Mężczyzna nie dla Ciebie – jak go rozpoznać?

Kwiecień 1, 2018

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym, że Twój partner to może być mężczyzna nie dla Ciebie?

Często kiedy jesteśmy zakochani, nie zwracamy uwagi na różne alarmujące sygnały, które mogą informować nas o tym, że nasz związek nie jest dopasowany.

To, że nasi bliscy starają się nam uświadomić ten fakt, nie ma znaczenia, ponieważ musimy samodzielnie dojść do odpowiednich wniosków. Jednak pomoc od innych na pewno nam nie zaszkodzi.

Dlatego w tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma sygnałami, które mogą świadczyć o tym, że Twój partner to mężczyzna nie dla Ciebie.

Jak możesz poznać, że to mężczyzna nie dla Ciebie?

Po pierwsze, ważne jest, aby być obiektywnym i próbować określić, czy niektóre lub kilka z opisanych poniższych sytuacji wydają Ci się znajome, oraz czy doświadczyłaś ich w obecnym związku.

Być może są to znaki, których potrzebujesz, aby zrozumieć, że to mężczyzna nie dla Ciebie.

Polecamy przeczytać również: Jaki partner jest dla Ciebie najlepszy?

1. Interesują go Twoje zarobki lub majątek

Jeśli masz dobrą pracę, własny dom, samochód lub Twoja rodzina jest zamożna, powinnaś uważać, ponieważ wielu ludzi może być zaślepionych przez chciwość.

mężczyzna nie dla ciebie interesuje się Twoimi zarobkami i majątkiem

Nie oznacza to, że tak się zawsze dzieje, ale powinnaś zachować ostrożność, na przykład wtedy, kiedy Twój partner poprosi Cię o pieniądze, jeśli zawsze chce, żebyś zapłaciła, gdy razem wychodzicie, lub jeśli spróbuje cię przekonać do przepisania czegoś, co jest Twoją własnością, na niego.

2. Nie lubi się z Twoim zwierzakiem

Zwierzęta są mądre i zazwyczaj kiedy kogoś nie lubią, mają rację.

Jeśli przyprowadziłaś swojego chłopaka do domu, a Twój pies warknął na niego lub próbował go ugryźć, po raz pierwszy może to być normalne, ponieważ jeszcze się nie znają, ale zwróć uwagę, czy to zachowanie mija z czasem.

Zobacz też, jak Twój partner traktuje Twojego zwierzaka. Być może przed tobą zachowuje się wobec niego uprzejmie, ale kiedy idziesz do łazienki lub kuchni, źle go traktuje.

3. Nie rozmawia o przyszłości

Pary zazwyczaj zaczynają rozmawiać o wspólnych planach po upływie maksimum roku od rozpoczęcia związku.

U niektórych może to trwać dłużej, a innym może zająć to mniej czasu, ale w pewnym momencie rozmawia się o małżeństwie, dzieciach, zamieszkaniu razem itd.

Jeśli jesteście ze sobą już jakiś czas, a on nie chce z Tobą rozmawiać na te tematy, to dlatego, że coś ukrywa. Być może nie chce zobowiązań, albo może jest w innym związku i oszukuje Cię.

Przeczytaj również: Zżyte pary – 10 rzeczy, które robią razem

4. Nie przedstawia Cię rodzinie i przyjaciołom

Na początku związku normalne jest to, że wychodzicie tylko we dwoje, ale po pewnym czasie etykieta wymaga zapoznania Cię z jego przyjaciółmi i rodziną.

Jeśli nie chce zabierać Cię na rodzinne niedzielne obiady do domu rodziców lub nie chce, żebyś chodziła razem z nim na imprezy, powinnać zacząć podejrzewać, że to mężczyzna nie dla Ciebie.

Podobnie jak w poprzednim przypadku może to być spowodowane tym, że nie chce formalnych związków (a więc nie traktuje Cię poważnie) lub tym, że jest inna dziewczyna, którą już wprowadził do swojego kręgu znajomych.

5. Za bardzo wybiega naprzód

To również może być znak, że nie pasujecie do siebie.

Na przykład, jeśli po dwóch tygodniach randkowania on mówi, że powinniście zamieszkać razem lub planuje wspólny urlop na kilka miesięcy do przodu lub chce, żebyś poznał całą jego rodzinę albo zaczyna rozmawiać o dzieciach, bądź bardzo ostrożna.

mężczyzna nie dla ciebie naciska na kolejny krok, kobieta i mężczyzna skuci kajdankami

Wszystkie te szybkie decyzje mogą być szkodliwe lub stanowić znak, że masz do czynienia z osobą obsesyjną, prześladowcą lub kimś, kto jest uzależniony emocjonalnie.

6. Nie znasz jego gustu

To prawda, że wiele osób nie lubi mówić o sobie, ale jeśli minęła czwarta randka, a Ty wciąż znasz tylko jego imię i kilka dodatkowych informacji, powinnaś zacząć być podejrzliwa.

Zwłaszcza jeśli pytasz go o to, gdzie pracuje, z kim mieszka, lub jakie jest jego ulubione jedzenie, a on unika odpowiedzi na to pytanie lub zmienia temat.

7. Nie angażuje się

Być może wiele wycierpiał w poprzednim związku lub nie lubi bliskiego kontaktu z ludźmi.

Jeśli jednak zachowuje się tak, jakbyś nie istniała przez większość czasu lub nie zwraca na Ciebie uwagi i zamiast rozmawiać z Tobą, woli oglądać telewizję, wysyłać wiadomości lub robić cokolwiek innego, może to oznaczać, że ten człowiek nie jest dla Ciebie.

mężczyzna nie dla Ciebie będzie Cię ignorował

8. Cały czas mówi o swojej byłej

Spotykacie się już od kilku tygodni, a jedyną rzeczą, jaką on robi na każdej randce, jest rozmawianie o swojej byłej… Że lubiła to i tamto, że poszli do tej restauracji na rocznicę, że nigdy nie chciała iść z nim do kina…

Z jednej strony to nudne, a z drugiej – powinno zacząć Cię to martwić. Jeśli wciąż nie jest w stanie zapomnieć o swoim poprzednim związku, jest mało prawdopodobne, że możecie razem stworzyć nowy.

Pozwól mu żyć przeszłością, a kiedy będzie naprawdę gotowy, żeby zacząć wszystko od nowa, być może zechcesz dać mu kolejną szansę.

9. Chce, żebyś się dla niego zmieniła

Chociaż mówi się, że tylko krowa zdania nie zmienia i wszyscy możemy poprawić się w niektórych aspektach, to, że ktoś usiłuje dopasować Twoje zachowanie i wygląd do swojego gustu i poglądów, powinno być dla Ciebie alarmujące.

mężczyzna nie dla ciebie interesuje się Twoimi zarobkami i majątkiem

Może chcieć, żebyś ścięła włosy, zmieniła ich kolor, ubierała się, jak on chce, przestała widywać niektórych przyjaciół, znalazła inną pracę, albo przestała myśleć w określony sposób…

Zasadniczo chce, żebyś była zupełnie inną osobą. I bez wątpienia jest to znak, że to mężczyzna nie dla Ciebie.

WIĘCEJ DLA CIEBIE