Jak wykonać dekoracyjny świecznik z lawendy?

Dekoracyjny świecznik można własnoręcznie i w prosty sposób wykonać z kwiatów lawendy. Nada on subtelny, ciepły akcent wnętrzu.
Jak wykonać dekoracyjny świecznik z lawendy?

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Dekoracyjny świecznik z kwiatów lawendy można wykonać samemu w domu przy odrobinie pracy i kreatywności. To świetny pomysł na wprowadzenie przyjemnego zapachu do wnętrz lub łazienki czy na dekorację stołu na przyjęcie.

W tym artykule prezentujemy dwie opcje. To proste pomysły do zrealizowania w domu. Zdobycie potrzebnych materiałów nie będzie zatem trudne ani kosztowne.

O lawendzie

Zanim zaproponujemy dwa pomysły na świeczniki z kwiatów lawendy, przedstawimy właściwości tej rośliny. Przede wszystkim, j est ona typowa dla klimatu śródziemnomorskiego i zwraca uwagę swoim fioletowym kolorem. Istnieje bowiem jej 30 odmian, a najpopularniejsze to Lavandula officinalis i Lavandula angustifolia.

Jej przyjemny zapach wykorzystywany jest przede wszystkim w aromaterapii. Badania potwierdzają bowiem jej działanie uspokajające. Olejek eteryczny na jej bazie stosowany jest jako środek antystresowy. Efekt ten zawdzięcza zawartości alkoholi terpenowych takich jak geraniol czy linalol.

Lawenda jest wykorzystywana w produkcji środków czystości i zapachowych. Co więcej, stanowi składnik kosmetyków do pielęgnacji twarzy takich jak toniki.

Olejek eteryczny z lawendy ma działanie uspokajające.

Jak wykonać dekoracyjny świecznik z lawendy?

Na pewno zechcesz udekorować wnętrze świecznikiem z kwiatów lawendyPodpowiadamy dwa sposoby wykonania takiej ozdoby. Potrzebujesz jedynie zdolności manualnych i nieco wyobraźni.

Potrzebne materiały

 • Nożyczki.
 • Kombinerki.
 • Drut.
 • Wąska, elastyczna wstążka.
 • Cienki sznurek.
 • Szeroka wstążka.
 • Zielona nitka.
 • Pistolet do silikonu.
 • Szklane słoiczki dowolnej wielkości.
 • Kwiaty lawendy.
 • Świeczki pasujące rozmiarem do słoiczków.

Pomysł na dekoracyjny świecznik z lawendy

By wykonać dekoracyjny świecznik z lawendy, koniecznych jest kilka czynności. To proste, a efekt robi wrażenie. Trzymaj się poniższych instrukcji:

 1. Utnij kawałek drutu na tyle długi, by dało się nim owinąć szklany słoiczek. Chodzi o to, by uformować bo bokach “uszka”. Mogą mieć spiralny kształt.
 2. Zmierz średnicę słoiczka i utnij następnie kawałek wstążki takiej samej długości. Umocuj końce za pomocą silikonu. Korzystaj z pistoletu, by się nie poparzyć i mieć także większą kontrolę nad materiałem.
 3. Ułóż gałązki lawendy w bukiecik i zwiąż następnie nitką. Powinien mieścić się w słoiczku. Przyklej go w środku.
 4. Stwórz kokardkę z wąskiej wstążki i przyklej ją następnie na bukieciku lawendy. Teraz wystarczy umieścić świeczkę w środku. Ciepło aktywuje lawendę, a przyjemny zapach rozniesie się po pokoju.
 5. Ustaw świecznik w dowolnym miejscu. Uważaj na dzieci i zwierzęta domoweMożesz także wykonać kilka świeczników i ustawić je na stołach.

Drugi pomysł na dekoracyjny świecznik z lawendy

Świecznik to doskonała dekoracja również na specjalne okazje.

Oto drugi pomysł na dekoracyjny świecznik z lawendy:

 1. Zmierz szklany słoiczek. Możesz wykorzystać szklankę, pojemnik po kawie, jak również marmoladzie. Przytnij gałązki lawendy tak, by dolna część znalazła się na dnie, a górna nieco wystawała ponad brzeg.
 2. Po przycięciu liczby gałązek wystarczającej do zakrycia szklanych ścianek, przyklej je następnie za pomocą silikonu. Postaraj się, by były jak najbliżej siebie.
 3. Teraz kilkakrotnie owiń sznurkiem szklankę i zawiąż na kokardkę. Możesz usztywnić silikonem.
 4. Umieść następnie wewnątrz świeczkę.

Spodobały ci się pomysły na dekoracyjny świecznik?

Jeśli spodobały ci się nasze pomysły na dekoracyjny świecznik z lawendy, wypróbuj je. Wystarczy odrobina wyobraźni. Możesz dowolnie modyfikować nasze propozycje wedle uznania.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.