Ciepła woda – dlaczego warto ją pić regularnie?

Maj 15, 2015

Woda jest płynem, który zawiera najwięcej właściwości leczniczych i dostarcza naszemu organizmowi niesamowitych korzyści. Jeżeli jesteś typem człowieka, którego podstawą codziennej diety jest woda, musisz koniecznie zwrócić uwagę na jej temperaturę ponieważ zaleca się być ostrożnym ze spożywaniem bardzo zimnej wody, gdyż może mieć pewne negatywne skutki dla naszego zdrowia, zwłaszcza kiedy uprawiamy sport. Dlatego ważne jest aby przyzwyczaić się do picia ciepłej wody lub wody o temperaturze pokojowej, wynika to z faktu, że nasz organizm sam w sobie ma wysoką temperaturę więc spożywanie bardzo zimnej wody, może sprawić trudności w trawieniu i spowodować skurcze żołądka lub jelita cienkiego.

Ciepła woda sprzyja naszemu organizmowi

2#:woda.jpg

Możesz tego nie wiedzieć, ale ciepła woda ma więcej korzyści dla organizmu, niż możesz sobie wyobrazić. Na przykład, jeżeli przyzwyczaisz się do picia każdego ranka szklanki ciepłej wody na czczo, odczekasz chwilę, a następnie wypijesz kolejną szklankę wody z sokiem z cytryny i łyżeczką miodu, szybko odczujesz jak organizm rozpocznie proces oczyszczania i detoksykacji, a ty poczujesz się świeższa i znacznie lżejsza. Ponadto ciepła woda pomoże obniżyć nadmierny apetyt, sprawi, że do zaspokojenia głodu potrzebne ci będą mniejsze ilości jedzenia.

Ale hej! To oczywiście nie są wszystkie korzyści, które może przynieść picie ciepłej wody. Dlatego też w dalszej części postaramy się wymienić te najbardziej interesujące zalety ciepłej wody.

Usuwa toksyny z organizmu

Ciepła woda jest niezwykle przydatna do wykonania oczyszczania organizmu ponieważ usuwa odpady, których zimna woda nie jest w stanie rozpuścić. Poza tym pomaga usunąć zanieczyszczenia z nerek i innych organów, które pełnią bardzo ważną rolę w naszym organizmie.

Należy również pamiętać, że regularne picie ciepłej wody pomoże dokładnie oczyścić tkanki. Picie tylko raz dziennie ciepłej wody nie jest wystarczające, powinno się to robić regularnie.

Łagodzi dolegliwości

3#ból-głowy

Jakby tego było mało, ciepła woda sprawdza się równie dobrze w leczeniu i łagodzeniu niektórych chorób, takich jak reumatyzm, miażdżyca, itp.

Ważne jest, aby wiedzieć, że ciepła woda jest bardzo dobra dla osób, które mają gorączkę, jeżeli wypijemy są bardzo szybko, natychmiastowo zmniejszy ona temperaturę ciała, ponieważ rozszerzy ona kanały przepływu krwi i pozwoli to na swobodne przepływanie krwi i eliminowanie ze swojej drogich wszystkich zanieczyszczeń.

Pomaga obniżyć masę ciała

4#waga-idealnaTo działanie ciepłej wody na pewno cię zainteresuje! Czy wiesz, że ludzie którzy mają nadwagę, mogą znaleźć w ciepłej wodzie sojusznika? Aby efekty były widoczne, należy włączyć ciepłą wodę do naszej codziennej, zdrowej diety i cały proces odchudzania wspierać regularnymi ćwiczeniami. Pomoże nam to stracić wagę bez uciekania się do drastycznych diet, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Równoważy pH

Regularne spożywanie ciepłej wody pozwoli zrównoważyć pH ponieważ przyczynia się do zmniejszenia zakwaszenia organizmu. Pomoże to nam poczuć się zdrowiej, piękniej i wydobędzie nasz naturalny blask.

Pamiętaj!

80% naszego organizmu składa się z wody, zatem spożywanie małej ilości płynów może spowodować zachwianie równowagi w naszym ciele. Oczywiście najlepiej jest, kiedy spożywany płyn to woda, która jest naturalnym płynem i jej regularne spożywanie przynosi wiele pozytywnych skutków dla naszego organizmu. Oczywiście wszystko z umiarem! Nie należy przesadzać ze spożywaniem wody, zalecane spożycie to od 1,5 do 2 litrów wody dziennie.

Na koniec, mamy nadzieję, że wszystkie te pozytywne właściwości wody, które wymieniliśmy w artykule zachęcą cię do spożywania większej ilości wody i korzystania z jej właściwości leczniczych i odtruwających w maksymalnym stopniu, bo przecież woda jest nam niezbędna do życia.

WIĘCEJ DLA CIEBIE