Miłość – o nią nie trzeba prosić

Chcemy powiedzieć jasno, że jedyną osobą absolutnie niezbędną do twojego szczęścia jesteś ty. Jeśli masz zdrową samoocenę i szacunek do samego siebie, znacznie trudniej będzie innym cię zranić.

Nigdy nie poświęcaj własnej wartości dla kogoś, kto nie wie ile posiadasz. Jeśli ktoś nie potrafi dostrzec twojej wartości, ignoruje, porzuca lub nie okazuje ci szacunku, nie proś o ich uwagę, ponieważ nie będzie ani prawdziwa, ani szczera – o miłość nie trzeba prosić.

Nie kosztuj zatrutego owocu, jakim jest nieodwzajemniona miłość, bo będziesz tego mocno żałować.

Jeśli „prosisz o zbyt dużo”, to tylko dlatego, że wiesz czego chcesz oraz jak bardzo jest to dla ciebie ważne. To przede wszystkim ty musisz doceniać swoje myśli, opinie, pragnienia i zachowania.

Musimy zachować dystans od ludzi, którzy zagrażają naszej emocjonalnej równowadze, nad którą tak pieczołowicie pracujemy.

Uwolnij swoje najbardziej ukryte pragnienia, słuchaj i kochaj siebie, ponieważ tylko ty możesz uwolnić się od fałszywej miłości.

Kobieta je jabłko

Nigdy nie musisz prosić o miłość

Proszenie o miłość oznacza żądanie czegoś, co nie istnieje poza twoim umysłem. Jedyna rzecz, jaka wynika z proszenia to brak szacunku do samego siebie, przeszkody we własnym emocjonalnym rozwoju oraz ból wywołany utratą godności.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Inteligencja emocjonalna – 7 cech

Kiedy kogoś kochamy, naturalnie chcemy o nich dbać i uniknąć złamania serca. Nasze emocjonalne refleksje powodują tworzenie otoczenia, w którym czujemy, że zasługujemy na miłość, uczucie które kreuje emocja i uczucia promujące harmonię, szczerość i przywiązanie.

Jeśli nie poradzisz sobie z fałszywą miłością, będziesz wierzyć w uczucia, które ona powoduje. Będziesz myśleć, że nie zasługujesz na uwagę i uczucie, a na koniec będziesz zapewniać siebie, że jednostronne relacje są w porządku.

Koniec końców jest to proste: osoba, która na ciebie zasługuje, to taka która sama wyciąga do ciebie rękę, docenia cię i poświęca tobie swój czas i myśli.

Kobieta z rybami

Nikt nie może uczynić cię nieszczęśliwym bez twojego pozwolenia

Najpotężniejszym narzędziem w zwalczaniu emocjonalnej niesprawiedliwości jest obojętność i zdecydowanie. Powinna temu towarzyszyć zdrowa samoocena, samoświadomość i refleksja nad uczuciami, pragnieniami oraz zachowaniem własnym i innych.

Proces, w wyniku którego znajdziemy się w takich okolicznościach świadczy o naszym braku godności. Zdajemy się zapominać, że nie powinniśmy gonić tych, którzy na nas nie zasługują.

W tym sensie, musimy wiedzieć jak podejmować skuteczne strategie w przezwyciężaniu bólu fałszywej miłości. Przyjrzyjmy się paru powszechnym sytuacjom:

  • Ból fałszywej miłości to ciężki proces, który poprzedza bolesna faza prekontemplacji. Zazwyczaj wiemy „że coś jest nie tak”, ale nie chcemy ubierać tego w słowa i ściągać naszych emocjonalnych zaślepek.
  • Ignorujemy dyskomfort i unikamy go, trzymając się przekonania, że problem emocjonalny rozwiąże się sam naturalnie.
  • Kiedy wreszcie poddamy się dyskomfortowi, przychodzi czas, gdy jest on zbyt ciężki do udźwignięcia i sprawia, że musimy stawić czoła problemowi zanim nas całkowicie ogarnie.
  • Co dzieje się kiedy walczymy z własnymi uczuciami? Koncentracja steruje nami i walczymy na raty w nieskończonej bitwie, która tylko wydłuża cierpienie.
  • Często słyszymy o „uwięzieniu bólu”. Ignorowanie go, czy więzienie nie jest pozytywne.
Kobieta patrząca w światło

Tym co naprawdę musisz zrobić, by poradzić sobie z bólem fałszywej miłości jest stawienie mu czoła i podążanie w innym kierunku z jednoczesnym zrozumieniem, że odczuwasz ból.

Ponieważ tak naprawdę chcesz by ktoś ciebie kochał, a tej osobie najprawdopodobniej na tobie nie zależy, czy też nie odwzajemnia tego uczucia.

By pokonać ból w kolejnym kroku trzeba wprowadzić w życie rozwiązanie.

Jakie jest właściwe rozwiązanie? Przekonanie siebie, że jeśli nie możemy być docenieni naturalnie, to otrzymanie tego na siłę będzie jeszcze bardziej trudne. Powinniśmy trzymać się z dala od tej osoby, bo tylko tak możemy być pewni, że pokonamy ból.

By zakończyć cierpienie związane z fałszywą miłością musimy najpierw zrozumieć i zaakceptować je. To naturalne że opłakujemy coś, czego tak pragnęliśmy.

Nie zapomnij przeczytać: Twoja miłość – Ty zasługujesz na nią najbardziej

Kochaj i doceniaj siebie: zasilaj swoje relacje samooceną

Chodź każda sytuacja emocjonalna jest złożona, każde cierpienie ma rozwiązanie. Prawdziwa zmiana jest możliwa, jeśli chcemy nad nią pracować i stawić czoła bolesnej sytuacji.

Najpierw więc, musimy zdać sobie sprawę, że osobą której powinniśmy poświęcać swój czas jesteśmy my. Dopiero wtedy będziemy w stanie docenić tych którzy nas uszczęśliwiają. Nie proś o zainteresowanie, tym bardziej o miłość od nikogo, ponieważ każdy kto cię kocha, okaże to w taki lub inny sposób.

Pamiętaj, że emocjonalna niesprawiedliwość gra ważną rolę w rozwijaniu naszej samooceny. Pozwala nam oceniać nasze potrzeby, wartości i pragnienia.

Kobieta włosy

Nie dzwoń do kogoś, kto nie odbiera od ciebie telefonów. Przestań szukać i pozwól sam się odnaleźć. Przestań myśleć o ludziach, którzy są obecni w twoim życiu jedynie w formie pocztówki. Sam wiesz, ci którym tylko zależy na pozorach i którzy będą tylko sprawiać ci przyjemność, gdy inni są w pobliżu.

Nie zapomnij przede wszystkim prześledzić powodów, dla których tak przywiązałeś się do tej osoby. Co sprawiło, że chciałeś błagać o ich miłość i uznanie? Dojdź do źródła i zacznij swoją wewnętrzną przemianę.

Koniecznie musisz wyżywić swoją samoocenę i przestać błagać o miłość, bo ta jest widoczna i odczuwalna. Nigdy nie trzeba prosić o miłość. Twoja uwaga i przywiązanie są zbyt cenne, by marnować je dla kogoś, kto na nie nie zasługuje.

Oddaj się tym, którzy kochają i rozumieją cię bezwarunkowo.

WIĘCEJ DLA CIEBIE