Dekoracje pośrodku stołu: tanie pomysły “zrób to sam”

Jeśli w najbliższym czasie planujesz małe spotkanie w swoim domu, ten artykuł o tym, jak zrobić dekorację do ustawienia pośrodku stołu jest właśnie dla ciebie!
Dekoracje pośrodku stołu: tanie pomysły “zrób to sam”

Napisany przez Antonella Grandinetti

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Dekoracje pośrodku stołu są rzeczą niemal konieczną podczas przygotowywania stołu na specjalne okazje. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Ci niedrogie pomysły, które możesz zrobić w domu używając różnych materiałów.

Dowiedz się więc, jak zrobić tanie, oryginalne i piękne dekoracje pośrodku stołu na każdą okazję. Najlepsze jest to, że możesz przygotować je sama z materiałów, które już masz w domu!

Dekoracje pośrodku stołu – jak je zrobić

Aby udekorować dom wystarczy odrobina kreatywności i pomysłowości. Bardzo często możesz zrobić wiele rzeczy z elementów, które już masz w domu.

Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na zrobienie dekoracji pośrodku stołu na każdą okazję. Wybierz jedną, która najbardziej Ci się podoba i zrób ją już dziś. Nie zapomnij dobrze się przy tym bawić!

1. Konewka z kwiatami

Czy marzy Ci się kolorowa i naturalna dekoracja? Zrób więc tę.

Konewka z kwiatami jako dekoracja pośrodku stołu

Konewka z kwiatami to wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój stół wyglądał niesamowicie. Użyj dużych, kolorowych kwiatów, aby nadać swojej kompozycji wiejskiego stylu.

2. Słoik z kwiatami i sznurkiem

Nie wyrzucaj słoików, które gromadzą się w domu. Ta dekoracja na środek stołu polega po prostu na napełnieniu ich wodą i włożeniu do nich kwiatów.

Dodatkowo możesz użyć sznurka, aby udekorować słoik. Jest to piękny i łatwy sposób na zrobienie dekoracji.

3. Dekoracje pośrodku stołu z tego, co masz w spiżarni

Czy masz ryż, fasolkę i inne nasiona w swojej spiżarni? Napełnij słoik tymi składnikami, które podobają Ci się najbardziej. Na przykład wsyp ryż, a następnie różnokolorowe nasiona.

W ten sposób efekt końcowy będzie zarówno kolorowy, jak i ciekawy ze względu na warstwy. Dodaj jakieś kwiaty i gotowe – masz piękną dekorację na stół!

4. Kwiaty w filiżance

Czy jesteś w sytuacji, w której lada moment zjawią się goście, a Ty nie masz dekoracji na stół. Nie martw się: wystarczy, że ustawisz na stole interesującą filiżankę ze spodkiem i włożysz do niej bukiet kwiatów!

Kwiaty w kubku

Pomyśl o wszystkich nieużywanych filiżankach, jakie posiadasz w domu. Świetne nadają się one do stworzenia dekoracji na środek stołu.

5. Super proste dekoracje pośrodku stołu

Jedna z naszych ulubionych dekoracji to po prostu kieliszek do wina lub wysoki kubek z pięknym kwiatem w środku. Jest to kompozycja nie tylko minimalistyczna, ale także piękna.

6. Owoce jako dekoracje pośrodku stołu

Co powiesz na dekorację z owoców? Ten styl jest idealny na jesienne spotkania. Wykonanie tej dekoracji nie zajmie Ci więcej niż dwie minuty.

eź więc tackę lub koszyczek i umieść w nim te owoce, które akurat masz w domu. Później możesz dodatkowo udekorować kwiatkiem, trawą, igłami sosnowymi lub czymkolwiek, co uważasz za ładne!

7. Buty: oryginalne dekoracje pośrodku stołu

Czy masz jakieś szpilki, których już nie nosisz?

Wypełnij je liśćmi i kwiatami. Zobaczysz jak łatwo możesz zrobić tę wyjątkową dekorację, która z pewnością stanie się ciekawym tematem do rozmowy z przyjaciółmi.

8. Butelki z kwiatami

Zwykłe butelki wypełnione wodą i wysokimi kwiatami są idealną dekoracją. Są stylowe i nadają stołowi klasycznego wyglądu.

