Napoje na odtruwanie są świetne także na odchudzanie - wiedziałeś o tym?

Jak to jest z napojami na odtruwanie? Dzięki dodaniu owoców i warzyw do takiego napoju zyskasz ogromne ilości witamin i minerałów, które dadzą Ci spory zastrzyk energii. Dowiedz się więcej na ten temat z tego artykułu!
Napoje na odtruwanie są świetne także na odchudzanie - wiedziałeś o tym?

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Ostatnimi czasy wysportowana sylwetka i zdrowy styl życia stały się trendem ogólnoświatowym. Obecnie wiele osób przerzuca się na ogólnie pojęty zdrowszy styl życia. Uczy się tym samym dbać o swoje ciało, trzymać się z daleka od czynników nadwagi, jeść zdrowe produkty żywnościowe, pić naturalne napoje na odtruwanie organizmu.

A także cieszyć się codzienną dawką ćwiczeń fizycznych poprawiających zdrowie i urodę.

Jednak nie zawsze jest to tak łatwe, jak można byłoby się spodziewać. Każdego dnia pojawiają się nowe produkty: nowy proszek białkowy oparty o naturalną serwatkę, szeroko reklamowane napoje na odtruwanie, soki o wysokiej zawartości witamin lub tabletki na odchudzanie, które pomogą Ci osiągnąć taką wagę, o jakiej zawsze marzyłeś.

Czy jednak są one konieczne do udanego procesu odchudzania? Czy ich stosowanie jest korzystne dla Twojego zdrowia? A co ze skutkami ubocznymi?

Prawda jest taka, że w wielu przypadkach rzeczywiście mogą się one okazać pomocne. Jednak wcale nie musisz uciekać się do drogich produktów reklamowanych jako niezawodne podczas pozbywania się nadmiaru kilogramów.

W rzeczywistości możesz poradzić sobie zupełnie inaczej. Nasze zalecenia obejmują między innymi wypróbowanie właściwości, którymi cechują się napoje na odtruwanie, bazujące wyłącznie na naturalnych składnikach.

Odtruwanie organizmu

W dalszej części naszego dzisiejszego artykułu zaprezentujemy Ci najważniejsze zalety takich właśnie napojów. Jesteśmy przekonani, że po skończeniu lektury nie będziesz potrzebować dodatkowej zachęty, aby zacząć je pić każdego kolejnego dnia!

1. Napoje na odtruwanie są w pełni naturalne, nie zawierają środków chemicznych

Decyzja o zdrowym stylu życia oznacza rezygnację w maksymalnym możliwym stopniu z żywności przetworzonej metodami przemysłowymi. Oznacza to tym samym, że skład naturalnych napojów na odtruwanie staje się w tym momencie jedną z największych ich zalet.

Są one domowej roboty, a do ich przygotowania wykorzystuje się jedynie owoce i warzywa. Dzięki temu uzyskujesz stuprocentową pewność, że będą one pozbawione wszelkich syntetycznych substancji chemicznych, konserwantów i słodzików.

Soki warzywne

Wiele produktów, takich jak magiczne tabletki na odchudzanie obiecujące Ci utratę wagi, zawierają wprawdzie wyciągi z podobnych składników, ale wskutek przetwarzania metodami przemysłowymi tracą one większość swoich wartości odżywczych.

Ponadto, jeśli jesteś przyzwyczajony do napojów gazowanych lub opartych o sztuczne składniki (jak cola lub popularne energetyki), jest to świetny sposób, aby zastąpić je o wiele zdrowszą opcją. W ten sposób zaspokoisz także swoją chrapkę na coś słodkiego, bez jednoczesnego spożywania zbyt wielu kalorii.

2. Przyspieszają Twoje procesy metaboliczne, nawet jeśli nie uprawiasz ćwiczeń fizycznych

Napoje na odtruwanie działają podobnie, jak naturalny lek moczopędny, pomagając Ci oczyścić swój organizm i pozbyć się pozostałości po przebiegu procesów metabolicznych, które w nadmiernych ilościach mają właściwości toksyczne, a zatem niekorzystnie wpływają na Twój stan zdrowia.

W zależności od tego, jakich konkretnie składników użyjesz, możesz uzyskać różne korzyści cechujące gotowy napój. Niektóre z problemów, jakie możesz zwalczyć dzięki tym napojom to:

  • Nadmiar sodu
  • Zatrzymanie płynów w organizmie
  • Dodatkowe kalorie i związany z nimi tłuszcz

W rezultacie poczujesz się znacznie bardziej rześko niż dotychczas i dostaniesz swoistego zastrzyku energii.

