Maskowanie brzucha - 7 tipów na jego ukrycie

Martwisz się, że Twój brzuch niekorzystnie wpływa na Twój wygląd w ciepłe dni, kiedy przychodzi lato? Wykorzystaj te sztuczki na maskowanie brzucha, wybierając takie ubrania z Twojej garderoby, które zagrają na na Twoją korzyść.
Maskowanie brzucha - 7 tipów na jego ukrycie

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2020

Maskowanie brzucha. Dlaczego czasem jest tak istotne? Kiedy nadchodzi lato, przepełnia nas szczęście, że wreszcie nie trzeba będzie wkładać na siebie tylu ubrań. Oznacza to jednak, że pokazujemy więcej naszego ciała. Dla wielu osób oznacza to niestety bardzo złą wiadomość, której należy odpowiednio zaradzić.

Dlatego przedstawiamy kilka sprytnych wskazówek mody ułatwiających maskowanie brzucha.

Brzuch najczęściej jest wielkim wrogiem kobiet i mężczyzn. We wszystkich sytuacjach, które wymagają pokazania tej części ciała, niektórzy nie mogą się pozbyć uczucia dyskomfortu.

Istnieją jednak dwa argumenty, które powinny pomóc w ukojeniu tej udręki. Pierwszym i podstawowym jest to, że nikt nie jest doskonały, a wygląd zewnętrzny w żaden sposób nie determinuje tego, kim jesteśmy.

Musimy zaakceptować naszą figurę, a jeśli naprawdę chcemy to zmienić, niech to będzie nasza osobista decyzja i wolny wybór. Nigdy tego nie róbmy ze względu na presję społeczeństwa.

Kobieta - maskowanie brzucha

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że ubrania mogą stać się naszym idealnym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o maskowanie brzucha. Jak możemy ukryć te dodatkowe kilogramy pod odpowiednim ciuchem? Omówimy to dalej.

Maskowanie brzucha – kilka modnych tipsów dla kobiet

1. Długie bluzki

Podstawowy pomysł, ale nieomylny. Długie i luźne bluzki pozwalają bez problemu zamaskować figurę. Dodatkowo poczujesz się komfortowo i będziesz bardzo dobrze ubrana. Ten rodzaj odzieży można łączyć z szeroką gamą spodni i dżinsów. Nie przegap okazji, aby wyglądać świetnie i czuć się jeszcze lepiej.

Nie są jednak zalecane ubrania zbyt luźne. Wręcz przeciwnie, sprawią, że będziesz wyglądać jeszcze obszerniej niż w rzeczywistości jesteś. Musisz znaleźć bluzki średniej wielkości: ani zbyt ciasne, ani zbyt szerokie.

2. Wybieraj ciemne kolory

Wiele razy ta sama odzież, ale w innym kolorze, może sprawić,  że osoba która ją nosi, będzie wyglądać całkowicie inaczej. Dlatego wybór czarnych ubrań to świetny sposób na maskowanie brzucha i ta opcja zawsze wygrywa. Są też inne alternatywy: granatowy, brązowy i pewne odcienie burgunda lub zieleni będą wyglądać świetnie.

Kobieta mierzy się w talii

3. Wybierz odpowiedni krój

Niezawodnym sekretem jest zastosowanie modeli poszerzanych na biodrach, aby ukryć brzuch. Na przykład, słynny krój peplum (z cięciem nad linią brzucha i doszytą falbaną, najlepiej z koła), a także krój imperialny (cięcie pod biustem), są doskonałym wyborem.

Dobrym pomysłem na ich uzupełnienie jest wybór bielizny pasującej do Twojej sylwetki. Możesz nawet użyć bielizny wyszczuplającej, jeśli jest dla Ciebie wygodna i czujesz się w niej dobrze. Te dwa zalecenia na maskowanie brzucha pomogą ci w znacznym stopniu ukształtować sylwetkę.  Nie wahaj się dać im szansę.

