Jak ozdobić pokrywy deski sedesowej: innowacyjne pomysły

Chcesz, aby Twoja łazienka była bardziej elegancka? Jeśli tak, powinnaś udekorować pokrywę deski sedesowej. W tym artykule pokażemy Ci cztery ciekawe projekty.
Jak ozdobić pokrywy deski sedesowej: innowacyjne pomysły

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 05 listopada, 2022

Jeśli jesteś zmęczona przestrzeganiem większości zasad, jeśli chodzi o dekorowanie łazienki, teraz jest czas, aby zaryzykować. Toaleta ma praktyczne funkcje, ale może również wpisywać się w styl. Odkryj te innowacyjne pomysły na pokrywy deski sedesowej!

Dom Twoich marzeń powinien mieć idealną toaletę. W tym artykule przedstawimy kilka innowacyjnych projektów, które wprowadzą osobowość i styl do Twojego domu i sprawią, że Twoi goście nie będą mogli przestać mówić o Twojej łazience. Chcesz zaryzykować?

Jak ozdobić pokrywy deski sedesowej?

1. Wybierz oryginalny, ale praktyczny materiał

łazienka
Ważne jest, aby dobrać odpowiedni materiał ułatwiający czyszczenie i dezynfekcję toalety.

Po pierwsze, toalety zawsze wymagają ciągłego czyszczenia, aby zapobiec infekcjom i gromadzeniu się grzybów. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego materiału do dekoracji pokrywy.

Większość producentów wybiera różne rodzaje plastiku, drewna i porcelany. Istnieją również deski stalowe. Krótko mówiąc, sprawdzi się każdy wodoodporny i gładki materiał.

Różnorodność materiałów do dekoracji toalety może bardzo wzmocnić oryginalność projektu. Istnieje jednak kilka bardzo nierozsądnych opcji, jeśli chodzi o przykrycie deski, jak np. tkanina lub wełna. Mogą wprawdzie zapewniać amortyzację i ciepło, gdy siadasz, są jednak bardzo niehigieniczne.

Sądzimy, że może Cię również zainteresować: Jak naturalnie usunąć osady mineralne z łazienki

2. Pokrywy deski sedesowej z żywicy poliestrowej

Chcesz nadać swojemu stylowi bardziej tropikalny akcent? A może chcesz udekorować łazienkę motywami marynistycznymi? Jeśli tak, to świetnym rozwiązaniem może być żywica poliestrowa lub polietylenowa.

Za pomocą tego materiału możesz dodawać elementy, takie jak muszle, rozgwiazdy, a nawet kwiaty jako dekoracje deski sedesowej. Ozdoby umieszcza się przed wyschnięciem i zestaleniem żywicy.

Innym motywem dekoracyjnym wykorzystującym żywicę polietylenową jest imitacja połamanych płytek w formie mozaiki. Ta technika architektoniczna spopularyzowana przez znanego Katalończyka Antoniego Gaudiego tworzy geometryczny i oryginalny styl asymetrii płytek. To bez wątpienia dobra opcja do rozważenia!

3. Innowacyjne japońskie toalety

udekoruj pokrowce na deski sedesowe
Japońskie toalety zyskały popularność dzięki swoim innowacyjnym projektom. Ponadto są bardzo zaawansowane technologicznie.

Jeśli mówimy o innowacjach i technologii stosowanej w świecie łazienek, pionierami są (jak prawie zawsze) Japończycy. Prawie 80% populacji Japonii korzysta z toalet elektronicznych.

To technika, która dba o szczegóły w projektowaniu i dekoracji pokryw. Ponadto toalety te są również używane jako bidet z regulatorem temperatury, a nawet funkcjami suszenia. Są też najbardziej ekologiczną opcją, ponieważ nie wymagają papieru toaletowego, który zanieczyszcza rzeki i morza. Ponadto zwracają szczególną uwagę na detale w projektowaniu i dekoracji pokryw.

Chociaż ich cena jest wyższa, oferują pewne zalety, które znacznie różnią się od konwencjonalnych. Na przykład podgrzewane siedzenie lub automatyczne otwieranie i zamykanie pokrywy, funkcje bidetu, różne rodzaje czyszczenia strumieniem wody, a nawet lampka nocna to ich cechy wspólne.

Stanowią niewątpliwie atrakcyjną propozycję, która stopniowo wchodzi na rynek międzynarodowy.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Jak ozdobić łazienkę drewnianymi paletami

4. Drewniane pokrywy deski sedesowej

Wreszcie drewno ozdabia wnętrza i daje poczucie domowego ciepła, dzięki czemu może przeciwdziałać częstej bezosobowości łazienki. Ten szlachetny materiał ma nieskończoną liczbę zastosowań, w tym pokrywy deski sedesowej.

Pierwszą zaletą jest to, że drewno jest przyjemne w kontakcie, ponieważ nie jest tak zimne jak porcelanowe pokrywy. Dodatkowo pomaga więc uniknąć pierwszego nieprzyjemnego momentu siadania na zimnej powierzchni (szczególnie zimą)!

Po drugie, jeśli zamierzasz kupić drewnianą pokrywę, ważne jest, aby było to drewno dobrej jakości i dobrze zabezpieczone emaliami i lakierami, które chronią je przed wilgocią. Pamiętaj, że będzie się znajdowało w miejscu narażonym na ciągły kontakt z wodą, więc najlepiej, aby było bardzo dobrze chronione.

Teraz znasz kilka pomysłów na udekorowanie pokrywy deski sedesowej! Jednak cały czas pojawiają się nowe propozycje, takie jak szydełkowe narzuty, grawerowane humorystyczne frazy, a nawet spersonalizowane projekty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Jaglarz, A. (2015). Sustainable Development in the Concepts of Modern Bathrooms. Procedia Manufacturing. https://doi.org/10.1016/j.promfg.2015.07.481
  • Baño, A. (2011). La arquitectura bioclimática: términos nuevos, conceptos antiguos. Introducción al diseño de espacios desde la óptica medioambiental. Dpto. de Arquitectura de la Universidad de Alcalá.
  • Danielski, I., Engineering, S. B., Svensson, M., Engineering, S. B., & Engineering, S. B. (2013). Adaption of the passive house concept in northern Sweden – a case study of performance. In Passivhus Norden 2013, Göteborg,Sweden, 15-17 October 2013.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.