Masz przepukliny? Wypróbuj 3 naturalne lekarstwa

9 czerwca, 2018
Chociaż zawsze powinniśmy pójść do specjalisty, aby uzyskać diagnozę, ten naturalny lek może pomóc nam złagodzić dyskomfort spowodowany przepuklinami.

Jeśli szukasz lekarstwa, które pomoże ci ograniczyć przepukliny, ponieważ cierpisz na częste bóle – możesz skorzystać z kombinacji tych trzech składników leczniczych. Glina, liście kapusty i ocet są łatwo dostępne i mają wysokie właściwości przeciwzapalne.

W tym artykule przedstawimy zalety tego środka zaradczego oraz powiemy jak go przygotować i używać, aby przyniósł natychmiastową ulgę. Nie należy jednak wykluczać wizyty u lekarza, jeśli ból nie ustąpi, ponieważ może być spowodowany poważnym problemem zdrowotnym.

Kto powinien ograniczyć przepukliny?

Istnieją różne rodzaje przepuklin, a także różne stopnie nasilenia. Są ludzie, którzy nawet ich nie odczuwają, podczas gdy inni cierpią z mniejszą lub większą intensywnością. Najczęstsze są przepukliny udowe, pachwinowe, przeponowe, pępkowe lub brzuszne.

Chociaż zawsze należy udać się do lekarza, osoby cierpiące na dyskomfort mogą skorzystać z tego naturalnego środka, aby zredukować przepukliny.

Kto musi ograniczyć przepukliny? Kobieta trzyma się za brzuch

Jeśli zauważysz guzek gdzieś w ciele możesz mieć przepuklinę, szczególnie jeśli obserwujesz ją po wykonaniu jakiegoś ruchu lub podnoszenia ciężarów.

Przepracowanie jest jedną z najczęstszych przyczyn przepuklin. Dopóki nie wykonasz odpowiednich badań możesz skorzystać z tego prostego, ale skutecznego środka.

Przeczytaj także: Stany zapalne jamy brzusznej: 8 przyczyn

Naturalne środki zaradcze na przepukliny

Poniżej przedstawimy walory lecznicze trzech składników tego naturalnego lekarstwa.

Glina

Glina jest jednym z najstarszych lekarstw na świecie. Wierzcie lub nie, glina była stosowana od wieków na wiele chorób, aby uspokoić i naturalnie zmniejszyć stan zapalny.

Glina na przpukliny

Glina ma bardzo dużo korzyści. Pochłania wodę i toksyny. Dodatkowo zapewnia dużą różnorodność minerałów poprzez pory skóry.

 • Gliny używa się bardzo prosto. Wystarczy wymieszać ją z wodą lub innym płynem, a następnie nałożyć na skórę.
 • Poczekaj aż wyschnie, a następnie spłucz wodą. Nie używaj jej ponownie, ponieważ absorbuje toksyny.

Ocet

Ocet zwłaszcza jeśli pochodzi z jabłek jest płynem, który reguluje pH, stymuluje krążenie i zmniejsza stan zapalny. Z tego powodu ułatwia wyzdrowienie po urazie lub innym dyskomforcie, kiedy nałożysz go na skórę.

Dodatkowo jego wartość odżywcza, w tym duża ilość witamin, minerałów i enzymów, również sprawia, że jest to  bardzo korzystny produkt w twojej diecie.

Ocet

Kapusta

Kapusta to bardzo niepozorne warzywo, które kryje w sobie wiele właściwości zdrowotnych. Wśród nich podkreślamy jego właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Pomagają one w łagodzeniu wielu dolegliwości i stanów zapalnych, na przykład spowodowanych przez przepukliny.

Kapusta

 • Aby skorzystać z jego uzdrawiającej mocy, musisz ułatwić ekstrakcję jej składników odżywczych.
 • Możesz zmiażdżyć albo zblanszować liście lub też przygotować sok do stosowania jako okład.
 • Jeśli połączysz to ze spożywaniem kapusty – efekty będą jeszcze lepsze.

Przygotowanie środka leczniczego

Składniki

Aby przygotować ten ograniczający przepukliny lek, będziemy potrzebować następujących składników:

 • 5 łyżek proszku gliniastego (100 g)
 • 2 łyżki stołowe octu (30 ml)
 • 1 szklanka wody (200 ml)
 • 2 lub 3 liście kapusty

Ilości będą zależeć od wielkości obszaru dotkniętego zapaleniem. Możesz dowolnie zmieniać ilość lekarstwa, pamiętaj tylko o zachowaniu proporcji podanych w recepturze.

Przygotowanie i zastosowanie

Aby przygotować lekarstwo:

 • Wymieszaj glinę, ocet i wodę. Używaj szklanych lub ceramicznych naczyń i pojemników, zamiast plastikowych lub metalowych, aby nie utracić właściwości gliny.
 • Otrzymasz kremową masę, która będzie gotowa do zastosowania. Jeśli jest zbyt rzadka, dodaj odrobinę gliny. Jeśli jednak jest zbyt gęsta, dodaj więcej wody.
 • Kiedy już zamierzamy zastosować lekarstwo, należy zblanszować liście kapusty (włożyć je do wrzątku na kilka sekund).
 • Następnie nałóż lekarstwo na cały obszar objęty stanem zapalnym. Umieść na nim gotowane liście kapusty. Uważaj, aby się nie sparzyć.
 • Pozwól mu działać przez pół godziny lub dopóki glina nie wyschnie.
 • Możesz powtarzać stosowanie lekarstwa dwa lub trzy razy dziennie, aż zauważysz poprawę.