Naturalne składniki na włosy, skórę i paznokcie

· Grudzień 19, 2016
Korzystanie z produktów pochodzenia naturalnego w przeważającej większości przypadków nie niesie ze sobą zagrożenia dla zdrowia. Należy jednak zawsze starać się wykonać test na małym fragmencie skóry w celu sprawdzenia produktu pod kątem ewentualnych właściwości uczulających.

Naturalne składniki stanowiące podstawę wielu produktów do pielęgnacji zazwyczaj spotykają się z lekceważeniem, co jest o tyle dziwne, że przecież przeważająca większość kobiet pragnie poznać kompleksowe metody zachowania lub udoskonalenia urody.

Ich głównym celem są z reguły włosy, skóra i paznokcie, zachowanie tych trzech elementów urody w dobrej kondycji gwarantuje dobry efekt końcowy i doskonałe samopoczucie.

Ale dlaczego warto poznać te cenne naturalne składniki mogące przydać się w procesie dbania o urodę? Ponieważ tak naprawdę większość kobiet inwestuje niekiedy całkiem spore sumy pieniędzy na produkty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji skóry, aby chronić ją przed przedwczesnymi oznakami starzenia. To samo tyczy się także włosów i paznokci.


Ze względu na uszkodzenia spowodowane ostrymi promieniami słonecznymi oraz niekorzystnym działaniem różnego rodzaju toksyn znajdujących się w Twoim otoczeniu, korzystanie z odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych w celu przeciwdziałania tym uszkodzeniom skóry staje się ostatnimi czasy wręcz niezbędne.

Składniki

Jednak wciąż niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są liczne naturalne składniki, których można użyć do tego celu. A na dodatek ich skuteczność w wielu przypadkach nie odbiega lub wręcz nawet przewyższa syntetyczne produkty przemysłu kosmetycznego.

Choć wszyscy mamy skłonność do używania produktów komercyjnych, najlepiej jeszcze od znanych marek, to jednak wielokrotnie publikowane wyniki badań naukowych udowadniają, że wiele domowych alternatyw oferuje także znakomite rezultaty. A co więcej, za niewielki ułamek ceny.

W dalszej części naszego dzisiejszego artykułu chcielibyśmy zaprezentować Ci pięć z najlepszych produktów opartych w 100% o naturalne składniki, które na pewno warto dołączyć je do swojej codziennej procedury dbania o urodę.

Zapraszamy zatem do lektury!

1. Oliwa z oliwek to podstawa jeśli chodzi o naturalne składniki

Oliwa z oliwek jest jednym z najlepszych produktów kosmetycznych, jakie zapewne masz w swojej kuchni.

Jej wysoka zawartość niezbędnych dla Twojego organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E sprawia, że stanowi ona doskonały krem nawilżający, a jej naturalne składniki mają dobroczynny, odmładzający wpływ na Twoją skórę.

Oliwa z oliwek

Właściwości zmiękczające, jakimi cechuje się oliwa z oliwek pozwalają uzyskać naprawdę miękką, jędrną i pozbawioną skaz skórę.

Zastosowanie na skórę

 • Wmasuj trochę oliwy w skórę aż do jej całkowitego wchłonięcia się.
 • Powtórz ten zabieg każdego wieczoru przed pójściem do łózka, aby utrzymać dobry poziom nawilżenia i młodzieńczy wygląd Twojej skóry.

Zastosowanie na włosy

 • Aby uzyskać połysk, grubość i wytrzymałość swoich włosów wystarczy wmasować łyżkę ciepłej oliwy z oliwek w skórę głowy.
 • Pozostaw ją tam przez 45 minut, a następnie umyj włosy swoim zwykłym szamponem.

Zastosowanie na paznokcie

 • W celu zapewnienia sobie zdrowych paznokci i skórek należy moczyć palce w oliwie z oliwek przez 10 minut.
 • Powtórz tę czynność trzy razy w tygodniu.

2. Awokado

Owoce, pestki i olejek z awokado są doskonałą alternatywą do poprawiania urody całego ciała bez użycia agresywnych środków chemicznych.

Awokado

Zawarte w tym owocu naturalne składniki, takie jak kwasy tłuszczowe skutecznie nawilżają suchą skórę i przyspieszają gojenie się blizn, skaz oraz podrażnień.

Awokado stanowi naprawdę wspaniały sposób na niedożywione włosy i łamliwe paznokcie.

Zastosowanie na skórę

 • Rozgnieć miąższ dojrzałego awokado tak, aby uzyskać jednorodną masę i użyj jej w charakterze maseczki na skórze Twojej twarzy i szyi.
 • Pozostaw ją tam przez 30 minut, a następnie spłucz letnią wodą.
 • Powtarzaj tę czynność dwa lub trzy razy w tygodniu.

Zastosowanie na włosy

 • Wymieszaj miąższ dojrzałego awokado z łyżką olejku jojoba i nałóż tak uzyskany preparat na mokre włosy.
 • Dokładnie przykryj głowę gumowym lub plastikowym czepkiem (możesz na przykład użyć w tym celu reklamówki foliowej). Pozostaw mieszaninę na swoich włosach przez co najmniej jedną godzinę.
 • Spłucz włosy zimną wodą. Powtarzaj tę procedurę dwa razy w tygodniu.

