Jak możesz w naturalny sposób tłumić apetyt?

Na rynku dostępnych jest wiele naturalnych suplementów, które, jak udowodniono, hamują apetyt i powstrzymują przed podjadaniem między posiłkami.
Jak możesz w naturalny sposób tłumić apetyt?

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2022

W naszym zabieganym i gorączkowym życiu jest już wystarczająco dużo zmartwień, bez stresu związanego z próbą schudnięcia. Diety niskokaloryczne nie są dla wszystkich, ale czy wiesz, że istnieją naturalne sposoby, które pomogą Ci tłumić apetyt?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie rzucają dietę, jest to, że przez cały czas czują się głodni, ale nie musi tak być. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom, jak naturalnie tłumić apetyt. Picie większej ilości wody, spożywanie większej ilości błonnika i przyjmowanie sprawdzonych naturalnych suplementów to niektóre z nich.

Dlaczego więc nie rozwinąć zdrowych nawyków, zanim porzucisz dietę? Wypróbuj chociaż niektóre z tych najważniejszych wskazówek opisanych poniżej.

Próbuj zróżnicowanych pokarmów

Zdrowa i zbilansowana dieta jest niezwykle ważna, jeśli chcesz schudnąć. To samo dotyczy również powstrzymania napadów głodu.

Spożywanie posiłków bogatych w białko i zawierających dobre tłuszcze, takie jak Omega 3, może pomóc Ci dłużej czuć sytość. Pokarmy, takie jak jajka, warzywa, owoce, ryby i chude mięso, mogą pomóc Ci nie szybciej się nasycić. Powstrzymają cię również przed sięganiem po cukierki między posiłkami.

Kolejny świetny artykuł: Wpływ Omega 3 na mózg

Pij więcej wody

Faktem jest, że chociaż wiemy, że powinniśmy, większość z nas nie pije wystarczającej ilości wody w ciągu dnia. Może to powodować, że czujemy się ospali i może wpływać na naszą skórę, włosy i ogólny nastrój.

Woda może również pomóc w kontrolowaniu apetytu i podjadania między posiłkami. Wypicie szklanki wody przed każdym posiłkiem nie tylko zapewni nawodnienie ciała i orzeźwienie umysłu. Da ci również uczucie sytości, dzięki czemu nie będziesz odczuwać potrzeby zjedzenia tak obfitego posiłku.

Naturalne suplementy

Na rynku dostępnych jest wiele naturalnych suplementów, które, jak udowodniono, potrafią tłumić apetyt i powstrzymują przed podjadaniem między posiłkami.

Produkty takie jak Garcinia cambogia, ocet jabłkowy i jagody akacji są całkowicie naturalnymi suplementami. Są też bogate w błonnik, który zasadniczo sprawia, że czujesz sytość, nawet gdy zjesz niewiele. Witryny, które są ekspertami w dziedzinie naturalnych suplementów, oferują te i wiele innych produktów i są gotowe odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Uzupełniaj dietę błonnikiem

W przeciwieństwie do większości innych pokarmów, które spożywamy, błonnik nie rozkłada się i nie jest trawiony. Dzięki temu dłużej pozostaje w organizmie i spowalnia proces trawienia, co pozwala czuć się bardziej sytym i usatysfakcjonowanym.

Pokarmy bogate w błonnik zasadniczo rozciągają żołądek, uwalniają hormony sytości i spowalniają proces opróżniania żołądka. Zdrowy błonnik można znaleźć w żywności, takiej jak warzywa, awokado, jabłka, migdały, nasiona chia, produkty pełnoziarniste, fasola i rośliny strączkowe.

Zacznij dobrze dzień

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”. To coś, co od wielu lat słyszeliśmy od dietetyków i specjalistów od żywienia. Chociaż wiele osób nie ma czasu na śniadanie, w tym zdaniu jest wiele prawdy ze względu na zabiegany i  gorączkowy tryb życia.

Zjedzenie wysokobiałkowego śniadania może być przydatne dla osób, które rano odczuwają duży  głód lub potrzebują pomocy w zrzuceniu i kontrolowaniu wagi. Badania wykazały, że trawienie białka zajmuje organizmowi więcej czasu niż w przypadku węglowodanów, co może tłumić apetyt.

Jajka są szczególnie bogate w białko, więc spróbuj zjeść jajka lub omlet na śniadanie, aby zachować sytość do obiadu, a także zwiększyć poziom energii. To idealne rozwiązanie, jeśli odczuwasz osłabienie w godzinach porannych.

Zielona herbata

Zielona herbata.

Jeśli znudzi Ci się picie wody, możesz pomieszać dzienne spożycie płynów, pijąc zieloną herbatę, która w naturalny sposób potrafi tłumić apetyt. Zielona herbata może pomóc Ci przestać sięgać po słoik z ciastkami. Natomiast badania przeprowadzone przez dietetyków donoszą, że katechiny zawarte w zielonej herbacie pomagają powstrzymać przechodzenie glukozy do komórek tłuszczowych. To stabilizuje poziom cukru we krwi i w konsekwencji stabilizuje głód.

Podsumowując

Te doskonałe i sprawdzone naturalne sposoby na tłumienie apetytu naprawdę mogą dla Ciebie zadziałać. Mamy nadzieję, że spodobały Ci się niektóre z tych najważniejszych wskazówek. Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów i utrzymać wagę, to zajmie trochę czasu.

Ważne jest również, aby stosować zdrową i zbilansowaną dietę oraz regularnie ćwiczyć w ramach stałego programu kontroli wagi.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.