4. Nie noś dżinsów o niskim stanie

Biodrówki nie są dla Ciebie. Najlepsze opcje, jeśli chodzi o dżinsy, to średni lub wysoki stan. Pomogą ci czuć się bardziej swobodnie i ukryć brzuch. Niski stan tylko podkreśli obszar, który ma zostać niezauważony.

Maskowanie brzucha  – kilka porad mody dla mężczyzn

Nie tylko kobiety zrobiłyby wszystko, by wyglądać lepiej dobierając odpowiednio  swoje ubrania. To samo ma miejsce w przypadku mężczyzn. Dlatego i dla nich mamy kilka pomysłów.

5. Wybieraj duże płaszcze

Oprócz eleganckiego wyglądu, szerokie płaszcze  to doskonałe rozwiązanie na maskowanie brzucha. Oczywiście, w lecie ta opcja nie jest do przyjęcia na każdy dzień. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na następujące triki.

6. Wzory i krój ubrań

W tej sekcji należy rozważyć kilka punktów. Po pierwsze, amerykańskie kurtki i marynarki mogą być bardzo pomocne, zwłaszcza jeśli panowie będą je nosić rozpięte.

Mężczyzna z dużym brzuchem

Z drugiej strony, lepiej nosić spodnie z wysokim stanem, o ile brzuch nie jest zbyt duży.

Zapewni to wrażenie wyższej sylwetki i dłuższych nóg i sprawi, że będziesz wyglądać na szczuplejszego. Wreszcie, unikaj wzorów w poziome paski, ubrań elastycznych, opinających tułów i trzymaj się z dala od wydruków. Chociaż wydaje się, że to mało znaczące szczegóły, mają one jednak duży wpływ na ogólny wygląd sylwetki.

7. Postawa i nastawienie

Ostatni punkt wskazuje na podstawowy element w wyglądzie kobiet jak i mężczyzn, który może wpłynąć na maskowanie brzucha: postawa. To samo ciało może wyglądać zupełnie inaczej, jeśli ustawisz je prosto wyciągnięte, z podniesionym czołem i dodasz spojrzenie wyrażające pewność siebie.

Jeśli się wstydzisz lub próbujesz ukrywać, przekazujesz ten niepokój w Twojej postawie. Twoje ciało pokazuje, że zamierzasz się ukryć i nie sprawia to dobrego wrażenia. Śmiało!  Wyprostuj się i nabierz do siebie zaufania!

Na koniec należy dodać, że niektóre wskazówki mody na maskowanie brzucha u kobiet zadziałają także u mężczyzn. Dotyczy to na przykład wyboru ciemnych kolorów, “zakazu”używania zbyt luźnej odzieży, jak również unikania zbyt ciasnego ubrania. Jak widać, każdy szczegół się liczy. Rozważ każdą z tych sugestii i zastosuj je, aby znacząco poprawić swoją sylwetkę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Izydorczyk, B. (2010). Body image among young females with anorexia nervosa and the structure of body image among their mothers. Archives of Psychiatry and Psychotherapy.
  • Apeagyei, P. R. (2011). The Impact of Image on Emerging Consumers of Fashion. International Journal of Management Cases. https://doi.org/10.5848/APBJ.2011.00133
  • Chen, T. Y., & Peng, L. H. (2013). Zebra effect in fashion design: Challenging consumer stereotype on striped clothing. In Proceedings – 2013 5th International Conference on Service Science and Innovation, ICSSI 2013. https://doi.org/10.1109/ICSSI.2013.29
  • Acosta, J. P. (2012). Women of generous proportions: An empirical study of full-figured brands and the consumer bonding experience. Academy of Marketing Studies Journal.
  • Lee, S. (2006). Bodyimage perceptions and clothing behavior issues for adolescent daughters and their mothers. Dissertation Abstracts International: Section B: The Sciences and Engineering. The Economist. (2015). Faster , cheaper fashion. The Economist.
  • Levi Taylor, J. (2015). Plus Size Models – Measurements And Requirements
  • Pena, A. (2015). A Body-Positive Fashion Stylist Is Just One Survey Away.
  • O’Sullivan, S. (2017). Do Sustainable Fashion Brands Cater To Plus Size Women?

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.