Odżywka z marchewki i kokosa na porost włosów

Odżywka z marchewki i kokosa na porost włosów
Karla Henríquez

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Odżywka z marchewki i kokosa to jedno z najskuteczniejszych naturalnych remediów, które zapobiega wypadaniu włosów oraz stymuluje ich wzrost. Oba te produkty wywołują doskonały wpływ na zdrowie naszych włosów!

Czy wiesz, że odżywka z marchewki i kokosa to świetny sposób na ochronę przed wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów to problem natury estetycznej, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Ale nie jest to koniec świata! Istnieje kilka prostych i praktycznych sposobów na stymulację porostu włosów, dzięki którym Twoje włosy zyskają objętość i blask oraz staną się silniejsze.

Odżywka z marchewki i kokosa stymulująca porost włosów

Domowa odżywka z marchewki i kokosa to doskonały sposób na poprawę kondycji włosów. Te dwa naturalne produkty świetnie sprawdzają się w przywracaniu objętości włosów oraz stymulacji ich porostu. Poza tym przepis na tę odżywkę jest niezwykle prosty. Aby ją wykonać nie musisz męczyć się z wyszukanym przetwarzaniem składników. Przekonasz się, że odrobina cierpliwości i wytrwałości pozwoli Ci cieszyć się wspaniałymi rezultatami.

Jeśli chcesz poprawić stan swoich włosów, powinnaś również przeanalizować swój styl życia. Stres, zła dieta i nieodpowiednie nawodnienie to jedynie trzy z zachowań, które mogą wyrządzić szkody w Twoim organizmie. Chcąc poprawić stan naszych włosów nie powinniśmy zapominać o czynnikach związanych z jakością naszego życia.

Marchewki i kokosy mają niesamowite działanie

Zarówno kokos, jak i marchewka, zawierają składniki odżywcze, które dbają o kondycję Twoich włosów, wzmacniają je oraz stymulują ich wzrost. Jeśli połączysz je ze sobą, będą działały ze zwiększoną mocą.

Odżywka z marchewki i oleju kokosowego do włosów
Naturalne odżywki do włosów to doskonały sposób na ożywanie i ochronę włosów bez konieczności używania substancji chemicznych.

Kokos to jeden z najbardziej charakterystycznych karaibskich owoców, chociaż rośnie głównie na obszarze całego pasa tropikalnego. “Mleko” kokosowe jest stosowane w wielu produktach do włosów. Pozyskuje się je wyciskając wcześniej zmiażdżony miąższ wyjęty z wnętrza kokosa. Na szczęście w przypadku domowej odżywki nie musisz go sama wyciskać.

W sklepach lub na pobliskim targu z pewnością znajdziesz wiele różnych rodzajów mleka kokosowego. Większość z nich ma taką samą jakość i zalety, co świeżo wyciśnięte mleczko kokosowe.

Z kolei marchew zwyczajna (Daucus carota) to jedno z najpopularniejszych warzyw w historii współczesnej dietetyki. Ma wiele właściwości i zalet, które przekładają się na jej szerokie zastosowanie. W następnej części artykułu przyjrzymy się bliżej tym dwóm produktom spożywczym.

Korzyści dla zdrowia związane z marchewkami i kokosami

Kokos

Ten owoc zawiera duże ilości witamin B, C i E, żelaza, magnezu, wapnia, selenu, fosforu, protein, aminokwasów, pierwiastków śladowych oraz soli mineralnych. Wszystkie odgrywają kluczową rolę w stymulowaniu porostu włosów.

Marchewki
W marchewkach znajduje się mnóstwo składników odżywczych oraz antyoksydantów, które wzmacniają skórę głowy oraz poprawiają krążenie krwi w jej obszarze.

Kokos nie tylko zapewnia miękkość i blask, ale także dzięki swoim właściwościom nawilżającym doskonale chroni włosy przed uszkodzeniami wynikającymi z wystawienia na działanie wysokich temperatur, na przykład podczas używania suszarki do włosów lub prostownicy.

Poza tym chroni przed działaniem czynników środowiskowych, pogarszających stan włosów: wiatrem, kurzem i zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu. Nawet jeśli Twoje włosy nie są zniszczone, warto używać regularnie odrobiny odżywki z kokosa, bo ma niesamowicie przyjemy zapach.

Marchewki

Witamina A, B, C i K, jak również duże ilości błonnika, potasu i fosforu – to tylko niektóre z licznych zalet tego warzywa. Te składniki odżywcze nie tylko stymulują porost włosów, ale również przeciwdziałają ich wypadaniu. Działanie marchewki polega głównie na wspieraniu właściwego krążenia w skórze głowy. Poza tym wzmacnia ona mieszki włosowe i chroni je przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Przepis na odżywkę do włosów, która stymuluje ich porost

Składniki:

  • 3 duże marchewki, starte
  • 1 szklanka mleczka kokosowego

Przygotowanie

  • Na początku zetrzyj na tarce marchewki i wyciśnij z nich sok, zawijając je w czystą ściereczkę lub gazę.
  • Następnie połącz sok wyciśnięty z marchewek z mleczkiem kokosowym. Mieszaj, póki nie osiągniesz jednolitej konsystencji.

Aplikacja

  • Przed nałożeniem odżywki oczyść dokładnie włosy i skórę głowy. Polecamy umyć głowę w “tradycyjny” sposób.
  • Nakładając odżywkę na włosy upewnij się, że pokrywasz je od mieszków po same końce. Wymasuj palcami skórę głowy. Masaż powinien trwać około 5 minut.
  • Aby odżywka zadziałała, nałóż na włosy czepek termiczny lub plastikową torebkę. Pozostaw je na głowie przez około pół godziny.
  • Po upływie tego czasu zmyj odżywkę dużą ilością wody z dodatkiem odrobiny szamponu.
  • Jeśli chcesz zauważyć rezultaty, które będą widoczne przez dłuższy czas, powtarzaj całą procedurę raz w tygodniu.

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie naszego artykułu. Mamy nadzieję, że okazał się przydatny!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.