Jesienne kwiaty — naturalny pozytywny akcent refleksyjną porą roku

Jesienne kwiaty wypełniające nasze wolne przestrzenie wypełniają ten sezon radością. To świetne rozwiązanie szarą i nostalgiczną jesienią.
Jesienne kwiaty — naturalny pozytywny akcent refleksyjną porą roku

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wraz z nadejściem jesieni miasto całkowicie zmienia kolory i nadchodzi chłód. Jednak to czas, kiedy można również cieszyć się kwitnącym i kolorowym ogrodem. W tym celu wystarczy zasiać jesienne kwiaty. W tym artykule porozmawiamy o ośmiu odmianach nadających się do posadzenia w ogrodzie. Poznaj więc doskonałe i kolorowe jesienne kwiaty.

Wybór sezonowych kwiatów i warzyw do naszych ogrodów i sadów to zawsze dobra opcja. Dzięki temu łatwo rosną i prawidłowo się rozwijają. Ponadto są łatwiejsze w pielęgnacji i mają niższą cenę. Ponadto są doskonałą wymówką, aby poświęcić trochę czasu na ogrodnictwo i cieszyć się wieloma korzyściami zdrowotnymi.

Z nastaniem jesieni nadchodzi czas, aby wnieść ciepło do naszych domów, aby zapewnić nam radość i przytulną atmosferę. Kwiaty są świetnymi sprzymierzeńcami. Wypełniają nasze przestrzenie życiem i radością.

1. Jesienne kwiaty: hortensje

Hortensja jest bardzo pięknym i pełnym wdzięku kwiatem, ponieważ stale kwitnie, jest łatwa w pielęgnacji i ma wiele jasnych kolorów. Ostatni rozkwit pojawia się jesienią i charakteryzuje się bardziej stonowanymi i romantycznymi tonami. Hortensja występuje w kolorach fioletowym, niebieskim, różowym, fioletowym i białym. Jesienią ich tonacja jest bardziej stonowana. Nadaje to jednak bardziej rustykalnego wyglądu.

Przewodnik po kwitnieniu hortensji z Politechniki w Walencji wskazuje, że konieczne jest umieszczanie ich w cieniu, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza przez dłuższy czas. Może się to zdarzyć w niektórych obszarach na początku sezonu. Wskazane jest również nawożenie azotem, który należy ograniczyć we wrześniu, a wyeliminować w październiku.

Hortencja
Hortensje kwitną jesienią w bardziej stonowanych kolorach niż zwykle.

2. Bratki

Bratki są bardzo łatwe w pielęgnacji, mimo delikatnego wyglądu. Występują w wielu odcieniach, obficie kwitną i są bardzo popularne, ponieważ dobrze przystosowują się do różnych stref wzrostu. Jednak w celu pobudzenia kwitnienia jesienią wskazane jest stosowanie nawozów późnym latem.

Bratki potrzebują dobrego nasłonecznienia i wilgotnej, ale nie podmokniętej, dobrze przepuszczalnej gleby. Ponieważ występują w różnych odcieniach (żółtym, pomarańczowym, niebieskim, fioletowym, fioletowym, białym i różowym), są jednymi z roślin, które wnoszą do domów najwięcej radości.

3. Jesienne kwiaty: fuksja

Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to ma intensywny kolor fuksji połączony z fioletem, który przykuwa uwagę. Jego odcienie doskonale kontrastują z jesiennymi kolorami. Ma również delikatny, dzwonkowaty kształt.

Kwitnie od lata do połowy jesieni. Wiosną i wczesnym latem nawozy płynne należy stosować co dwa tygodnie. Następnie można je ograniczyć do jednego razu w miesiącu.

4. Chińska róża

Róża chińska, znana również jako róża bengalska, jest idealna na sezon jesienny, ponieważ jej kwitnienie może mieć miejsce w tym sezonie. Pomimo tropikalnego wyglądu jest odporna na niskie temperatury. Istnieją nawet gatunki, które wytrzymują temperatury poniżej zera.

Jednak jej idealna temperatura waha się od 12 do 23 stopni Celsjusza. Z tego powodu kwitnie głównie na początku jesieni. Aby wspomóc jej kwitnienie, konieczne jest stosowanie nawozów zapewniających wystarczającą ilość składników odżywczych. Najlepiej byłoby, gdyby były granulowane, ponieważ uwalniają się wolniej i zapobiegają ryzyku poparzenia.

