Jeśli upadasz siedem razy, wstań ósmy

Po bolesnym doświadczeniu powinieneś dać sobie trochę czasu na żałość i musisz zdać sobie sprawę, że złe samopoczucie jest normalne. Jednakże musisz podnieść się i iść dalej.
Jeśli upadasz siedem razy, wstań ósmy

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeśli upadasz, podnieś się. Wszyscy to już słyszeliśmy, ale to trudne do zapamiętania, jeśli przechodzisz przez naprawdę bolesną sytuację! W życiu upadasz wielokrotnie, ważne jest by się podnosić, ponieważ jest to długa droga.

Lęk, depresja, frustracja, stres..  Nasze życie jest pełne rzeczy, które zabierają nas z góry w przepaść. Co możemy zrobić? Czy mamy po prostu się poddać?

Mimo, że wszystko wydaje się stracone, musisz iść dalej. Życie będzie się toczyć z tobą, lub bez ciebie.

Zawsze jest nadzieja

Wszystko może wydawać się beznadziejne, kiedy przechodzisz przez trudny okres, ale rzeczy w ostateczności się naprostują.

Po przejściu przez ten kryzys, podniesiesz się z łatwością. To normalne, że teraz wszystko widzisz w ciemnych kolorach. To po prostu nie jest twój najlepszy czas.

Smutna dziewczynka

Jednym z najpowszechniejszych obecnie problemów jest depresja – choroba, która całkowicie nas ogarnia i sprawia, że czujemy się głęboko nieszczęśliwi. W odróżnieniu od zwykłego smutku, depresja ciągnie się przez długi czas. Nadzieja nie występuje.

W obliczu tego, musimy zrobić wszystko co możemy, by powstrzymać ją przed całkowitym pochłonięciem naszego życia. Depresja może być wynikiem utraty, poważnego problemu, zmian w karierze, itp.

Chodź może się teraz wydawać, że nie ma żadnego wyjścia, uwierz nam że jest. Możesz uważać, że jesteś w głębokim dołku, ale podniesiesz się, ponieważ istnieje nadzieja.

Dowiedz się wszystkiego o depresji: Depresja – 4 rodzaje

Nie dostrzegasz tej nadziei, ponieważ wszyscy mamy tendencję do eskalowania negatywnych emocji, które w sobie odnajdujemy. Jeśli czujemy się źle, z całą siłą będziemy starać się, by było jeszcze gorzej. Ci, którzy najniżej upadają, nadal mogą się podnieść i osiągnąć sukces.

Upadasz i nie masz na nic ochoty

To normalne, że nie masz na nic ochoty, kiedy przechodzisz przez okres trudnych doświadczeń. Czasami może być tak, że zamkniesz się w domu, unikając kontaktów towarzyskich, by pogrążyć się w swoim żalu.

Kobieta motyle

Słuchanie i wyciąganie wniosków z bólu, może być korzystne w poznawaniu swojego wnętrza. Doświadczenie cierpienia nie jest czymś negatywnym.

Musimy go doświadczyć, by pokonać to co nas boli. Bez cierpienia, nigdy byśmy przez to nie przeszli.

Dlatego nie możemy leżeć po upadku. Nawet, jeśli nie masz ochoty na nic, na życie, czy też na dbanie o siebie, pamiętaj, że jesteś silny. Tak, jesteś silny, a w głębi ducha wiesz, że przez to przejdziesz.

Ból minie. Przejdź przez to cierpienie, poczuj je, byś mógł podnieść się z popiołów odrodzony niczym feniks. Ucz się nawet na swoich najbardziej bolesnych chwilach, bo w ten sposób możesz się dowiedzieć najwięcej o sobie i świecie.

Czas się podnieść!

Przyszedł czas, by zastanowić się nad swoimi działaniami, kiedy ból minął. Upadłeś, to normalne. Wszyscy napotykamy na kłody na naszych drogach, w tym lub innym czasie, ponieważ świat jest ich pełen!

Wolność emocjonalna

Pytanie brzmi, czy podniesiesz się kiedy upadniesz? Możesz być zawstydzony, ale musisz zmusić się, by znów się podnieść. Pamiętaj o tym, kiedy znowu będziesz przechodzić przez trudny okres.

Kiedy upadasz siedem razy, wstań ósmy. Nie ważne jak daleko upadłeś, zawsze możesz się podnieść.

Najbardziej negatywne chwile w naszym życiu pozwalają nam by lepiej się poznać i nauczyć się, że nie ważne jak silny odczuwamy ból, musimy się podnieść.

Oczywiście bycie smutnym danego dnia to coś innego niż depresja. Ostateczny wynik jest jednak taki sam: wychodzisz z tego.

Nigdy się nie poddawaj, ponieważ nie będzie to ostatni raz, kiedy napotykasz na problem. Cierpienie i upadanie są częściami życia, ale ważne jest by ciągle się podnosić. Czyni cię to silniejszym i daje ci odwagę.

Jeśli upadasz siedem razy, wstań ósmy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.