Ludzie — otaczaj się tymi właściwymi!

· Maj 20, 2016
W życiu powinniśmy otaczać się osobami, które akceptują nas takimi, jacy jesteśmy z naszymi mocnymi i słabymi stronami, a którzy zarazem pomagają nam być jeszcze lepszymi ludźmi.

Otaczaj się tymi osobami, przy których możesz być w pełni sobą ze swoimi zaletami i wadami, przy których czujesz się swobodnie i nie musisz niczego udawać. Niech ludzie, którzy idą z Tobą przez życie, ułatwią Ci wydobyć z siebie to, co najlepsze, szczere, autentyczne i prawdziwe. Niech pozwolą Ci doświadczyć, jak cudownie jest móc być sobą.

Pozostań z tymi osobami, które są tak wspaniałe, że aż ciężko to opisać, które wzbudzają w Tobie trudne do przedstawienia słowami poczucie zaufania i prowokują dobre samopoczucie przez cały czas, gdy tylko znajdują się w Twoim otoczeniu.

Postaraj się utrzymać te relacje, ponieważ właśnie Ci ludzie pozwolą Ci zagłębić się w najskrytsze zakamarki siebie, ułatwią poznanie swojej tożsamości, sens istnienia, to, kim naprawdę jesteśmy i wzmocnią więzi z otaczającym środowiskiem.

Ludzie — którzy to Ci właściwi?

„Niektórzy ludzie, niektóre osoby, jest ich niewiele, ale gdy się uśmiechają, cała ich twarz wypełnia się słodkim, błogim i prawdziwym jak u dziecka wyrazem dobroci, które rozbraja i krzyczy, jestem dobrym człowiekiem i sprawię, że Ty też poczujesz się przy mnie dobrze.”

„Ludzie, którzy uśmiechając się prowokują uczucie błogiego stanu radości i oderwania od rzeczywistości natychmiast kradną Twoją duszę.”

Być sobą to niczego nie oczekiwać

Chyba każdy jest w stanie wskazać rodzaj ulubionej muzyki, hobby, rzeczy i zajęcia które są interesujące, a które nie. Z biegiem czasu jednak poprzez chęć dopasowania się do świata i sprostaniu oczekiwaniom, które przed nami stawia, przestajemy być sobą.

W konfrontacji ze środowiskiem zewnętrznym często udajemy, ale co gorsza, niejednokrotnie przestajemy być tacy, jacy jesteśmy naprawdę przed samymi sobą.

Krótko mówiąc, niszczymy i poświęcamy to, kim w rzeczywistości jesteśmy, zaprzepaszczamy całą naszą wewnętrzną esencję. Doprowadzamy do negacji i braku akceptacji własnych emocji, stajemy się małymi cieniami tego, kim byliśmy kiedyś lub wciąż jesteśmy, ale tego nie pokazujemy.

Przyjaciele

Wszystko to odzwierciedla się w relacjach z innymi ludźmi, które są kruche i za każdym razem dają coraz mniej satysfakcji.

Dlatego, gdy w naszym życiu pojawiają się osoby, które swoją obecnością napełniają dom ciepłem i czułością, w których towarzystwie czujemy się dobrze, bez burz emocjonalnych, a z nowymi wizjami i motywacją do konfrontacji kolejnego dnia, nie zaprzepaśćmy tego.

Niestety tego typu połączenia i relacje nie są czymś, co można spotkać każdego dnia, dlatego gdy już taką osobę znajdziesz jest to tak wyjątkowe. Posiadanie kogoś z kim można podzielić się wszystkimi doświadczeniami, uczuciami i myślami w całkowicie naturalny i prawdziwy sposób to prawdziwy skarb.

Odnajdź spokój z samym sobą

Aby osiągnąć te pozytywne przepływy emocji w relacji, najpierw musimy zaprzyjaźnić się z samym sobą, coś, w czym szczerzy i prawdziwi ludzie z naszego otoczenia na pewno pomogą.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że bycie sobą i odczuwanie całkowitego komfortu i akceptacji w dużej mierze zależy od tego, jak czujemy się w najbliższym środowisku. Jeżeli znajdują się w nim osoby szczere i godne zaufanie jest to ogromnym atutem.

Ludzie Ci bowiem pomogą nam również odnaleźć i zrozumieć samego siebie, a w jaki sposób?

  • akceptowanie każdego człowieka jako osobę unikalną i niepowtarzalną jest niezbędnym elementem w całej tej układance. To całkiem normalne, że w relacjach z innymi chcemy pokazać najmilszą i najbardziej pożądaną wersję siebie.
  • Jednak to naturalne i prawdziwe zachowanie jest tym, co tak naprawdę jest atrakcyjne i przyciąga ludzi
  • nie skupiajmy się na wrażeniach jakie mają inni ludzie, ale sami je projektujmy. To pomoże nam w byciu autentycznym i spontanicznym
  • trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to ile jesteśmy warci nie zależy od tego, do czego się porównujemy. Ważne jest, aby ciągle pracować nad jak najlepszą wersją siebie w zgodzie ze swoimi ideami, wartościami, a nie po to, by być od kogoś lepszym
Szczęśliwa kobieta

Niech otaczają Cię ludzie, którzy sprawiają, że jesteś lepszym człowiekiem

W dzisiejszym świecie gdzie sprzedaje się to, co udawane, bycie sobą jest naprawdę dużym wyzwaniem. Taka rzeczywistość wpływa na nas, przemienia nas i czyni niezdolnymi do nawiązywania prawdziwie szczerych i mocnych więzi.

„Możliwość zaprezentowania się innym takimi, jakimi jesteśmy, a przy tym odczucie, że jest się kochanym, to coś najpiękniejszego co może być. Dlatego dbajmy o tych, którzy czynią nas i nasze życie szczęśliwszym i piękniejszym.”

Dzięki tym prawdziwym relacjom wiemy, że nieobecność lub duża odległość nie oznaczają zapomnienia, a przywiązanie do tej osoby, jeżeli relacja jest szczera, będzie zawsze.

Pamiętajmy również, że każda cegiełka dokładana do budowanej relacji powinna opierać się na całkowitej szczerości, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego egoizmu, zależności i zawirowań emocjonalnych.

Prawdziwi przyjaciele

Komunikacja, szczere wyrażanie myśli i uczuć zbliża nas i pozwala czuć się naprawdę docenionym,  osobom, które właśnie nas słuchają i akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy. W całkowicie naturalny sposób bez osądów i jakichkolwiek oczekiwań.

Z tego powodu ludźmi, którzy towarzyszą nam w drodze zwanej życiem,  powinni być ci, którzy chcą naszego dobra i dobro to nam transmitują. Z drugiej strony, z daleka powinniśmy trzymać się od osób, które wręcz przeciwnie sprawiają, że czujemy się gorsi od innych, nie wzbudzają w nas żadnych pozytywnych emocji i nie pomagają nam w odnalezieniu siebie.

Kilka słów do czytelnika

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o uznaniu drugiej osoby, miłości, wrażliwości na esencję budowanych przez nas relacji, polecamy Ci przeczytać ósmy rozdział książki zatytułowanej „Człowiek —istota społeczna” autorstwa Eliota Aronsona.

Znajdziesz w niej teksty dotyczące psychologii społecznej, które na pewno zaspokoją Twoją ciekawość.