Maseczka do włosów z banana i awokado - jedwabiście lśniące włosy

Maseczka do włosów z banana i awokado tworzy odżywczą mieszankę rewitalizującą włosy. Sprawia, że są bardziej lśniące i mocniejsze
Maseczka do włosów z banana i awokado - jedwabiście lśniące włosy
Mariel Mendoza

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Mariel Mendoza.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 28 września, 2023

Większość kobiet troszczy się o to, aby ich włosy były mocne, lśniące i wolne od wszelkiego rodzaju problemów. Niestety, w dzisiejszych czasach toksyny nagromadzone w środowisku naturalnym i złe nawyki żywieniowe mogą powodować różnego rodzaju problemy z włosami. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o korzyściach, które ma nam do zaoferowania maseczka do włosów z banana i awokado.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele skutecznych sposobów przywracania blasku włosom, istnieją również naturalne alternatywy. Maseczka do włosów z banana i awokado jest jedną z nich. Zapewnia wspaniałe rezultaty bez narażania włosów na działanie szkodliwych chemikaliów.

Koniecznie dowiedz się więcej na temat tej naturalnej kuracji do włosów.

Maseczka do włosów z banana i awokado

Kuracja ta stanowi alternatywny produkt do rewitalizacji i regeneracji zniszczonych włosów. Maseczka do włosów z banana i awokado zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i silne aminokwasy, które zapewniają doskonały stan skóry głowy i wspomagają wzrost włosów.

Zarówno banany, jak i awokado mają wysoką wartość odżywczą. Jednak tym razem użyjemy ich w naturalnym stanie, aby uzyskać przystępną cenowo maseczkę odpowiednią dla wszystkich rodzajów włosów.

Korzyści z bananów

Banany zawierają duże ilości witamin A, B, C i E, które działają przeciwko wolnym rodnikom, zapobiegając uszkodzeniu włosów.

dobrym źródłem minerałów, takich jak wapń, magnez i żelazo. Zapobiegają one nadmiernemu wypadaniu i wysuszaniu włosów, ponieważ wiele problemów z włosami wynika z niedoboru tych minerałów w naszej diecie. Miejscowe stosowanie bananów pomaga zatrzymać naturalne oleje w skórze głowy i ma działanie odżywcze. Dzięki nim włosy stają się miękkie i łatwe do układania.

Niektórzy eksperci odkryli, że jego ekstrakt może nieznacznie pobudzać wzrost włosów i przypisuje się mu właściwości zapobiegające ogólnemu stresowi oksydacyjnemu. Ten ostatni proces może częściowo przyspieszyć starzenie się mieszków włosowych na skórze głowy.

Korzyści z awokado

Awokado
Awokado zawiera wiele składników odżywczych wzmacniających włosy.

Dzięki swoim właściwościom, które mogą zbawić każdy rodzaj włosów, awokado jest jednym z najbardziej cenionych owoców w branży kosmetycznej. Stanowi doskonałe źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i witamin, takich jak E, A, C, D, K. Zawiera również witaminy z grupy B, które odbudowują zniszczone włókna i odżywiają suchą skórę głowy.

Dostarcza zdrowych tłuszczów roślinnych, które zatrzymują wilgoć i wspomagają wzrost. Ponadto bogactwo przeciwutleniaczy zapewnia barierę ochronną przed czynnikami środowiskowymi i toksynami.

Należy zauważyć, że awokado jest cennym źródłem witaminy E, składnika odżywczego, który wzmacnia włosy oraz przyspiesza ich odnowę i wzrost, dzięki czemu zyskują na objętości.

Maseczka do włosów z banana i awokado – przygotowanie

Do przygotowania tej domowej maseczki możesz użyć bananów i awokado, które są zbyt dojrzałe i nie nadają się już do spożycia. Dodatkowo możesz dodać miód, mleko kokosowe lub trochę oliwy z oliwek, zwłaszcza  jeśli masz suche włosy.

Składniki

 • 1 dojrzałe awokado
 • 1 banan
 • 2 łyżki miodu (50 gramów)

Przygotowanie

 • Pokrój dojrzałe awokado, usuń pestkę i łyżeczką wydrąż miąższ.
 • Obierz banana, pokrój na kawałki i rozgnieć widelcem na gęste puree.
 • Wymieszaj z miąższem z awokado i dodaj miód lub wybrany przez Ciebie dodatkowy składnik.
 • Po połączeniu składników maseczka do włosów z banana i awokado jest gotowa do użycia.

Jak używać

 • Zmocz włosy, podziel je na sześć pasm i nakładaj maseczkę, wykonując delikatny masaż.
 • Upewnij się, że pokrywasz całe włosy i skórę głowy.
 • Przykryj czepkiem i odczekaj 40-45 minut.
 • Spłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Powtarzaj dwa do trzech razy w tygodniu, aby uzyskać szybkie zmiany.

Przygotuj maseczkę zgodnie z instrukcją i regularnie stosuj ją w pielęgnacji, aby uzyskać jedwabiste i mocne włosy.

Należy jednak pamiętać, że jej efekty zależą od innych zabiegów stosowanych na włosy, a także od diety i regularnego picia wody.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Flores M, Saravia C, Vergara CE, Avila F, Valdés H, Ortiz-Viedma J. Avocado Oil: Characteristics, Properties, and Applications. Molecules. 2019 Jun 10;24(11):2172.
 • Gavazzoni Dias MF. Hair cosmetics: an overview. Int J Trichology. 2015 Jan-Mar;7(1):2-15.
 • Savali, A., Bhinge, S., & Chitapurkar, H. Evaluation of hair growth promoting activity of Musa paradisiaca unripe fruit extract. Journal of Natural Pharmaceuticals. 2011; 2(3): 120-120.
 • Singh B, Singh JP, Kaur A, Singh N. Bioactive compounds in banana and their associated health benefits – A review. Food Chem. 2016 Sep 1;206:1-11.
 • Trüeb RM. Oxidative stress in ageing of hair. Int J Trichology. 2009 Jan;1(1):6-14.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.