Domowa maseczka z jabłka, winogron i aloesu na zmarszczki

Aby uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty, należy pamiętać, by stosować tę maseczkę regularnie. Ważne jest również dbanie o to, by użyte składniki były możliwie jak najlepszej jakości i pochodzące z naturalnych źródeł.
Domowa maseczka z jabłka, winogron i aloesu na zmarszczki
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dlaczego domowa maseczka na twarz? Otóż ciągła ekspozycja skóry twarzy na działanie słońca, kontakt z toksynami i zanieczyszczeniami środowiska oraz złe nawyki to czynniki mogące znacząco wpłynąć na przedwczesne starzenie się skóry.

Z biegiem czasu skóra traci swoją elastyczność, coraz częściej zauważamy zmarszczki mimiczne i niewielkie zagłębienia w skórze twarzy – może się tak zdarzyć nawet jeszcze w młodym wieku. W obliczu tego problemu wiele osób – nie mając pojęcia, jak do niego podejść – decyduje się go po prostu ignorować.

I choć przemysł kosmetyczny oferuje nam bogatą ofertę produktów pomagających zadbać o nasz wygląd, odmłodzić skórę i ją ochronić, nie każdy ma dostęp do tego typu kosmetyków.

Na szczęście istnieją w 100% naturalne alternatywy, które za niewielką cenę pomogą nam w doskonały sposób zadbać o swój wygląd bez przykrych skutków ubocznych.

Wśród tych opcji znajduje się między innymi naturalna domowa maseczka wykonana z jabłka, winogrona i aloesu. Jej aktywne składniki głęboko penetrują skórę odżywiając ją i pomagając zmniejszyć widoczność niedoskonałości skórnych.

Domowa maseczka z jabłka, winogron i aloesu

Domowej roboty, naturalne maseczki stały się ostatnimi czasy najlepszą opcją aby chronić, odżywiać i nadawać blasku naszej skórze.

Wykonane z naturalnych składników i wolne od wszelkiego rodzaju agresywnych, chemicznych składników, maseczki tego typu stanowią zdrową i tanią alternatywę aby uniknąć zmarszczek.

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, na czym polega domowa maseczka bogata w nawilżające składniki i wartości odżywcze. Pomoże nam ona zredukować płytkie zmarszczki, plamy i inne widoczne niedoskonałości skórne.

Przeczytaj również artykuł: Aloes – zrób z niego leczniczy napój

Właściwości jabłek

Zielone jabłka

Jabłko to owoc wyróżniający się wysoką zawartością wody i związków fitochemicznych. Są to substancje niezbędne, by odpowiednio zadbać o skórę i odmłodzić ją.

Stosowanie ich na skórę zmniejsza ilość martwych komórek naskórka i pomaga stworzyć ochronną barierę osłaniającą nas przed wolnymi rodnikami. Jabłko wykazuje ponadto właściwości nawilżające i można je stosować praktycznie do każdego rodzaju skóry.

Właściwości winogron

Liczne przeciwutleniacze i witamina C zawarte w winogronach wypełniają niezwykle ważną rolę w chronieniu skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

Zawierają one ponadto resweratrol, witaminę E i minerały pobudzające aktywność komórek naszej skóry. To z kolei zmniejsza ryzyko przedwczesnego starzenia się.

Właściwości aloesu

Aloes

Przezroczysty żel zawarty w liściach aloesu to jedno z najlepszych naturalnych remediów pomagającym nam odpowiednio zadbać o skórę.

Jest on bogaty w wodę, przeciwutleniacze i inne wysokowartościowe składniki odżywcze. Wspomagają one odbudowę komórek i procesy odmładzające.

Aloes jest doskonały na łagodzenie poparzeń, trądziku i innych dolegliwości skórnych, które znacznie przyspieszają starzenie się i pogarszają nasz wygląd.

Żel wydobyty z tej rośliny działa też jako niezwykle skuteczny naturalny środek nawilżający, doskonały aby wyregulować pH naszej skóry i zwalczyć problem jej przesuszania.

