Ludzie niezastąpieni nie istnieją!

12 lipca, 2019
Jedyną osobą, na której możesz polegać w stu procentach, jesteś Ty sama. Nikt inny nie zna i nie doceni Cię bardziej.

Czy istnieją ludzie niezastąpieni? Wielu z nas wpada w pułapkę myślenia, że jesteśmy niezbędni do życia innym osobom i bez nas sobie nie poradzą.

Kiedy jednak zdajemy sobie sprawę, jak bardzo się mylimy, przychodzi ogromne rozczarowanie. Każdy chce czuć się ważny i potrzebny, jednak warto mieć świadomość, że to my sami znamy i doceniamy samych siebie najbardziej.

Pamiętaj, że ludzie niezastąpieni po prostu nie istnieją. Oczywiście każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, ale jedyną osobą, na której możemy polegać w stu procentach jesteśmy my sami. Może wydawać się to przykre, ale warto to sobie uświadomić.

Ludzie niezastąpieni? – Nie ma takich!

Dopóki otaczają nas inni ludzie, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważni jesteśmy sami dla siebie. Zdarza się jednak, że członek rodziny, partner albo przyjaciel rozczaruje nas i opuści. To właśnie wtedy zdajemy sobie sprawę, że możemy polegać tylko na sobie.

W niektórych związkach obecny jest bardzo niebezpieczny element: uzależnienie. Są osoby, które mylą miłość i wzajemną troskę z posiadaniem na własność drugiego człowieka. Oczekują one, że ich partner będzie na zawsze tylko z nimi i tylko dla nich.

Dłoń i gra światła

Miłość potrafi zaślepić, dlatego też zdarza się, że przez dłuższy czas zdajemy się nie pamiętać, że nie należymy do nikogo oprócz siebie samych.

Ludzie z natury są wolni i pragną wolności. Będąc w związku czasami jednak zapominają o tym i składają swoją wolność w ofierze ukochanej osobie. Pamiętaj jednak, że nikt z nas nie jest niezastąpiony. Chociaż w przypadku rozstania zawala się cały Twój świat, musisz stanąć na nogi i zacząć myśleć o sobie.

Tracisz nie tylko miłość, ale i wszystko, co dla niej poświęciłaś.

Przeczytaj również: Pokochaj siebie – powtarzaj te 3 magiczne zdania

Musisz wiedzieć, kiedy należy odejść

Ludzie, którzy sądzą, że są niezastąpieni, bardzo często nie potrafią odejść lub dać odejść, kiedy przychodzi na to czas.

Często problem ten dotyczy rodziców, którzy nie potrafią pogodzić się z tym, że ich dzieci są już na tyle dorosłe, by móc żyć po swojemu. Nawet nieświadomie podcinają im skrzydła, byle tylko nie odleciały zbyt daleko.

To samo zdarza się w związkach, w których poczucie, że jesteśmy niezastąpieni sprawia, że jesteśmy zbyt zapatrzeni w siebie, by zauważyć moment, kiedy czas odejść.

Kobieta uwalniająca ptaki z klatki - ludzie niezastąpieni nie istnieją

Ludzie niezastąpieni nie istnieją, a jeśli jeden z partnerów mimo wszystko za taką osobę się uważa, związek taki jest toksyczny i nie rokuje dobrze na przyszłość.

Oczywiście zawsze na świecie jest ktoś, kto potrzebuje Ciebie i Twojej pomocy. Musisz jednak zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie i pewnego dnia możesz znowu obudzić się sama.

Jeśli jednak to Ty będziesz dla siebie najważniejszą osobą, wówczas każde rozstanie przyjdzie Ci o wiele łatwiej.

Przeczytaj również: Oczekiwania wobec siebie zamiast wobec innych

Dla siebie jesteś niezastąpiona

Czy wiesz, dla kogo naprawdę jesteś niezastąpiona i najważniejsza? Wiesz, kto zawsze będzie Cię potrzebował i na kim zawsze możesz polegać? Na sobie samej.

To Ty jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu, która nigdy Cię nie opuści. Bądź swoją najlepszą przyjaciółką!

Kobieta z gwiazdą - ludzie niezastąpieni nie istnieją

Miłość do samej siebie i akceptowanie swoich niedoskonałości to klucz do szczęścia. Kiedy zdasz sobie sprawę, że ludzie niezastąpieni nie istnieją, ale będziesz miała świadomość, jak ważna jesteś dla siebie, Twoje życie wypełni się radością i spokojem.

Często w pogoni za bliskością innych ludzi, zapominamy, że przede wszystkim potrzebujemy zrozumieć siebie.

Dopiero, gdy zaakceptujemy i pokochamy samych siebie, jesteśmy gotowi budować relacje z innymi ludźmi. Ile razy myślałaś, że jesteś niezastąpiona, a później długo cierpiałaś, gdy okazało się to fikcją?

Mamy nadzieję, że po dzisiejszym artykule otworzysz oczy i zrozumiesz, że ludzie niezastąpieni nie istnieją. To klucz do szczęścia, więc sięgnij po niego.