Kropki Eyeliner: Trend w makijażu, który triumfuje na TikTok

Kropkowy eyeliner to jeden z trendów w makijażu oczu, który zyskał najwięcej zwolenników na świecie. Z czego to się składa? Oto wszystkie szczegóły!
Kropki Eyeliner: Trend w makijażu, który triumfuje na TikTok

Napisany przez Maria Jimena Freytes

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada, 2022

Czy wiesz, co to jest eyeliner w kropki ? Trendy kosmetyczne rozprzestrzeniają się teraz różnymi kanałami, które docierają do wszystkich w ciągu kilku sekund. Tak jest w przypadku sieci społecznościowych, które są platformami, na których te wskazówki, sztuczki i trendy stają się wirusowe.

Kropki eyeliner, na przykład, to styl, który robi fale zarówno na wybiegach, jak i w filmach na Instagramie i TikTok. Udostępniony przez wiele celebrytów stał się jedną z ulubionych nowych technik makijażu oczu. Czym więc jest ten nowy trend w urodzie i jak możesz się do niego dołączyć?

W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć.

Co to jest eyeliner w kropki?

Kilka lat temu Geraldine Chaplin, córka ukochanego Charlesa Chaplina, zaczęła nakładać kredkę w kropki pod każde oko. Chociaż w tamtym czasie nie stało się to tak rozpowszechnione, z biegiem czasu coraz więcej modelek, aktorek, wpływowych osób i innych osobistości mody podjęło się rozpowszechniania go wszędzie.

Najbardziej prestiżowe modelki noszą ten styl makijażu podczas pokazów tygodnia mody na całym świecie. Jak sama nazwa wskazuje, jest to sposób nakładania eyelinera z jedną lub kilkoma kropkami.

Możesz zrobić tylko jedną kropkę lub kilka, w zależności od stylu, który chcesz osiągnąć. Ogólnie te kropki są dodawane do dolnej linii rzęs. Jeśli chodzi o kolory, tak jak w modzie, nie ma prawdziwych zasad, których użyć.

Oprócz klasycznej i wiecznej czerni są tacy, którzy decydują się na robienie kropek w kolorach pasujących do koloru cieni do powiek , które noszą w danym momencie. W rzeczywistości istnieją teraz produkty z metalicznymi aplikacjami, które rozjaśniają obszar i rozświetlają wygląd.

Jak więc nakładać ten rodzaj makijażu? Spójrzmy.

Biała kredka pod oczy
Kropkowy eyeliner to bardziej ryzykowny sposób nakładania eyelinera. Można to zrobić w kolorze, w kolorze białym lub w klasycznej tonacji czerni.

Jak zastosować technikę kropkowego eyelinera

Jak wspomnieliśmy w tym artykule, kredka do oczu to strategia makijażu stosowana w celu wzmocnienia oczu i zintensyfikowania wyglądu. Na ogół kropki, które są nakładane, są małe i zwykle jest tylko jedna w środku oka.

Jednak innowacje profesjonalnych wizażystów nie trwały długo, więc teraz można zobaczyć trójkąty, serca, a nawet inne kształty, które zastępują oryginalne kropki.

Ponadto niektórzy ludzie dodali inne kropki, tworząc linię kropek biegnącą wzdłuż dolnej części oka. Należy zauważyć, że ten efekt jest dla odważnych osobowości, które szukają odejścia od klasycznego czarnego eyelinera.

Ten szczegół makijażu jest nakładany na koniec rutyny makijażu, kiedy skończysz nakładanie pudru, różu, cieni itp. Następnie musisz wybrać żądany kształt (kropkę, serce lub trójkąt).

Za pomocą eyelinera – w dowolnym kolorze – przystąp do rysowania kształtu. Jeśli wybierzesz kolorową, najpierw obrysuj kształt białym, a następnie narysuj kolorową na górze. W ten sposób kolor będzie się bardziej wyróżniał. Na koniec spróbuj zastosować ten sam odcień cienia do powiek, aby kontur pozostał nienaruszony na dłużej.

Co zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak? Chociaż jest to bardzo prosta technika do ćwiczenia w domu, może się nie udać. W takim przypadku wystarczy nałożyć kroplę balsamu do demakijażu na wacik i ostrożnie przystąpić do usuwania kształtu.

Kilka wskazówek dotyczących nakładania eyelinera w kropki

  • Wybierz dobrej jakości eyeliner w płynie. W przeciwnym razie nie tylko umniejsza to wykończenie, ale mogą wystąpić reakcje alergiczne.
  • Przed nałożeniem produktu pod oko nałóż odrobinę na dłoń, aby nadmiar produktu nie dostał się bezpośrednio na powiekę.
  • Na koniec nałóż tusz do rzęs jak zwykle.
Makijaż
Kluczem do dobrego wykończenia podczas nakładania eyelinera w kropki jest użycie dobrej jakości eyelinera.

Kropki eyeliner: profesjonalny makijaż w domu

Omówiliśmy teraz, jak zastosować tę profesjonalną technikę makijażu w domu i, jak mogłeś zauważyć, jest to dość proste. Jeśli zauważysz, że trudno jest utrzymać rękę stabilnie lub masz problemy z rysowaniem kształtu, kluczem jest ćwiczenie najpierw w dłoni, aż staniesz się bardziej pewny siebie.

Następnym krokiem będzie pokazanie oczu w inny i – co oczywiste – przyciągający wzrok sposób. Mamy nadzieję, że wypróbujesz ten trend w makijażu i będziesz cieszyć się wynikami!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.