Jak usunąć szybko makijaż? – Poznaj kilka trików

Walcz z lenistwem i usuwaj makijaż na koniec dnia. To bardzo ważne, by zapobiegać problemom skórnym - w nocy skóra oddycha i się regeneruje.
Jak usunąć szybko makijaż? – Poznaj kilka trików

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Makijaż powinien być usuwany za każdym razem przed pójściem spać – to jeden z najważniejszych nawyków, jeżeli chodzi o dbanie o skórę twarzy.

Większość kobiet używa kosmetyków i makijażu, aby podkreślić piękno swojej twarzy, a czasem ukryć pewne skazy. Czasami jednak jesteśmy zbyt leniwe i zostawiamy makijaż na noc, a to duży błąd.

Długi dzień w pracy, późny powrót z imprezy czy randki – to bardzo częste wymówki.

Zlekceważenie konieczności zmycia makijażu na pierwszy rzut oka może wydawać się nieszkodliwe, ale w rzeczywistości niesie za sobą konsekwencje dla zdrowia skóry, które ujawniają się po pewnym czasie.

Zatkane pory, przebarwienia i utrata połysku skóry to tylko niektóre efekty niezmywania makijażu. Poza tym przyspieszeniu ulega proces starzenia się skóry. Warto temu zapobiec i dlatego chcemy Ci przedstawić kilka prostych kroków, które pozwalają łatwo zmyć makijaż bez inwestowania w drogie środki.

Gotowa?

1. Zmywaj makijaż zimną wodą i łagodnym mydłem

Szybkie zmycie zimną wodą i łagodnym mydłem to klucz to usunięcia nieczystości, które gromadzą się na skórze przez cały dzień.  Staraj się unikać ciepłej wody, ponieważ może ona powodować suchość skóry.

Opłukiwanie twarzy

2. Wykorzystaj chusteczki nawilżające, by zmyć makijaż

Chusteczki nawilżające to fantastyczna alternatywa dla delikatną lub tłustą skórę. W ten sposób usuwa się makijaż i nadmierny łój, który zbiera się w porach.

Dla skóry typu mieszanego i suchego, możesz spróbować wykorzystać domowej roboty chusteczki lub płatki nawilżające.

Materiały

  • waciki
  • 1 łyżka stołowa mydła w płynie
  • Szklanka oczyszczonej wody
  • 1 szklany słoik

Postępowanie

  • Wymieszaj  mydło z wodą i wlej do słoika.
  • Wypełnił słoik wacikami, upewniając się, że całe są zanurzone.
  • Weź wacik i usuń makijaż.

3. Wazelina wokół oczu

Przeznaczeniem mascary i eyelinera jest ich trwałość, przez co nie są one łatwe do usunięcia. By usunąć je bardzo szybko, po prostu nałóż na palec nieco wazeliny i rozsmaruj wokół oczu. Uważaj jednak, by nie dostała się do oczu. Następnie przetrzyj delikatnym materiałem.

Smarowanie wazeliną pod oczy

Produkt ten nie tylko usunie Twój makijaż, ale także dostarczy rzęsom naturalnego nawilżacza, co je wzmocni.

4. Olej migdałowy usuwa makijaż

Olej migdałowy to naturalne źródło witaminy E i egzogennych kwasów tłuszczowych, które są bardzo korzystne dla skóry. Wiele kobiet używa go jako naturalnego środka do demakijażu. Jego oleista tekstura pozwala usuwać łatwo zanieczyszczenia bez niszczenia skóry lub powodowania podrażnień.

Dodatkowo olej migdałowy nie zatyka porów i nie zmienia funkcji gruczołów łojowych.

Po prostu zaaplikuj kilka kropli na obszar, gdzie chcesz usunąć makijaż i zetrzyj delikatnym materiałem.

5. Usuwanie szminki

Usuwanie produktów kosmetycznych z ust jest równie ważne, jak usuwanie produktów z pozostałych części twarzy.  Mimo że wiele produktów ściera się podczas dnia, to mimo to zazwyczaj pozostawiają resztki, które nie są widoczne gołym okiem.

Kobieta pielęgnująca usta

Nałóż trochę kremu cold cream na wacik i delikatnie smaruj od kącików ust do środka.

6. Olej kokosowy

Olej kokosowy to produkt o wielu zastosowaniach i jednym z nich jest właśnie pielęgnacja twarzy. Nie tylko usuwa skutecznie produkty kosmetyczne, ale także nawilża skórę i chroni przed pojawieniem się zmarszczek.

Nałóż olej kokosowy na okolice oczu i najsuchsze części twarzy. Delikatnie wmasowuj, aż skóra w końcu wchłonie całą substancję. Zanim jednak całkowicie się wchłonie, to usuń nieczystości delikatnym wacikiem.

7. Użyj nawilżacza, by zmyć makijaż

Po usunięciu kosmetyków z twarzy, dobrym pomysłem jest użycie nawilżacza, by odświeżyć skórę i zamknąć pory.  Produkt ten przygotowuje twarz do snu i redukuje ryzyko wystąpienia trądziku oraz wągrów.

Nawilżacz w buteleczkach pozwoli Ci zmyć makijaż

Spodobały Ci się te porady Jak widzisz, usuwanie makijażu wcale nie musi być uciążliwym i czasochłonnym zajęciem.

Poświęć na to kilka minut przed pójściem spać i obserwuj poprawę stanu swojej skóry.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.