Latem potrzebuje dużo wody. Jednak gdy pogoda się ochładza i staje się bardziej wilgotno, ilość ta maleje.

5. Jesienne kwiaty: Nagietek

Oprócz tego, że jest aromatyczną rośliną o wielu właściwościach zdrowotnych, która słynie ze swoich leczniczych właściwości, nagietek ma efektowne pomarańczowe kwiaty. Kwitnie zwykle wiosną. Jeśli jednak jest chroniony przed nadmiernym letnim upałem i odpowiednio pielęgnowany przy pomocy nawozu i przycinania, może również kwitnąć jesienią.

Musi być posadzony w dobrze oświetlonym miejscu, aby otrzymywał stałe światło słoneczne. Potrzebuje również stałego podlewania, ale w niezbyt obfitych ilościach.

6. Kwiaty jabłoni

Jeśli masz duży ogród lub podwórko, w którym możesz mieć drzewa, jabłonie są cudowne. Oprócz tego, że pozwalają na zjedzenie pysznych owoców, jesienią można rozkoszować się ich pięknymi kwiatami. Zazwyczaj są biało-różowe, z małymi kółeczkami w kolorze fuksji, które się wyróżniają.

Do pielęgnacji jabłoni potrzebna jest gleba bogata w składniki odżywcze, która umożliwia dobry drenaż. Ten rodzaj drzewa ceni nawozy organiczne i naturalne. Wymaga również stałego i obfitego podlewania.

7. Jesienny krokus

To jeden z najpiękniejszych i najdelikatniejszych jesiennych kwiatów, który występuje w kolorze liliowym lub jasnoróżowym. W centrum kryje piękne biało-żółte tony. Jest również znany jako dziki krokus. Pochodzi z Europy i osiąga wysokości od 10 do 30 centymetrów. Jest to rodzaj kwiatu, który preferuje zacienione i wilgotne, ale dobrze przepuszczalne gleby. Należy go sadzić latem, a co 15 dni stosować płynny nawóz.

Jego kwitnienie zaczyna się jesienią, dzięki czemu możesz zachować tę roślinę piękną przez cały sezon. Krokus jest odporny na szkodniki i choroby. Istnieje również gatunek tej rośliny, która kwitnie jesienią. Znany jest jako szafran złocisty. Nie dajcie się jednak zmylić nazwie, ponieważ nie jest to ta sama odmiana szafranu, której używa się w kuchni!

8. Jesienne kwiaty: Lawenda

Lawenda jest bardzo pożądaną rośliną, ponieważ oprócz pięknego wyglądu, który nadaje jej właściwości ozdobne, ma również wspaniały zapach. Jak zapewne już wiesz, może być również stosowana w leczeniu różnych dolegliwości i działa odprężająco. Jakby tego było mało, jest to roślina bardzo odporna i łatwa w uprawie, dzięki czemu może wytrzymać jesienne chłody. Wystarczy mieć alkaliczną glebę z dobrym drenażem.

Z drugiej strony ważne jest umiarkowane podlewanie. W przeciwnym razie może zgnić lub rozwinąć się grzyb. Na koniec ważne jest, aby nie używać zbyt dużej ilości nawozu, ponieważ nie wymaga tego.

Lawenda
Lawenda to roślina o doskonałych zastosowaniach kosmetycznych i leczniczych, dlatego jest szeroko uprawiana.

Jesienne kwiaty doskonałe do dekoracji

W tym artykule przeczytałeś o różnych jesiennych kwiatach, które możesz mieć w swoim domu w tym pięknym nostalgicznym sezonie. Jeśli jednak trudno jest mieć miejsce na tarasie lub w ogrodzie do sadzenia, doskonałą alternatywą jest zakup bukietów. Jeśli chcesz iść z kolorami sezonu, najlepiej użyć pomarańczy, czerwieni i żółci.

Również przed nadejściem zimy możesz zabrać kwiaty z bukietów lub z ogrodu, aby je wysuszyć. Aby to zrobić, po prostu umieść płatki między książkami i pozostaw je do wyschnięcia na kilka miesięcy. Można z nich wykonać biżuterię z żywicy, ozdobić kartki świąteczne lub stworzyć piękne kolaże.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.