Frędzle do dekoracji domu - kilka porad na ich zastosowanie

Szukasz świetnego stylu boho do swojej przestrzeni? Frędzle to najlepsza opcja! Możesz umieścić je wokół luster, obrusów, zasłon i wielu innych.
Frędzle do dekoracji domu - kilka porad na ich zastosowanie

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy słyszałeś kiedyś, że moda zawsze wraca? Doskonałym tego przykładem jest trend polegający na używaniu frędzli do dekoracji domu. Był czas, kiedy frędzle były dość popularne, ale zaczęły tracić popularność i ludzie zaczęli o nich zapominać.

W XVII i XVIII wieku do ozdabiania pałaców frędzle wykorzystywane były nagminnie. Później, w latach 20. powróciły do mody. A po kilku latach, w latach 70. ponownie odzyskały popularność. Dziś, kiedy ludzie zaczęli o nich zapominać o nich, frędzle znów wracają. I świetnie nadają się do dekoracji naszych domów!

Ale gdzie możesz je umieścić, aby nadać swojemu miejscu dodatkowy styl? Jeśli wiesz, jak je wykorzystać, pomogą Ci stworzyć atmosferę boho, która podkreśli każdą przestrzeń. Oto kilka pomysłów na frędzle, których możesz użyć do dekoracji swojego domu !

Pokój frontowy w stylu boho z frędzlami
Domy w stylu boho i vintage mogą używać frędzli do tworzenia stylowych wnętrz.

Bardzo duże frędzle

Bardzo duże frędzle oferują ciekawy sposób wizualnego podziału przestrzeni. W swoim domu możesz wykorzystać tę koncepcję, aby oddzielić pokoje łącząc jednocześnie przestrzenie. Projektanci wnętrz często korzystają z tej opcji, aby bawić się efektami wizualnymi, które mogą zapewnić właśnie bardzo duże frędzle.

Zawieszając dużą zasłonę z frędzlami, możesz podzielić otwarte przestrzenie tak, jakbyś używała ściany, jednocześnie zachowując otwarty plan pomieszczenia. Oczywiście oznacza to, że będziesz mogła widzieć swoją sypialnię z salonu. Chociaż jest to nieco odważne posunięcie, niektórzy to uwielbiają!

Obrusy z frędzlami

Na spotkanie ze starymi przyjaciółmi lub rodziną obrus z frędzlami może być idealnym rozwiązaniem na wykonanie niezapomnianego zdjęcia i podkreślenia jadalni jak nigdy dotąd! Tylko upewnij się, że wybrałaś odpowiednie kolory i przybory do dekoracji stołu.

Dobrym rozwiązaniem może być wazon i kwiaty pasujące do obrusu. Masz pomysł na następną wizytę gości? Po prostu dodaj odrobinę stylu i pozwól, by działa się magia.

Rozwieś frędzle na lustrach

Jeśli masz okrągłe lustro, możesz dla niego zaprojektować świetną dekorację, dodając frędzle do obramowania. Dzięki temu możesz wydobyć swoją kreatywną stronę i dodać je w dowolny sposób.

Lustra z frędzlami są idealne do dekoracji ściany, która Twoim zdaniem potrzebuje jakiegoś elementu, aby dodać trochę jakości wnętrzu. Pamiętaj, że ludzie zazwyczaj używają luster z frędzlami na ścianach o jaśniejszych kolorach, aby nie rywalizowały one o uwagę gości.

“Coś” na ścianę w stylu makramy do dekoracji domu

Dekoracja w stylu makramy może ozdobić przestrzeń w podobny sposób, jak lustro z frędzlami. Świetnie nadaje się na ścianę, która po prostu “czegoś” potrzebuje. W przypadku tej sprytnej dekoracji możesz bawić się kolorami, których używasz do dekoracji makramy i ściany.

Wiele osób używa aborygeńskiego rękodzieła z makramą, aby dodać niepowtarzalny akcent i styl do domu.

Udekoruj frędzlami otomany

Czy kiedykolwiek o tym pomyślałaś? Jeśli wiesz coś więcej o dekorowaniu wnętrz, możesz dodać do swojego domu odrobinę stylu. Ludzie zwykle używają aksamitu do tworzenia końcowych akcentów za pomocą frędzli, chociaż wyobraźnia może pozwolić na zabawę kolorami, rodzajami tkanin i odpowiednimi przestrzeniami!

Dywan z frędzlami
Klasycznym sposobem wykorzystania frędzli w domu są dywany, chociaż dobrze jest najpierw ustalić, jaki rozmiar będzie wyglądał najlepiej.

Osiągnij niepowtarzalny styl, dekorując frędzlami

Chociaż frędzle wychodzą z mody, wkrótce powrócą i pomogą udekorować Twój dom w stylu boho. Ponadto, jeśli chcesz dodać coś w stylu vintage do swojego domu, frędzle mogą być Twoim najlepszym przyjacielem!

Dodaj je do lustra, podnóżka lub sofy. Puść wodze wyobraźni i kreatywności; nadszedł czas, aby udekorować dom w najlepszy artystyczny sposób.

A po wszystkim rozkoszuj się efektem!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ching, Francis DK, and Corky Binggeli. Diseño de interiores: un manual. Gustavo Gili, 2015.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.