Masz przepukliny? Wypróbuj 3 naturalne lekarstwa

Chociaż zawsze powinniśmy pójść do specjalisty, aby uzyskać diagnozę, ten naturalny lek może pomóc nam złagodzić dyskomfort spowodowany przepuklinami.
Masz przepukliny? Wypróbuj 3 naturalne lekarstwa
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Jeśli szukasz lekarstwa, które pomoże ci ograniczyć przepukliny, ponieważ cierpisz na częste bóle – możesz skorzystać z kombinacji tych trzech składników leczniczych. Glina, liście kapusty i ocet są łatwo dostępne i mają wysokie właściwości przeciwzapalne.

W tym artykule przedstawimy zalety tego środka zaradczego oraz powiemy jak go przygotować i używać, aby przyniósł natychmiastową ulgę. Nie należy jednak wykluczać wizyty u lekarza, jeśli ból nie ustąpi, ponieważ może być spowodowany poważnym problemem zdrowotnym.

Kto powinien ograniczyć przepukliny?

Istnieją różne rodzaje przepuklin, a także różne stopnie nasilenia. Są ludzie, którzy nawet ich nie odczuwają, podczas gdy inni cierpią z mniejszą lub większą intensywnością. Najczęstsze są przepukliny udowe, pachwinowe, przeponowe, pępkowe lub brzuszne.

Chociaż zawsze należy udać się do lekarza, osoby cierpiące na dyskomfort mogą skorzystać z tego naturalnego środka, aby zredukować przepukliny.

Kto musi ograniczyć przepukliny? Kobieta trzyma się za brzuch

Jeśli zauważysz guzek gdzieś w ciele możesz mieć przepuklinę, szczególnie jeśli obserwujesz ją po wykonaniu jakiegoś ruchu lub podnoszenia ciężarów.

Przepracowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn przepuklin. Dopóki nie wykonasz odpowiednich badań możesz skorzystać z tego prostego, ale skutecznego środka.

Naturalne środki zaradcze na przepukliny

Poniżej przedstawimy walory lecznicze trzech składników tego naturalnego lekarstwa.

Glina

Glina jest jednym z najstarszych lekarstw na świecie. Wierzcie lub nie, glina była stosowana od wieków na wiele chorób, aby uspokoić i naturalnie zmniejszyć stan zapalny.

Glina na przpukliny

Glina ma bardzo dużo korzyści. Pochłania wodę i toksyny. Dodatkowo zapewnia dużą różnorodność minerałów poprzez pory skóry.

 • Gliny używa się bardzo prosto. Wystarczy wymieszać ją z wodą lub innym płynem, a następnie nałożyć na skórę.
 • Poczekaj aż wyschnie, a następnie spłucz wodą. Nie używaj jej ponownie, ponieważ absorbuje toksyny.

Ocet

Ocet zwłaszcza jeśli pochodzi z jabłek jest płynem, który reguluje pH, stymuluje krążenie i zmniejsza stan zapalny. Z tego powodu ułatwia wyzdrowienie po urazie lub innym dyskomforcie, kiedy nałożysz go na skórę.

Dodatkowo jego wartość odżywcza, w tym duża ilość witamin, minerałów i enzymów, również sprawia, że jest to  bardzo korzystny produkt w twojej diecie.

Ocet

Kapusta

Kapusta to bardzo niepozorne warzywo, które kryje w sobie wiele właściwości zdrowotnych. Wśród nich podkreślamy jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pomagają one w łagodzeniu wielu dolegliwości i stanów zapalnych, na przykład spowodowanych przez przepukliny.

Kapusta
 • Aby skorzystać z jego uzdrawiającej mocy, musisz ułatwić ekstrakcję jej składników odżywczych.
 • Możesz zmiażdżyć albo zblanszować liście lub też przygotować sok do stosowania jako okład.
 • Jeśli połączysz to ze spożywaniem kapusty – efekty będą jeszcze lepsze.

Przygotowanie środka leczniczego

Składniki

Aby przygotować ten ograniczający przepukliny lek, będziemy potrzebować następujących składników:

 • 5 łyżek proszku gliniastego (100 g)
 • 2 łyżki stołowe octu (30 ml)
 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 2 lub 3 liście kapusty

Ilości będą zależeć od wielkości obszaru dotkniętego zapaleniem. Możesz dowolnie zmieniać ilość lekarstwa, pamiętaj tylko o zachowaniu proporcji podanych w recepturze.

Przygotowanie i zastosowanie

Aby przygotować lekarstwo:

 • Wymieszaj glinę, ocet i wodę. Używaj szklanych lub ceramicznych naczyń i pojemników, zamiast plastikowych lub metalowych, aby nie utracić właściwości gliny.
 • Otrzymasz kremową masę, która będzie gotowa do zastosowania. Jeśli jest zbyt rzadka, dodaj odrobinę gliny. Jeśli jednak jest zbyt gęsta, dodaj więcej wody.
 • Kiedy już zamierzamy zastosować lekarstwo, należy zblanszować liście kapusty (włożyć je do wrzątku na kilka sekund).
 • Następnie nałóż lekarstwo na cały obszar objęty stanem zapalnym. Umieść na nim gotowane liście kapusty. Uważaj, aby się nie sparzyć.
 • Pozwól mu działać przez pół godziny lub dopóki glina nie wyschnie.
 • Możesz powtarzać stosowanie lekarstwa dwa lub trzy razy dziennie, aż zauważysz poprawę.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.