3 maski ze skrobią kukurydzianą do ochrony włosów przed słońcem

Te maseczki na bazie skrobi kukurydzianej pomogą Ci zadbać o włosy i chronić je przed słońcem i innymi zanieczyszczeniami. Sprawdź je!
3 maski ze skrobią kukurydzianą do ochrony włosów przed słońcem
Leonardo Biolatto

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 07 lipca, 2023

W tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma bardzo przydatnymi przepisami na maski ze skrobią kukurydzianą, które ochronią Twoje włosy przed słońcem. Produkt posiada właściwości nawilżające i odżywcze. Kiedy go użyjesz, będziesz wyglądać, jakbyś dopiero co wyszła od fryzjera.

Jeśli już przyciągnęliśmy Twoją uwagę i mimo ciągłej ekspozycji na słońce chcesz mieć błyszczące włosy, czytaj dalej!

Dlaczego należy chronić włosy przed słońcem?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że niektórzy eksperci opisują włosy jako bardzo wrażliwy organ ciała. Jednak w ich pielęgnacji często zaniedbuje się ochronę przeciwsłoneczną.

Specjaliści wyjaśniają, że fotoochrona jest bardzo ważna. Słońce wpływa również na strukturę włosów, powodując utlenianie, przebarwienia, łamliwość i osłabienie. Podsumowując, w efekcie włosy stają się matowe i słabe, a końcówki się rozdwajają.

Badania nad wypadaniem włosów u kobiet pokazują, że jednym z ogólnych środków pielęgnacyjnych, które należy stosować w leczeniu łysienia, jest unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce. Szczególnie przy nadmiernym wypadaniu włosów skóra głowy jest bardziej narażona. Mogą wystąpić poważne oparzenia, które uniemożliwią wzrost nowych pasm.

Kosmetyczne właściwości skrobi kukurydzianej

Kosmetyczne zastosowanie skrobi kukurydzianej nie jest niczym nowym. Ze względu na swoje właściwości uważana jest za bardzo skuteczny domowy środek na włosy, a nawet skórę.

Działa nawilżająco

Artykuły naukowe wskazują, że kukurydza (z której pochodzi skrobia kukurydziana) zawiera Gramineae, białka o znanych właściwościach nawilżających. Ponadto przyczyniają się do nadawania objętości, witalności i ochrony włosów.

Tę właściwość nawilżającą można wzmocnić poprzez zmieszanie skrobi kukurydzianej z innymi związkami o podobnym działaniu. Przykładem jest olej migdałowy lub oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Reguluje przetłuszczanie się skóry głowy

Skrobia kukurydziana jako suchy szampon do włosów to sztuczka znana od dawna. Pomaga wyeliminować nadmiar sebum lub łoju. W tym przypadku używa się jej bez żadnych dodanych składników; nakłada się ją tylko lekko spryskując włosy.

Oprócz czystych włosów, będziesz mieć film ochronny, który ochroni Cię przed słońcem. Zyskasz również miękkie, jedwabiste i niepuszące się pasma.

Wygładza włosy

Chociaż nie ma naukowych dowodów na poparcie tej właściwości skrobi kukurydzianej, ta korzyść jest dość często podkreślana przez użytkowniczki. Niektóre z nich twierdzą, że długotrwałe stosowanie na kręcone włosy w połączeniu z innymi produktami, takimi jak olej kokosowy, pomaga je wyprostować.

3 maski ze skrobią kukurydzianą do ochrony włosów przed słońcem

Teraz, gdy znasz korzyści płynące ze stosowania tego produktu do pielęgnacji włosów, opiszemy trzy maski ze skrobią kukurydzianą, których możesz użyć. Stosuj jedną z nich o co tydzień lub wybierz tę, którą najłatwiej ci przygotować.

1. Maska ze skrobią kukurydzianą i naturalnymi olejkami

Aby chronić włosy przed słońcem, nie wahaj się użyć tej maski ze skrobią kukurydzianą i naturalnymi olejkami. Nawilży włókna włosów, wzmocni je i zapobiegnie uszkodzeniom powodowanym przez promienie UV.

Składniki

 • 2 łyżki oleju kokosowego
 • 3 łyżki olejku migdałowego
 • 1 łyżka skrobi kukurydzianej

Przygotowanie

 1. Wymieszaj wszystkie składniki w misce, aż uzyskasz gładki krem
 2. Nałóż na całe włosy i skórę głowy
 3. Pozostaw maskę na 15 minut
 4. Spłucz ciepłą wodą

2. Inny wariant maski ze skrobią kukurydzianą

Aby przygotować kolejną maseczkę do pielęgnacji i ochrony włosów przed słońcem, wystarczy wymieszać skrobię kukurydzianą z niektórymi popularnymi składnikami w spiżarni. Ten przepis jest szczególnie polecany osobom, które mają już zniszczone włosy i cierpią z powodu przesuszenia.

Składniki

 • 3 łyżki skrobi kukurydzianej
 • 1 łyżeczka miodu
 • 3 białka jaj
 • 2 litry wody

Przygotowanie

 1. Oddziel białka od żółtek i odłóż na bok w naczyniu.
 2. Wymieszaj wodę i skrobię kukurydzianą w rondlu i zagotuj na średnim ogniu.
 3. Często mieszaj, aż uzyskasz żelową konsystencję.
 4. Kiedy to osiągniesz, wyłącz ogrzewanie i dodaj miksturę do białek.
 5. Dodaj miód i dobrze wymieszaj.
 6. Nałóż na całe włosy i pozostaw na 45 do 60 minut.
 7. Umyj dużą ilością ciepłej wody i użyj zwykłego szamponu, aby zneutralizować zapach białek.

3. Sucha maska ze skrobi kukurydzianej chroniąca włosy przed słońcem

Oprócz ochrony włosów przed uszkodzeniami słonecznymi, sucha maska ze skrobi kukurydzianej, którą zaraz pokażemy, nawilży i usunie nadmiar sebum. Będzie również warstwą ochronną do codziennego użytku.

Składniki

 • 10 filiżanek skrobi kukurydzianej
 • 1/2 szklanki sody oczyszczonej
 • 1 pojemnik do przechowywania suchej maski

Przygotowanie

 1. Użyj miski, aby dokładnie wymieszać oba składniki.
 2. Zapakuj w pojemnik, którym możesz spryskać włosy, kiedy tego potrzebujesz.
 3. Suchą maskę należy stosować codziennie. Nie musisz jej zmywać; wystarczy nałożyć i przeczesać włosy.

Ciesz się zdrowymi włosami chroniąc je przed słońcem!

Aby chronić włosy przed słońcem, używaj maseczek ze skrobi kukurydzianej raz lub dwa razy w tygodniu. Możesz wybrać dowolny z tych przepisów lub zmieniać je według własnego uznania.

Pamiętaj, że skrobia kukurydziana zawiera witaminy A, grupy B, C i E, które wzmocnią każde włókno włosa od środka. Rezultatem są lśniące, jedwabiste włosy o objętości godnej okładki magazynu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.