Napar z imbiru i aloesu - naturalny środek wzmacniający

Napar z imbiru i aloesu może być wspaniała alternatywą, która pomoże nam odpowiednio potraktować problemy żołądkowe, a ponadto przyczyni się do skutecznego oczyszczania organizmu z wszelkiego rodzaju toksyn i zanieczyszczeń. Doskonale się również nadaje do obniżania poziomu złego cholesterolu, a także w procesie odchudzania.
Napar z imbiru i aloesu - naturalny środek wzmacniający
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Napar z imbiru i aloesu to jeden z napojów zdrowotnych powszechnie stosowanych na całym świecie. Jeżeli jak dotąd go nie próbowałaś, to zapewne skusisz się na to po przeczytaniu tego artykułu. Skąd ta pewność?

Otóż napar z imbiru i aloesu stanowi bardzo silny środek wzmacniający, który posiada mnóstwo wspaniałych właściwości.

Oba składniki naparu, zarówno imbir, jak i aloes znajdują swoje szeroko rozpowszechnione zastosowanie w różnych gałęziach medycyny naturalnej. Aloes jest krzewem, który posiada mnóstwo właściwości niezwykle pożądanych dla zdrowia człowieka.

Korzeń imbiru natomiast stanowi doskonały środek uśmierzający mnóstwo na co dzień nas dotykających bolączek. Czytając ten artykuł dowiesz się w jaki sposób wykorzystać dla naszego dobra doskonałe połączenia tych dwóch składników. Sama się więc przekonaj.

Napar z imbiru i aloesu – zdumiewające korzyści

Aloes

Przeczytaj również podobny artykuł: Domowa maseczka z jabłka, winogron i aloesu na zmarszczki

Bardzo ciekawy jest fakt, że wspomniany napar z imbiru i aloesu jest pod wieloma względami dobroczynny dla organizmu kobiety. Między innymi pozwala regulować masę ciała w okresie menopauzy, przyspiesza metabolizm, zwalcza uczucie duszności, a także uczucie zimna w kończynach.

Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej wspaniałym właściwościom, jakich dostarcza napar z imbiru i aloesu.

Wrzody żołądka

Żołądek, jak zapewne wiesz, jest pokryty od wewnątrz ochronną warstwą śluzu, która chroni go przed własnymi kwasami trawiennymi, kiedy te rozkładają zjedzone produkty. Jednakże z powodu działalności niektórych bakterii osłona ta czasem ulega zniszczeniu.

  • Aloes stanowi bardzo silny środek przeciwzapalny zdolny do regenerowania i uśmierzania infekcji, do których dochodzi w naszym organizmie, a zwłaszcza jeśli chodzi o warstwę ochronną znajdującą się w naszym żołądku.

Jeśli chodzi o korzeń imbiru, być może powątpiewasz w jego nadzwyczajne działanie. Jak korzeń o tak skoncentrowanym i mocnym smaku może pomóc w kłopotach żołądkowych? – zapytasz.

  • Otóż powinnyśmy wiedzieć, że po pierwsze, korzeń imbiru skutecznie powstrzymuje rozwój wszystkich szczepów bakterii Helicobacter pylori, która to powoduje powstawanie nieżytu żołądka.
  • Napar z imbiru i aloesu stanowi sposób walki nie tylko z nieżytem żołądka, ale również z wrzodami, które są ściśle powiązane ze wspomnianą bakterią.
  • Pomaga sobie radzić z bólem, mdłościami i złym samopoczuciem.
  • Dzięki swym właściwościom przeciwzapalnym pozwala zmniejszyć stan zapalny wyściółki żołądka.

Przeczytaj również podobny artykuł: Wrzody żołądka i dwunastnicy – objawy

Naturalny lek przeciwbólowy

Napar z imbiru z aloesem pomaga ponadto skutecznie załagodzić złe samopoczucie wynikające między innymi z:

  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Bólu mięśni
  • Bólu głowy
  • Bólu menstruacyjnego
  • Bólu spowodowanego występowaniem żylaków.

