Jak zainstalować gniazdka elektryczne z portami USB

W dzisiejszym artykule dowiesz się , jak zainstalować gniazdka elektryczne z portami USB i jakie są ich zalety! Czytaj dalej!
Jak zainstalować gniazdka elektryczne z portami USB

Ostatnia aktualizacja: 02 lutego, 2023

Czy wiesz, jak zainstalować gniazdka elektryczne z portami USB? Dziś ta umiejętność staje się coraz ważniejsza. Wynika to z ilości urządzeń elektronicznych, które musimy ładować każdego dnia. Zwłaszcza, że większość domów, bez względu na to, jak są nowoczesne, tak naprawdę nie ma tego typu gniazdek.

Po pierwsze, na rynku dostępne są różne gniazdka elektryczne z portami USB. Dlatego poświęć trochę czasu na ich identyfikację i zapytaj sprzedawcę o ich specyfikację. To najlepszy sposób na wybranie modelu, który odpowiada Twoim potrzebom.

Wśród szczegółów, które należy wziąć pod uwagę, jest natężenie prądu, które nigdy nie powinno być mniejsze niż wymagane przez urządzenia elektroniczne. Na przykład 5 woltów jest normą dla telefonów komórkowych.

Jakie zalety mają gniazdka elektryczne z portami USB

Dowiedz się, jak zainstalować porty USB, a telefony komórkowe, tablety i laptopy będą naładowane, gdy najbardziej ich potrzebujesz. Wystarczy kilka narzędzi. Czytaj dalej, aby raz na zawsze rozwiązać problem braku portów USB w Twoim otoczeniu.

Zanim jednak do tego przejdziemy, chcemy, abyś poznał wszystkie korzyści, jakie oferują gniazdka elektryczne z portami USB. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz mógł je kupić i zainstalować samodzielnie.

Użyteczne

Zainstalowanie gniazd z portami USB jest bardzo przydatne, ponieważ umożliwia ładowanie kilku urządzeń elektronicznych jednocześnie. Wszystko to bez konieczności odłączania jakiegokolwiek innego sprzętu, który musi być zawsze podłączony.

Ładowanie telefonu.
Coraz więcej urządzeń codziennego użytku wymaga ładowania USB, dlatego musimy zainstalować odpowiednie gniazda do tego celu.

Gniazdka elektryczne z portami USB są praktyczne

Tego typu  gniazdka są praktyczne, ponieważ w ogóle nie wymagają użycia ładowarki. Kabel USB to wszystko, czego potrzebujesz.

Bezpieczne

Większość wtyczek USB jest bezpieczna. Dzieje się tak, ponieważ posiadają wbudowany podwójny system zabezpieczający, który zmniejsza ryzyko uszkodzenia podłączonego sprzętu w przypadku zmiany napięcia elektrycznego lub przegrzania.

Sprawdź te wskazówki, aby ograniczyć korzystanie z ekranów

Gniazdka elektryczne z portami USB oszczędzają energię

Porty USB w gniazdkach są również często wyposażone w tryb gotowości, który zapobiega poborowi energii, gdy żadne urządzenie elektroniczne nie jest ładowane. Jest to ważne, jeśli weźmie się pod uwagę, że często pozostawia się ładowarki podłączone do gniazdek. Właściwie to strata energii elektrycznej.

W rzeczywistości specjaliści w tej dziedzinie podkreślają znaczenie odłączania urządzeń, gdy nie są używane. Ma to na celu zminimalizowanie zużycia energii w domu.

Proste w instalacji

Gniazdka elektryczne z portami USB są proste w instalacji. W rzeczywistości, jak zaraz zobaczysz, możesz zmienić gniazdko w ciągu kilku minut za pomocą zaledwie kilku narzędzi.

Jak zainstalować gniazdka elektryczne z portami USB

Teraz pokażemy Ci, jak zainstalować własne gniazdko z portami USB. Materiały, które będziesz potrzebować to:

  • Taśma klejąca
  • Nowe gniazdo USB
  • Śrubokręt (zwykle z ostrzem)

1. Wyłącz zasilanie i zdemontuj starą wtyczkę

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed instalacją, jest wyłączenie prądu, aby uniknąć wypadków podczas demontażu ramki i pokrywy tradycyjnego gniazdka za pomocą śrubokręta. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby poradzić sobie z przewodami.

2. Wyciągnij przewody

Teraz musisz odkręcić kable zasilające z tradycyjnego gniazdka. Zwykle będą dwa: faza, czyli przewód pod napięciem i przewód neutralny. Możesz jednak znaleźć też przewód zielony i żółty; jest to przewód uziemiający.

3. Podłącz przewody do nowych portów USB

Teraz nadszedł czas, aby podłączyć nowe gniazdko. Ponadto musisz przykręcić ramkę nowego gniazdka do ściany i umieścić przewody w nowym porcie USB. Podstawowe przewody, dzięki którym połączenie będzie działać, to kabel neutralny i fazowy/napięciowy. Twoje nowe gniazdko nie ma kontaktu z uziemieniem? Nie ma problemu, po prostu zabezpiecz ten przewód zaklejając taśmą elektryczną.

Telefon komórkowy z ładowarką.
Postaraj się wybrać odpowiednie miejsce na gniazda USB, aby były praktyczne.

4. Zamontuj podstawę

Już prawie skończyliśmy i już wkrótce możesz zacząć korzystać z nowego gniazda USB! Umieść podstawę z połączeniami z powrotem w ścianie i załóż pokrywę.

5. Przetestuj porty USB

Otóż to! Teraz wystarczy włączyć zasilanie, przetestować połączenie i rozpocząć ładowanie urządzeń.

Gniazdka elektryczne z portami USB są łatwe w instalacji!

Podsumowując, instalacja portów i gniazd USB jest dość łatwa i prosta.

Jak widać, wystarczy kilka narzędzi, aby mieć nowe, funkcjonalne gniazdko. To z pewnością najlepszy sposób, aby mieć pod ręką port USB.

To może Cię zainteresować ...
Telefon – 10 wskazówek, aby się od niego uwolnić
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Telefon – 10 wskazówek, aby się od niego uwolnić

Telefon może być przydatny, ale bardzo często prowadzi nas wprost w sidła uzależnienia. Pomóż sobie i sprawdź 10 sposób na detoks od technologii.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Riesgos eléctricos. Servicio de Prevención de Riesgos Laborales. Universidad de La Rioja.
  • Guía para disminuir la factura eléctrica y ahorrar en el hogar. Gobierno de Aragón, de España.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.