Zastosowanie na paznokcie

 • Przygotuj mieszaninę na bazie miąższu jednego awokado oraz łyżki stołowej oleju kokosowego.
 • Wetrzyj ją w swoje paznokcie i skórki, a następnie pozostaw na około 30 minut.
 • Spłucz dłonie ciepłą wodą. Powtarzaj ten zabieg co noc przed snem.

3. Zielona herbata

Naturalne składniki znajdujące się w zielonej herbacie to przede wszystkim ogromna ilość przeciwutleniaczy. Z tego też względu herbata ta okazuje się być jednym z najlepszych produktów żywnościowych nadających się znakomicie także do zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry i włosów.

Zielona herbata

Jej aktywne związki są w stanie zminimalizować szkodliwy wpływ promieniowania UV pochodzącego od Słońca i zatrzymać niekorzystne działanie wolnych rodników na stan Twojej skóry.

Jest to także produkt przydatny do zwalczania niepożądanego zjawiska wypadania włosów i zmian na powierzchni paznokci.

Zastosowanie na skórę

 • Połącz zawartość dwóch torebek zielonej herbaty z łyżką miodu i z sokiem z jednej całej cytryny.
 • Mieszaj dokładnie wszystkie te naturalne składniki tak, aby uzyskać jednorodną pastę. Teraz nałóż ją na skórę. Pozostaw tak przez około 10 minut.
 • Powtórz opisywaną procedurę dwa razy w tygodniu (najlepiej w nocy, aby uniknąć przyciemniającego skórę działania promieni słonecznych).

Zastosowanie na włosy

 • Przygotuj dwie lub trzy filiżanki zielonej herbaty i odcedź pozostałości tak, aby uzyskać czysty napar. Użyj go do płukania włosów.
 • Pozwól herbacie zadziałać na swoje włosy przez 30 minut, po czym spłucz je w zwykły sposób.
 • Użyj tego sposobu do trzech razy w tygodniu.

Zastosowanie na paznokcie

 • Dodaj sześć kropli olejku z kiełków pszenicy do filiżanki zielonej herbaty i mocz paznokcie w tak uzyskanej mieszaninie przez 15 minut.
 • Powtarzaj tę procedurę do trzech razy w tygodniu.

4. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest jednym z najlepszych produktów dla włosów, skóry i paznokci zawierającym w pełni naturalne składniki.

Olej kokosowy

Zawiera on kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha, które nawilżają i w sposób naturalny naprawiają uszkodzoną tkankę skóry.

Jest on także bogaty w przeciwutleniacze i naturalne składniki odżywcze, które skutecznie zapobiegają pojawiania się oznak przedwczesnego starzenia się.

Zastosowanie na skórę

 • Weź łyżkę oleju kokosowego w swoje dłonie i wcieraj go w skórę na całym ciele.
 • Powtórz ten zabieg każdego wieczoru, aby złagodzić suchość swojej skóry i pozbyć się niepożądanych wyprysków.

Zastosowanie na włosy

 • Podgrzej kilka łyżek oleju kokosowego (ale pamiętaj, że jego naturalne składniki ulegają rozpadowi w zbyt wysokiej temperaturze!) i wykonaj za jego pomocą masaż skóry głowy i swoich włosów.
 • Spłucz głowę dopiero następnego dnia rano. Powtarzaj ten zabieg co trzy dni.

Zastosowanie na paznokcie

 • Użyj trochę oleju kokosowego na potrzeby masażu rąk i skórek paznokci. Przeprowadź tę procedurę co wieczór przed pójściem do łóżka.

5. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy posiada właściwości antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jego użycie na włosy, skórę i paznokcie jest w stanie spowolnić rozwój drożdżaków i innych szkodliwych drobnoustrojów.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy stanowi także naprawdę znakomity sposób na zrównoważenie naturalnego poziomu pH Twojej skóry, a także i usuwa trudno zmywalne zanieczyszczenia z jej powierzchni.

Zastosowanie na skórę

 • Zmieszaj równe części octu jabłkowego i wody. Za pomocą wacika nanieś tak przygotowaną mieszaninę na skórę całej twarzy.
 • Użyj tego zabiegu trzy razy w tygodniu w celu skutecznej walki z trądzikiem i pozbycia się nadmiaru wydzieliny z gruczołów łojowych.

Zastosowanie na włosy

 • Zmieszaj jedną część octu jabłkowego z trzema częściami wody i używaj tej mieszaniny w charakterze płukanki do włosów zaraz po ich umyciu.

Zastosowanie na paznokcie

 • Wymocz paznokcie w roztworze octu jabłkowego i wody. Dobrze je potem wysusz.
 • Korzystaj z tego preparatu opartego o naturalne składniki codziennie, aby zachować swoje paznokcie w dobrej formie, wytrzymałe i odporne na atak grzybicy.

Czy masz w domu opisywane powyżej naturalne składniki niezbędne do przygotowania opisanych powyżej kosmetyków? Teraz już wiesz, jak z nich korzystać, aby zapewnić sobie piękny wygląd. Zatem do dzieła, daj im szansę udowodnić ich skuteczność!