Korzeń imbiru działa jako skuteczny naturalny środek przeciwbólowy, który w swym działaniu może się równać z powszechnie znanym ibuprofenem. Aloes z kolei będąc silnym środkiem przeciwzapalnym, doskonale się nadaje na różnego rodzaju stany wynikające z artretyzmu czy też powiązane z bólem menstruacyjnym. Warto go wypróbować.

Przeczytaj również podobny artykuł: Naturalne środki przeciwbólowe – korzenie i zioła

Wspomaga proces odchudzania

Kobieta mierzy się w talii
  • Napar z imbiru i aloesu wykazuje silne działanie oczyszczające organizm z wszelkiego rodzaju toksyn, odpadów i zanieczyszczeń.
  • Ponadto jest bardzo skuteczny w przyspieszaniu metabolizmu, co nie pozostaje bez znaczenia dla osób, którym zależy na spaleniu kilku dodatkowych kalorii.
  • Nie można też pominąć faktu, że zwłaszcza dzięki występowaniu imbiru napar ten posiada właściwości sycące.
  • Napar z imbiru i aloesu znacznie poprawia perystaltykę jelit, dzięki czemu można go stosować jako środek przeczyszczający.

Przeczytaj również podobny artykuł: Odchudzanie – pięć napojów, które Ci w tym pomogą

Obniża poziom złego cholesterolu

Choć prawdopodobnie o tym nie wiedziałaś, wystarczy pić jedną szklankę naparu dziennie, aby obniżyć poziom złego cholesterolu i trójglicerydów.

  • Korzeń imbiru spożywany w odpowiedni sposób wykazuje działanie podobne do atorwaststyny, leku stosowanego do obniżania poziomu złego cholesterolu.
  • Aloes z kolei wykazuje podobne działanie ze względu na zawarty w nim oligoelement, który zawarty jest rownież w czosnku.

Jak przygotować napar z imbiru i aloesu

Korzeń imbiru

Przeczytaj również podobny artykuł: Napar na wątrobę – pij go zawsze przed snem!

Składniki

  • Pół łyżeczki startego świeżego imbiru (2,5 g)
  • 1 łyżka żelu z aloesu (15 g)
  • 1 szklanka wody (200 ml)
  • 1 łyżeczka pszczelego miodu (7,5 g)

Sposób przygotowania

  • Przede wszystkim pamiętaj o tym, by nigdy nie jeść więcej niż 3 gramy imbiru w ciągu dnia.
  • Przede wszystkim zagotuj wodę.
  • Następnie dodaj starty imbir i łyżkę żelu z aloesu.
  • Pozostaw na ogniu na 15 minut, a następnie zestaw z ognia i pozostaw na kolejne 10 minut.
  • Przecedź napar przez sitko. Dodaj teraz miód do smaku i pij każdego ranka jeszcze przed posiłkiem.

Przeczytaj również podobny artykuł: Detoks organizmu: imbir, kurkuma i pieprz cayenne

Przeciwwskazania

Na pewno nie powinnaś przyjmować imbiru w żadnej postaci, jeżeli cierpisz na chorobę Crohna lub jeśli wykryto u Ciebie kamienie w woreczku żółciowym. Jeśli chodzi o aloes, jego efekty mogą być niezadowalające, gdy będziemy go stosować w nadmiarze. W naszym przepisie podano rozsądną ilość, którą możesz spożywać bez najmniejszych obaw.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Vogler, B. K., & Ernst, E. (1999). Aloe vera: A systematic review of its clinical effectiveness. British Journal of General Practice.
  • Radha, M. H., & Laxmipriya, N. P. (2015). Evaluation of biological properties and clinical effectiveness of Aloe vera: A systematic review. Journal of Traditional and Complementary Medicine. https://doi.org/10.1016/j.jtcme.2014.10.006
  • Ali, B. H., Blunden, G., Tanira, M. O., & Nemmar, A. (2008). Some phytochemical, pharmacological and toxicological properties of ginger (Zingiber officinale Roscoe): A review of recent research. Food and Chemical Toxicology. https://doi.org/10.1016/j.fct.2007.09.085

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.