Zżyte pary - 10 rzeczy, które robią razem

Chwytając naszego partnera za rękę, gdy jesteśmy na spacerze, przekazujemy poczucie zaufania, bezpieczeństwa i troski. Pokazujemy mu, że się liczy i że jest dla nas ważny.
Zżyte pary - 10 rzeczy, które robią razem

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca, 2019

Patrząc na otaczające nas zżyte pary, łatwo można dojść do wniosku, że bycie w związku to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może się nam przydarzyć. Zwłaszcza, jesteśmy przy boku osoby równie zwariowanej jak my.

Oczywiście nawet najbardziej idealny związek nie zawsze kroczy po ścieżkach usłanych różami. Trudne chwile czy nieporozumienia zdarzają się każdemu z nas. Mimo wszystko bycie z tym drugim, wyjątkowym człowiekiem czyni nas szczęśliwymi i zapewnia uczucie spełnienia.

Aby stworzyć związek trwały i satysfakcjonujący, należy pozbyć się pewnych nawyków, które stanowiły część naszego życia, gdy byliśmy singlami. Jest to doskonała okazja, by uwolnić się od rutyny i wzmocnić uczucie, które sprawia, że czujemy się wyjątkowi.

Okazuje się również, że istnieją pewne nawyki, które zżyte pary pielęgnują, aby ich związek był silny, nierozerwalny i ciekawy. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą dziesięcioma z nich. Koniecznie przeczytaj i spróbuj już dziś wprowadzić je w życie!

1. Zżyte pary oglądają razem filmy

Dla niektórych wspólne oglądanie filmów przez partnerów może się wydawać dziwaczne, okazuje się jednak, że jest to doskonały nawyk pielęgnowany przez najbardziej zżyte pary.

Para przed telewizorem

Można iść do kina albo zaplanować oglądanie filmu w domu. Niezależnie od formy jest to doskonały sposób, by spędzić miłe chwile. Możecie wspólnie ustalić, na jaki film macie ochotę.

Może zainteresuje Cię również przeczytanie artykułu: Najlepsze pozycje do spania z partnerem

2. Wspólnie gotują

Co sądzisz o tym, by zamiast wybrać się na posiłek, wspólnie go ugotować? Jest to świetne doświadczenie, które wzmocni waszą więź, a także pogłębi obecne między wami uczucia.

Ponieważ większość osób nie przykłada większej wagi do gotowania oraz nie przepada za wyczynami kulinarnymi, będzie to świetny sposób na zerwanie z rutyną – chociażby na chwilkę. Oboje poczujecie się wspaniale.

Później będziecie mogli delektować się tym, co wspólnie ugotowaliście, nieważne, jak skomplikowane byłoby gotowanie. Wykażcie się kreatywnością!

3. Zżyte pary podróżują razem

Choć nie zawsze możemy pozwolić sobie na podróżowanie – z przyczyn ekonomicznych, z braku czasu czy też innych powodów, okazuje się, że podróżowanie to doskonała forma, by wzmocnić związek i pogłębić łączące Was uczucie.

Poznawanie nowych miejsc, odmiana od szarej codzienności i wspólne przeżywanie przygód sprawi, że poczujecie wielką bliskość i będziecie stanowić zgrany zespół.

4. Wspólne branie prysznica

Gdy związek pogłębia się i między dwojgiem osób nawiązuje się nić zaufania, jednym z najlepszych zwyczajów, o jakie warto zadbać jest wspólne branie prysznica.

Para pod prysznicem

Wzajemne namydlanie się czy też subtelne pocałunki pod prysznicem mogą przemienić się nawet w coś więcej…

5. Czytanie tej samej książki

Niektórym osobom może się to wydawać na pierwszy rzut oka bardzo nudne, ale okazuje się, że czytanie tej samej książki jest naprawdę wzbogacającym związek doświadczeniem. Stanowi doskonałą kanwę do dzielenia się przemyśleniami i poznawania punktu widzenia naszego partnera.

Czytanie wartościowych treści pozwala poznać partnera znacznie lepiej. Ponadto dostarcza niewyczerpanych tematów do rozmów.

6. Zżyte pary robią wspólne drzemki

Doskonały pomysł na zimne, deszczowe dni lub na momenty, w których chwyta nas lenistwo. Dla obojga partnerów wspólna drzemka może się okazać bardzo odprężająca. Nie ma nic przyjemniejszego, niż wtulić się w siebie nawzajem i chwilkę pospać.

7. Pisanie i czytanie listów

Żyjemy otoczeni technologią i rozmaitymi środkami przekazu oraz komunikacji. Wiele z nas zatraciło piękny zwyczaj pisania ręcznie miłosnych listów.

Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, jak przestarzałe by Ci się to wydawało, pisanie listów to piękny i romantyczny zwyczaj. Może sprawić, że jeszcze bardziej się w sobie zakochacie.

Może zechcesz również zajrzeć do artykułu: Miłość to nie tylko słowa, ale i czyny

8. Chodzenie trzymając się za ręce

Chodzenie ramię w ramię, trzymając się za ręce to wspaniały rytuał, o który dbają szczęśliwe, silne pary. Może to być powolny spacer po ulicach miasta bądź po malowniczym parku.

Trzymanie partnera za rękę to zwyczaj, który możecie pielęgnować również w innych sytuacjach życiowych. Za pomocą tego prostego gestu, przekazujesz uczucie, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

9. Zżyte pary wspólnie ćwiczą

Pielęgnowanie zdrowego stylu życia wcale nie musi być nudne ani pełne wyrzeczeń, zwłaszcza, jeśli robi się to we dwójkę. Zżyte pary doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Jeżeli chodzicie razem na siłownię bądź dbacie o aktywność fizyczną w domu, oboje zadbacie o swoje ciało. Przełoży się to pozytywnie na wszystkie inne dziedziny Waszego związku, z życiem intymnym włącznie.

10. Wspólne jedzenie w łóżku

Istnieją chwile, w których należy zapomnieć o zasadach porządku w sypialni, aby delektować się leniwym popołudniem w łóżku.

Kobieta i mężczyzna jedzą w łóżku - zżyte pary

Doskonałym i odprężającym pomysłem może być zamówienie pizzy lub jakiegoś fast food’u do domu – dzięki temu nie będziecie się musieli ruszać z łóżka.

Oczywiście, istnieje całe mnóstwo innych nawyków, które pielęgnują zżyte pary. Korzystne jest cokolwiek, co wzmocni nasz związek i sprawi, że złamiemy rutynę.

Najważniejsze jednak jest to, by oboje partnerów chciało być razem i pracować nad trwałością związku. Dzięki temu każda, nawet najmniejsza rzecz, którą będą wspólnie robić, będzie wspaniałym doświadczeniem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.