Karma przyniesie Ci to, co sam dajesz

Jeśli robisz dla innych coś dobrego, dobro powróci do Ciebie w przyszłości. Pamiętaj jednak, że to samo tyczy się krzywdy, którą wyrządzasz ludziom w swoim życiu.
Karma przyniesie Ci to, co sam dajesz

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia, 2018

Nie wszyscy wierzą, że karma istnieje, ale prawda jest taka, że życie przynosi nam to, co sami najpierw damy innym. Dotyczy to zarówno dobrych, jak i złych uczynków.

Skutki naszych poczynań nie muszą być widoczne od razu, ale po jakimś czasie zbieramy plon naszych wcześniejszych decyzji i zachowań. Zanim to nastąpi, mogą minąć miesiące, a nawet lata.

W takich sytuacjach możemy sobie zadawać pytania: ‘Dlaczego wszyscy mnie zostawili?’ albo ‘Czym sobie zasłużyłam na takie traktowanie?’

Warto jednak mieć świadomość tego, że karma może do nas wrócić w dowolnym momencie, dlatego powinniśmy bacznie zwracać uwagę na to, jak postępujemy każdego dnia i jak traktujemy ludzi wokół siebie.

Jakie masz podejście do życia?

Twoje przeznaczenie jest składową wszystkich decyzji, jakie podejmujesz oraz Twojego podejścia do rzeczy, wydarzeń i osób, które stają na Twojej drodze.

Im lepiej nauczysz się radzić sobie z wyzwaniami i problemami, tym lepsze zasiejesz ziarna, aby w przyszłości zebrać dobry plon. Jeśli skupisz się np. na strachu, przyszłość da Ci go jeszcze więcej.

Jeżeli podejmujesz decyzje całkiem przypadkowo i nie wkładasz w nie zbyt wiele wysiłku, karma może Ci przynieść równie przypadkowe zdarzenia w przyszłości. Może to wywołać poczucie chaosu w Twoim życiu.

Spróbuj przyjrzeć się z dystansu własnej osobie. Zastanów się, jakie elementy wymagają pracy, a następnie postaraj się włożyć w nie więcej energii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Toksyczne relacje – zmień otoczenie i zacznij żyć!

kobieta w okręgu na ziemi

Wiele osób niestety woli unikać problemów zamiast stawiać im czoła. Zamiatają trudne sprawy pod dywan nie zdając sobie sprawy z tego, że kiedyś i tak przyjdzie im się z tymi wyzwaniami zmierzyć.

Dlatego ważne jest, aby nie uciekać od tego, co i tak jest nieuniknione. Im wcześniej znajdziesz w sobie siłę, aby stawić czoła problemom, tym łatwiej będzie Ci podejmować kolejne decyzje. 

Pamiętaj, że czasem dostajemy od życia tylko jedną szansę. Jeśli nie wykorzystamy jej tu i teraz, będziemy mogli jedynie zastanawiać się, co by było, gdybyśmy jednak odważyli się w odpowiednim momencie działać.

Zawsze podejmuj decyzje rozsądnie i zgodnie z własnymi potrzebami, ale nie zwlekaj zbyt długo. To Ty wybierasz drogę, którą będziesz kroczył. Życie daje Ci drogowskazy, ale tylko od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziesz.

Karma zawsze przyniesie Ci to, co sam dajesz

Choć często słyszymy, że powinniśmy dawać nie oczekując niczego w zamian. Niejednokrotnie czujemy się niedocenieni i zaniedbani, kiedy nasz wysiłek nie jest w żaden sposób nagrodzony.

Pomyśl jednak, że wszystko do Ciebie wraca. Karma sprawia, że każdy dobry i zły uczynek odbija się w naszym życiu echem. Nagroda lub kara mogą przyjść z niespodziewanego źródła i w najmniej oczekiwanym momencie.

Skup się na tym, co dajesz i nie oczekuj natychmiastowej reakcji na Twoje czyny.

Nie zniechęcaj się, jeśli Twoja hojność nie została w przeszłości odwzajemniona. Karma się nie spieszy. Zamiast tego, przynosi Ci to, na co zasługujesz, kiedy przyjdzie odpowiedni moment.

kobieta walczy z chmurą

Kiedy przydarza Ci się coś trudnego, pamiętaj, że to tylko próby, na jakie jesteś wystawiany.

Jeśli w obliczu problemów zaczynasz w siebie wątpić, czujesz się jak ofiara albo rozpamiętujesz przeszłość, kreujesz jeszcze więcej negatywnej energii, która ponownie zatoczy koło i do Ciebie wróci.

Pamiętaj, że:

  • Nie warto na siłę trzymać się rzeczy ani ludzi.
  • Nie warto bać się straty lub dużych zmian. Dzięki nim uczymy się i wzrasta nasza siła.

Sam wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli czujesz, że jakaś relacja lub sytuacja Ci nie służy, nie bój się zmian. Jeśli tkwisz w czymś wbrew sobie, wyrządzasz sam sobie krzywdę i może się to negatywnie odbić na twojej przyszłości.

Pozwól się ponieść życiu

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Okłamywanie samego siebie – 5 sytuacji, w których to robisz

wolność mężczyzna

Akceptacja życia i umiejętność pozytywnego podejścia do trudnych sytuacji to bardzo ważne umiejętności. Kiedy nadchodzą zmiany, poddaj się im i nie stawiaj oporu.

Oto kilka myśli, które warto zapamiętać. Świetnie podsumowują to, o czym do tej pory mówiliśmy:

  • Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
  • To, czego nie umiesz zaakceptować, będzie do Ciebie wracać.
  • Jeśli chcesz zmieniać innych, najpierw zmień siebie. Przekonasz się, że pomoże Ci to osiągnąć wewnętrzny spokój.
  • Wszystko złe, co Ci się przydarza, jest odzwierciedleniem Twoich myśli i czynów z przeszłości.
  • Zmiana podejścia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Twoja karma zależy od Twoich decyzji.

Miej świadomość tego, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Zwracaj baczną uwagę na to, co robisz, czujesz i myślisz. Życie postawi na Twojej drodze to, na co sobie sam zapracujesz.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.