Domowa maseczka z jabłka, winogron i aloesu – jak ją przygotować?

Domowa maseczka

Ta domowa maseczka jest bardzo prosta w wykonaniu i nie wymaga dużej ilości czasu.

Ważne jednak, by ustalić, że produkty, które wykorzystujemy są w 100% organiczne i pochodzą z naturalnych źródeł. Jeżeli sięgniesz po sztuczne bądź pełne związków chemicznych owoce, skuteczność maseczki będzie znacznie mniejsza.

Należy również pamiętać, że nie otrzymamy natychmiastowych skutków. Należy stosować maseczkę wielokrotnie, aby dostrzec zmiany w wyglądzie na lepsze.

Składniki

 • 1 zielone jabłko
 • 3/4 szklanki winogron (100 g)
 • 1/2 szklanki żelu z aloesu (100 g)

Sposób wykonania

 • Potnij jabłko na kawałki, usuń gniazda nasienne i włóż do miksera, aby uzyskać pure. Upewnij się, że miksujesz całe jabłko razem ze skórką.
 • Następnie, dobrze umyj winogrona i potnij je na małe kawałeczki.
 • Dodaj winogrona do miksera razem z żelem aloesowym i zmiel wszystko na gładką masę.
 • Gdy maseczka będzie miała konsystencję gęstej, jednolitej pasty, umieść ją w porcelanowej miseczce. Możesz ją przechowywać w lodówce.

Sposób nałożenia

 • W godzinach wieczornych, gdy już zmyjesz cały makijaż i resztki kosmetyków, nałóż na skórę cienką warstwę maseczki, nie pomijając również okolic szyi, podbródka i dekoltu.
 • Dokładnie przykryj miejsca, na które nałożyłaś maseczkę i pozostaw na 20 do 30 minut.
 • Po tym czasie wypłucz skórę letnią wodą i osusz miękkim ręcznikiem.
 • Domowa maseczka może być przechowywana w lodówce aż do trzech dni.
 • Powtórz zabieg co najmniej trzy razy w tygodniu.

Pamiętaj, że chociaż składniki, jakie zawiera w sobie ta domowa maseczka, zwykle nie wywołują reakcji alergicznych, zawsze warto wykonać próbę na niewielkim obszarze twarzy lub szyi.

W ten sposób uzyskasz całkowitą pewność, że użyte składniki są dla Ciebie delikatne i odpowiednio dobrane do Twojego typu cery.

Masz ochotę wypróbować?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Portugal-Cohen, Meital & Ish-Shalom, Eliran & Mallon, Ruben & Corral, Patricia & Michoux, Franck & Ma’or, Ze’evi. (2018). Apple of Sodom ( Calatropis procera ) Callus Extract, a Novel Skincare Active and Its Biological Activity in Skin Models When Combined with Dead Sea Water. Journal of Cosmetics, Dermatological Sciences and Applications. 08. 73-91. 10.4236/jcdsa.2018.82010.
 • Hendrawati, Tri & A Nugrahani, R & Utomo, Setyawan & Ramadhan, Anwar. (2018). Formulation process making of Aloe vera mask with variable percentage of Aloe vera gel extract. IOP Conference Series: Materials Science and Engineering. 403. 012013. 10.1088/1757-899X/403/1/012013.
 • Surjushe, Amar et al. “Aloe vera: a short review” Indian journal of dermatologyvol. 53,4 (2008): 163-6.
 • En-Qin Xia, Gui-Fang Deng, Ya-Jun Guo y Hua-Bin Li. (2010). Biological activities of polyphenols from grapes. International journal of Molecular Sciences. 11, 622-646. [Online] Avaiable at: http://images.biomedsearch.com/20386657/ijms-11-00622.pdf?AWSAccessKeyId=AKIAIBOKHYOLP4MBMRGQ&Expires=1547337600&Signature=aOs%2FzyX5mq40evj8%2FU%2BSFh56CWY%3D

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.