Butelki z kwiatami jako dekoracje pośrodku stołu

9. Ozdoba z pływających  świeczek

Lista tanich dekoracji na stół nie może nie zawierać świeczek.

Kup pływające świeczki i dodaj je do słoika z wodą. Do środka włóż kwiaty (mogą być całkowicie zanurzone). Świeczka powinna oczywiście być na powierzchni wody. Jest to piękna ozdoba.

10. Kamienie i świeczki

Do tej dekoracji będziesz również potrzebować słoika. Wybierz ten z szerokim wieczkiem, abyś mogła z łatwością udekorować wnętrze. Potem umieść w nim jakieś ładne kamienie. Możesz go pomalować lub nie, umieszczając świeczkę w dowolnym miejscu, przy krawędzi lub na środku.

Możesz zrobić alternatywną wersję poprzez zestawienie wysokiej świeczki, grubej świeczki i małej świeczki.

11. Arbuz z kwiatami jest wspaniałą ozdobą

Czy jadłaś ostatnio arbuza? Nie wyrzucaj skórki, szczególnie, jeśli jest w jednym kawałku!

Wystarczy, że włożysz do środka kwiaty z długą łodygą, a będziesz miała piękną dekorację.

Jednak nie martw się, jeśli kawałki są za małe – ich również możesz użyć. Na przykład możesz przybić gwoździami lub spiąć zszywkami kwiaty z krótkimi łodygami i będziesz mieć bardzo oryginalną łódkę z kwiatami.

12. Waza z cytrynami

Kolejny pomysł na zrobienie łatwej i taniej dekoracji to użycie tego, co już masz w domu. Czy masz okrągłą wazę? Nie wahaj się i wypełnij ją cytrynami (albo pomarańczami, limonkami lub czymkolwiek, co masz w domu). Następnie, dodaj kwiaty. Możesz pociąć cytryny lub użyć ich w całości.

Waza z cytrynami

Czy próbowałaś już dekoracji z wykorzystaniem cytrusów? Nadają one świeżego i harmonijnego wyglądu dla całego otoczenia. Pokochasz ta ozdobę!

13. Kubek ze świeczką

Osobiście uwielbiamy ten pomysł ze względu na jego prostotę.

Jedyne czego potrzebujesz to kieliszek wina i mała świeczka. Następnie obróć kieliszek i połóż na nim świeczkę. Nie można uzyskać czegoś bardziej oryginalnego i prostego niż to!

14. Dekoracyjne słomki

Może masz w domu jakieś kolorowe słomki z ostatniego przyjęcia urodzinowego Twojego dziecka. Teraz jest czas na ich wykorzystanie!

  • Weź słoik lub szklankę, zmierz wysokość i obetnij słomki.
  • Później włóż je do słoika i dodaj kwiaty.
  • Słomki przykryją całą powierzchnię słoika.
  • Sznurek lub wstążka nada całości ostatecznego wyglądu.

15. Klatka z kwiatami

Czy masz w domu starą klatkę po ptakach? Jeśli tak, wykorzystaj ją.

Wystarczy, że włożysz do środka kwiaty. (Dobrze, jeśli kwiaty i liście będą wystawać.) Jeśli pozostawisz otwarte drzwiczki, nie będzie to już tylko dekoracja, ale swego rodzaju oda do wolności!

16. Gruszki na tacy

Aby uzyskać tą ozdobę, weź owalny talerz i umieść na nim igły sosnowe. Następnie dodaj trzy lub cztery gruszki. Końcowym akcentem może być dodatek winogron lub innych małych, kolorowych owoców.

17. Patyki i kwiaty jako dekoracje pośrodku stołu

Czy wybierasz się na spacer z dziećmi? Kiedy to zrobisz, zbierz trochę patyków. Następnie ułóż z nich wiązkę, a między gałęzie włóż kwiaty. Na koniec zabezpiecz wszystko liną lub wstążką, aby stworzyć samodzielny stroik.

Jak więc widzisz, możesz zrobić prostą dekorację na stół praktycznie ze wszystkiego, co masz w domu. Najważniejsze, żeby popuścić wodze wyobraźni i kreatywności!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.