Dekoracje pośrodku stołu: tanie pomysły “zrób to sam”

13 listopada, 2020
Jeśli w najbliższym czasie planujesz małe spotkanie w swoim domu, ten artykuł o tym, jak zrobić dekorację do ustawienia pośrodku stołu jest właśnie dla ciebie!

Dekoracje pośrodku stołu są rzeczą niemal konieczną podczas przygotowywania stołu na specjalne okazje. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci niedrogie pomysły, które możesz zrobić w domu używając różnych materiałów.

Dowiedz się więc, jak zrobić tanie, oryginalne i piękne dekoracje pośrodku stołu na każdą okazję. Najlepsze jest to, że możesz przygotować je sama z materiałów, które już masz w domu!

Dekoracje pośrodku stołu – jak je zrobić

Aby udekorować dom wystarczy odrobina kreatywności i pomysłowości. Bardzo często możesz zrobić wiele rzeczy z elementów, które już masz w domu.

Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na zrobienie dekoracji pośrodku stołu na każdą okazję. Wybierz jedną, która najbardziej Ci się podoba i zrób ją już dziś. Nie zapomnij dobrze się przy tym bawić!

1. Konewka z kwiatami

Czy marzy Ci się kolorowa i naturalna dekoracja? Zrób więc tę.

Konewka z kwiatami jako dekoracja pośrodku stołu

Konewka z kwiatami to wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój stół wyglądał niesamowicie. Użyj dużych, kolorowych kwiatów, aby nadać swojej kompozycji wiejskiego stylu.

2. Słoik z kwiatami i sznurkiem

Nie wyrzucaj słoików, które gromadzą się w domu. Ta dekoracja na środek stołu polega po prostu na napełnieniu ich wodą i włożeniu do nich kwiatów.

Dodatkowo możesz użyć sznurka, aby udekorować słoik. Jest to piękny i łatwy sposób na zrobienie dekoracji.

3. Dekoracje pośrodku stołu z tego, co masz w spiżarni

Czy masz ryż, fasolkę i inne nasiona w swojej spiżarni? Napełnij słoik tymi składnikami, które podobają Ci się najbardziej. Na przykład wsyp ryż, a następnie różnokolorowe nasiona.

W ten sposób efekt końcowy będzie zarówno kolorowy, jak i ciekawy ze względu na warstwy. Dodaj jakieś kwiaty i gotowe – masz piękną dekorację na stół!

4. Kwiaty w filiżance

Czy jesteś w sytuacji, w której lada moment zjawią się goście, a Ty nie masz dekoracji na stół. Nie martw się: wystarczy, że ustawisz na stole interesującą filiżankę ze spodkiem i włożysz do niej bukiet kwiatów!

Kwiaty w kubku

Pomyśl o wszystkich nieużywanych filiżankach, jakie posiadasz w domu. Świetne nadają się one do stworzenia dekoracji na środek stołu.

5. Super proste dekoracje pośrodku stołu

Jedna z naszych ulubionych dekoracji to po prostu kieliszek do wina lub wysoki kubek z pięknym kwiatem w środku. Jest to kompozycja nie tylko minimalistyczna, ale także piękna.

Przeczytaj również: Dekoracyjne odświeżacze powietrza, które możesz wykonać w domu

6. Owoce jako dekoracje pośrodku stołu

Co powiesz na dekorację z owoców? Ten styl jest idealny na jesienne spotkania. Wykonanie tej dekoracji nie zajmie Ci więcej niż dwie minuty.

eź więc tackę lub koszyczek i umieść w nim te owoce, które akurat masz w domu. Później możesz dodatkowo udekorować kwiatkiem, trawą, igłami sosnowymi lub czymkolwiek, co uważasz za ładne!

7. Buty: oryginalne dekoracje pośrodku stołu

Czy masz jakieś szpilki, których już nie nosisz?

Wypełnij je liśćmi i kwiatami. Zobaczysz jak łatwo możesz zrobić tę wyjątkową dekorację, która z pewnością stanie się ciekawym tematem do rozmowy z przyjaciółmi.

8. Butelki z kwiatami

Zwykłe butelki wypełnione wodą i wysokimi kwiatami są idealną dekoracją. Są stylowe i nadają stołowi klasycznego wyglądu.

