Jak schudnąć? Wytrenuj całe ciało!

29 grudnia, 2018
Dzisiaj zaprezentujemy Ci kilka najlepszych ćwiczeń, które pozwolą Ci trenować wiele różnych części Twojego ciała w tym samym czasie. Wypróbuj je wszystkie!

Lato już niedługo nadejdzie, nawet się nie obejrzymy. Teraz nadszedł więc już najwyższy czas, aby zacząć myśleć o tym, jak schudnąć. A jedną z najlepszych metod prowadzących do tego celu jest wytrenowanie całego ciała. W końcu, kto z nas nie chciałby mieć szczupłej, stonowanej i wysportowanej sylwetki?

Nie ma żadnych wątpliwości, że wygląd zewnętrzny jest bardzo ważną częścią Twojego ogólnego wizerunku. W ten sposób przedstawiasz się bowiem reszcie świata. Dlatego też wiedza na temat tego, jak schudnąć jest naprawdę niezwykle cenna.

Zarówno dla wyglądu fizycznego, jak i zdrowia wewnętrznego ważne jest to, że należy skupić się na ćwiczeniach fizycznych. Poza tym niezbędna jest także przestrzeganie zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Nie wiesz, jak schudnąć? Oto ćwiczenia pozwalające Ci trenować całe Twoje ciało

Nie wiesz, jak schudnąć? Oto podstawowe ćwiczenia pozwalające Ci trenować całe Twoje ciało:

1. Brzuch

Aby skutecznie wytrenować okolice brzucha, należy wykonać serię odpowiednio dobranych ćwiczeń. Zacznij od przyjęcia pozycji typowej do robienia pompek z rękami zgiętymi pod kątem prostym i wyprostowanymi w kolanach nogami.

Swoje łokcie i przedramiona oprzyj na podłodze. Twoje ciało powinno tworzyć linię prostą. Utrzymując tę pozycję, unieś prawą nogę do góry i przytrzymaj ją w ten sposób przez 30 sekund. A następnie opuść nogę na ziemię i powtórz to ćwiczenie za pomocą lewej nogi.

Trening brzucha

Następne ćwiczenie na brzuch wykonywane jest w podobny sposób. Podeprzyj swoje ciało poprzez stopy, łokcie i przedramiona i wysuń prawą nogę maksymalnie w bok.

Utrzymaj tę pozycję przez około 30 sekund, a następnie powtórz je, używając tym razem lewej nogi. Najlepiej będzie dodatkowo pracować całym ciałem w obu kierunkach, zarówno w prawo, jak i w lewo.

Na koniec utrzymując tę samą pozycję, co dla pierwszego z ćwiczeń, unieś swoje ramię na 30 sekund i utrzymuj ciężar ciała na drugim ramieniu. Następnie powtórz tę procedurę zmieniając tylko ręce.

Zobacz także: Sposób na płaski brzuch – 7 bezbolesnych wskazówek

2. Nogi i pośladki

Aby ukształtować i tonować swoje nogi oraz pośladki, zacznij od wykonywania przysiadów. Najlepiej wykonywać je w zestawach po 20 sztuk, trzymając jednocześnie ramiona i plecy wyprostowane. Możesz także wykonywać wypady lub wykroki w zestawach po 15.

Po zakończeniu pełnego zestawu jednego z tych dwóch ćwiczeń połóż się na podłodze na plecach z ugiętymi kolanami. Podnieś swoje pośladki z podłogi tak wysoko, jak możesz. Następnie powtórz to ćwiczenie 20 razy.

Przeczytaj również: Jędrne uda i kształtne pośladki – 9 najskuteczniejszych ćwiczeń

3. Ręce i klatka piersiowa

Ćwiczenia z hantlami pomogą Ci wyrzeźbić Twoje ramiona i klatkę piersiową. Są one wręcz idealne do wykonywania powtarzalnych ćwiczeń fizycznych w zestawach po 45 razy. Przydadzą się także do ćwiczeń rozciągających wykonywanych w zestawach po 50 razy.

Ramiona

Ćwiczenia z hantlami będą również budować siłę rąk i dłoni podczas jednoczesnego wzmacniania mięśni klatki piersiowej. Aby zrobić poprawnie każde z ćwiczeń, musisz pracować obydwoma rękami i wykonywać te same ćwiczenia i liczbę powtórzeń dla każdej z nich.

Możesz również robić pompki w pozycji z kolanami spoczywającymi na podłodze, w zestawach po 20 razy. Podobnie jak to ma miejsce w przypadku karate, wszystkie ruchy powinny być szybkie. A wynika to z tego, że dynamicznie wykonywane ćwiczenie doskonale tonuje Twoje mięśnie.

4. Jak schudnąć? Po prostu spalić nadmiar tłuszczu

Możesz spalić dodatkowy tłuszcz w nogach, pośladkach i brzuchu, próbując także różnych innych ćwiczeń i programów treningowych.

Jednym z nich jest ćwiczenie przypominające nieco rozpoczęcie sprintu. Przykucnij tak, jakbyś miał za chwilę wystartować do biegu na linii startu. Podtrzymuj wagę swojego ciała na rękach.

Możesz również wykonać zestaw ćwiczeń w postaci skoku do przodu i następnie głębokiego skłonu lub przysiadu, przy czym niezbędne będzie 15 powtórzeń.

Zdrowa dieta

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć, to pamiętaj o tym, że trening cardio to kolejne dobre ćwiczenie odchudzające. Ćwiczenia skierowane na układu sercowo-naczyniowy naprawdę znakomicie pomagają spalać tłuszcz w różnych częściach ciała.

A przede wszystkim w pośladkach, nogach, ramionach i na brzuchu. Oto, jak możesz wykonać niektóre z nich:

  • Stań z nogami rozstawionymi na szerokość barków. Unieś ramiona nad głową.
  • Wykonuj teraz podskoki jednocześnie rozchylając na boki i zsuwają swoje nogi. Klaszcz także w dłonie przy każdym podskoku. Takie ćwiczenie określane jest potocznie jako „pajacyk”.
  • Powtórz je tyle razy, na ile wskazuje Twój program treningowy.
  • Możesz także robić wysokie unoszenie nóg. Po prostu unieś każdą nogę tak wysoko, jak to tylko możliwe, z ugiętym kolanem, jednocześnie utrzymując równowagę na drugiej nodze. Wykonaj 20 zestawów tego ćwiczenia dla każdej z nóg.

Czy widzisz teraz, jak łatwo jest ćwiczyć całe ciało i jak schudnąć w rozsądnym czasie? Postępuj zgodnie z tą procedurą. Ćwicz regularnie, a wkrótce zobaczysz wyniki, których się spodziewasz.

I to wszystko w znacznie krótszym czasie, niż mogłeś przypuszczać. Po prostu spróbuj, a nie pożałujesz!