Dzieje się tak dlatego, że kiedy jesz wystarczająco dużo owoców i warzyw, są one trawione bardzo szybko. Twój organizm może więc praktycznie od razu skorzystać z dostarczonych przez nie witamin, mikroelementów i innych substancji odżywczych. Zapewni Ci to energię, której potrzebujesz na resztę swojego dnia.

Ćwiczenia fizyczne

Inną zaletą napojów na odtruwanie jest to, że ponieważ mają one właściwości diuretyczne, to pomagają Ci szybciej schudnąć bez konieczności spędzania każdej wolnej chwili na siłowni.

Pamiętaj jednak, że szybszy metabolizm nie oznacza wcale tego, że można jeść co chcesz, kiedy chcesz i ile chcesz. Prawda jest taka, że napoje te ułatwiają pewne zadania Twojemu organizmowi, w połączeniu z dobrą dietą. Nie są one natomiast złotym środkiem na wszystkie problemy.

3. Pomogą Ci raz na zawsze poradzić sobie z uciążliwymi problemami ze strony układu pokarmowego

Czy często występują u Ciebie problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego? Takie jak:

  • Zapalenie żołądka
  • Biegunka
  • Zaparcie
  • Problemy z okrężnicą lub wątrobą

Napoje na odtruwanie mogą być doskonałym rozwiązaniem na każdy z powyższych problemów zdrowotnych.

Jeśli nie masz w zwyczaju przestrzegać prawidłowej diety, napoje te mogą dostarczyć Ci niezbędnych składników odżywczych i błonnika. Są one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Oprócz tychże napojów nie powinieneś jednak zapominać o piciu co najmniej 8 szklanek wody na dobę, w celu prawidłowego nawodnienia organizmu.

4. Napoje na odtruwanie mają korzystny wpływ na Twoja wątrobę i okrężnicę

Kiedy znajdziesz się na drodze, prowadzącej do utraty wagi, nie możesz zapomnieć o swojej wątrobie i okrężnicy.

Wynika to z prostej rzeczy. Otóż są to narządy, które są najbardziej obciążone zarówno w momencie spożywania przez Ciebie dużej ilości tłuszczu, alkoholu, kofeiny i przetworzonej żywności, jak również wtedy, gdy przerzucisz się na restrykcyjną dietę odchudzającą.

Problemy trawienne

Dlaczego te organy są tak ważne dla Twojego zdrowia? Cóż, Twoja okrężnica jest bezpośrednio odpowiedzialna za wyodrębnianie płynów i składników odżywczych z produktów spożywczych, które zjadasz.

Z kolei Twoja wątroba odpowiada za filtrowanie toksyn z jedzenia i napojów, które spożywasz; z pominięciem rzecz jasna wytwarzania soków trawiennych niezbędnych do ich rozkładu na czynniki pierwsze.

Napoje na odtruwanie są niezwykle istotne przy wspomaganiu pracy obu tych narządów, ponieważ często zawierają składniki odżywcze, które w naturalny i szybki sposób redukują obciążenie, jakiemu są one poddawane.

Zalecamy zatem regularne picie tych napojów przez co najmniej jeden tydzień w miesiącu. Dzięki temu będziesz w stanie skutecznie wyeliminować toksyny zalegające w Twoim organizmie, a także zapobiegać różnym mniej lub bardziej poważnym problemom ze swoją wątrobą i okrężnicą.

Pamiętaj jednak, aby stosować je z umiarem

Korzyści płynące ze stosowania napojów na odtruwanie są naprawdę wielkie. Ale pamiętaj, że nigdy nie należy popadać w skrajność, jako że skutki takiego postępowania mogą okazać się szkodliwe.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest regularne stosowanie się do zasad zbilansowanej diety i wspomaganie zdrowia poprzez spożywanie tych napojów. Nie należy jednak uważać ich za magiczne rozwiązanie, które pozwoli Ci z dnia na dzień schudnąć. Pełnią one rolę wspomagającą i nic ponad to.

Dobrze jest również stosować różne ich rodzaje, wykorzystujące inne składniki i cechujące się nieco innymi właściwościami.

Pamiętaj, że możesz wybrać pomiędzy różnego rodzaju naparami i sokami z owoców lub warzyw. Zatem za każdym razem przygotuj sobie inny napój. Dzięki temu smaki napojów nie znudzą Cię, a ich spożywanie stanie się częścią Twojego stylu życia.

Zdjęcie główne zostało zamieszczone dzięki uprzejmości serwisu wikiHow.com


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.