Butelki z kwiatami jako dekoracje pośrodku stołu

9. Ozdoba z pływających  świeczek

Lista tanich dekoracji na stół nie może nie zawierać świeczek.

Kup pływające świeczki i dodaj je do słoika z wodą. Do środka włóż kwiaty (mogą być całkowicie zanurzone). Świeczka powinna oczywiście być na powierzchni wody. Jest to piękna ozdoba.

10. Kamienie i świeczki

Do tej dekoracji będziesz również potrzebować słoika. Wybierz ten z szerokim wieczkiem, abyś mogła z łatwością udekorować wnętrze. Potem umieść w nim jakieś ładne kamienie. Możesz go pomalować lub nie, umieszczając świeczkę w dowolnym miejscu, przy krawędzi lub na środku.

Możesz zrobić alternatywną wersję poprzez zestawienie wysokiej świeczki, grubej świeczki i małej świeczki.

11. Arbuz z kwiatami jest wspaniałą ozdobą

Czy jadłaś ostatnio arbuza? Nie wyrzucaj skórki, szczególnie, jeśli jest w jednym kawałku!

Wystarczy, że włożysz do środka kwiaty z długą łodygą, a będziesz miała piękną dekorację.

Jednak nie martw się, jeśli kawałki są za małe – ich również możesz użyć. Na przykład możesz przybić gwoździami lub spiąć zszywkami kwiaty z krótkimi łodygami i będziesz mieć bardzo oryginalną łódkę z kwiatami.

12. Waza z cytrynami

Kolejny pomysł na zrobienie łatwej i taniej dekoracji to użycie tego, co już masz w domu. Czy masz okrągłą wazę? Nie wahaj się i wypełnij ją cytrynami (albo pomarańczami, limonkami lub czymkolwiek, co masz w domu). Następnie, dodaj kwiaty. Możesz pociąć cytryny lub użyć ich w całości.

Waza z cytrynami

Czy próbowałaś już dekoracji z wykorzystaniem cytrusów? Nadają one świeżego i harmonijnego wyglądu dla całego otoczenia. Pokochasz ta ozdobę!

13. Kubek ze świeczką

Osobiście uwielbiamy ten pomysł ze względu na jego prostotę.

Jedyne czego potrzebujesz to kieliszek wina i mała świeczka. Następnie obróć kieliszek i połóż na nim świeczkę. Nie można uzyskać czegoś bardziej oryginalnego i prostego niż to!

14. Dekoracyjne słomki

Może masz w domu jakieś kolorowe słomki z ostatniego przyjęcia urodzinowego Twojego dziecka. Teraz jest czas na ich wykorzystanie!

  • Weź słoik lub szklankę, zmierz wysokość i obetnij słomki.
  • Później włóż je do słoika i dodaj kwiaty.
  • Słomki przykryją całą powierzchnię słoika.
  • Sznurek lub wstążka nada całości ostatecznego wyglądu.

Przeczytaj również: Przytulny dom – 10 propozycji na pozytywne zmiany

15. Klatka z kwiatami

Czy masz w domu starą klatkę po ptakach? Jeśli tak, wykorzystaj ją.

Wystarczy, że włożysz do środka kwiaty. (Dobrze, jeśli kwiaty i liście będą wystawać.) Jeśli pozostawisz otwarte drzwiczki, nie będzie to już tylko dekoracja, ale swego rodzaju oda do wolności!

16. Gruszki na tacy

Aby uzyskać tą ozdobę, weź owalny talerz i umieść na nim igły sosnowe. Następnie dodaj trzy lub cztery gruszki. Końcowym akcentem może być dodatek winogron lub innych małych, kolorowych owoców.

17. Patyki i kwiaty jako dekoracje pośrodku stołu

Czy wybierasz się na spacer z dziećmi? Kiedy to zrobisz, zbierz trochę patyków. Następnie ułóż z nich wiązkę, a między gałęzie włóż kwiaty. Na koniec zabezpiecz wszystko liną lub wstążką, aby stworzyć samodzielny stroik.

Jak więc widzisz, możesz zrobić prostą dekorację na stół praktycznie ze wszystkiego, co masz w domu. Najważniejsze, żeby popuścić wodze wyobraźni i kreatywności!