszających się zębów. Przepłukuj wnętrze ust mieszanką wody i korzenia tymianku.

3#:krwawiące-dziąsła.jpg

Awokado

Kolejne zalecenie lub naturalny środek w przypadku ruszających się zębów, polega na pocieraniu dziąseł liśćmi awokado. Możesz je także żuć, aby uzyskać wspaniałe rezultaty. Awokado wzmacnia dziąsła, poprzez wzmocnienie zębów. Ponadto, pomaga walczyć z ubytkami i innymi chorobami zębów, na przykład chorobami dziąseł.

WIĘCEJ DLA CIEBIE