Filmy romantyczne, które sprawią, że uronisz łzy

Oglądnie filmów jest jednym z wielu sposobów na pobudzenie naszych wewnętrznych emocji. Dzisiaj przedstawimy lub przypomnimy wam o 6 filmach, które z pewnością sprawią, że będziecie płakać.
Filmy romantyczne, które sprawią, że uronisz łzy
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Duży kinowy ekran od wielu lat rozbudza emocje i uczucia widzów na całym świecie. Jeśli chodzi o filmy romantyczne, to widzowie lubujący się w tym gatunku filmowym czasami wydają się trochę masochistyczni. W końcu dobrowolnie decydują się usiąść wygodnie na fotelu, podekscytowani i gotowi do przeżywania cierpienia i sprawia im rodzaj pewnej wyjątkowej przyjemności.

Czy Ty również lubisz filmy, które wydobywają twoje uczucia i wzbudzają emocje? W dzisiejszym artykule opiszemy 6 najlepszych filmów romantycznych, które sprawią, że uronicie łzy. Nie zapomnijcie o chusteczkach do seansu!

Niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy znudziło Cię bycie samotnym lub ciszysz się życiem singla, zawsze warto czasem obejrzeć film o wielkiej i skomplikowanej miłości. Dobrze wyreżyserowane filmy romantyczne utrzymują nas w napięciu od początku do końca seansu.

Niezależnie od tego, czy film opiera się na prawdziwych wydarzeniach, czy na czymś, co nigdy się nie wydarzyło i jest totalną fikcją, niektóre filmy romantyczne sprawiają, że prawie z widzów każdy płacze. Czasem są łzy radości, a czasem smutku.

seans

Najlepsze filmy romantyczne w historii kina

Jeśli chodzi o historie miłosne, to często uwielbiamy oglądać scenariusze, które sprawiają, że odczuwamy wewnętrzny ból i głęboki smutek. Oto nasz lista ulubionych filmów miłosnych, które pomimo tego, że będą wyciskać Twoje łzy, to sprawią, że będziesz mógł je oglądać w nieskończoność!

1. Zakochany bez pamięci.

Czy możesz wymazać wszystkie wspomnienia ze swojego umysłu, aby powstrzymać cierpienie? Fabuła tej historii porusza to pytanie i pokazuje widzom jedną z najpiękniejszych historii kina. Jest to jednak jeden z najbardziej skomplikowanych i zagmatwanych filmów, który jest również tragiczny.

2. Pamiętnik

W „Pamiętniku” mamy okazję prześledzić historię dwóch młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie bez pamięci. Akcja filmu toczy w latach czterdziestych XX wieku. Słyszymy historię miłości opowiedzianą przez starca, który czyta pamiętnik swojej żonie, która cierpi na chorobę Alzheimera.

Następnie zdajemy sobie sprawę, że próbuje pomóc jej zapamiętać wszystkie rzeczy, które musieli pokonać, aby ich miłość przetrwała tak wiele lat. Jest to historia o bardzo słodko-gorzkim smaku.

3. Titanic

Przez wiele lat był to najbardziej dochodowy film w historii kina. Nikt nie mógł oprzeć się opowieści o tym legendarnym statku pasażerskim, na którym piękna dziewczyna z wyższej klasy i biedny, młody chłopak z wielkimi marzeniami poznają smak prawdziwej i wielkiej miłości.

film o miłości

Niestety, nieunikniony i tragiczny koniec wprawia nas w grobowy nastrój.

4. Przed zachodem słońca

Ten film pokazuje widzom, że miłość może rozkwitnąć w trakcie z jednej rozmowy. To historia dwóch młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie w pociągu jadącym przez Europę.Jest to bardzo piękny i emocjonalny film, który sprawi, że uwierzysz w prawdziwą miłość.

5. Słodki listopad

Główna bohaterka tego filmu żyje tak, jakby nie miało być jutra i postanawia znajdywać innego partnera, co miesiąc do listopada. Jest to film, który igra z ideą życia w pełnej okazałości, przypominając jednocześnie, że szczęście może również posiadać datę ważności.

6. Uwierz w ducha.

Film „Uwierz w ducha” pokazuje nam, że czasami miłość ma większą moc aniżeli życie i śmierć. Jedna z głównych postaci, Sam, tragicznie ginie w wypadku i staje się duchem, który wędruje po świecie. Tymczasem jego ukochana Molly opłakuje jego stratę.

filmy romantyczne w domu

Jednak dzięki medium w końcu dostają szansę na pożegnanie, na które zasługują.

Filmy romantyczne – Cytaty warte zapamiętania

Czasami nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić nasze uczucia. Zdumiewające jest to, że niektóre filmy romantyczne wydają się mieć właśnie te słowa, których nam w życiu brakuje. Poszukaj cytatu, który opisuje, w jaki sposób się czujesz i wykrzycz go osobie, która jest dla Ciebie wyjątkowa.

Uważam, że nasza miłość jest w stanie dokonać tego, czego chcemy, aby dokonała” – Pamiętnik.

Lub:

Żyję tylko dla jednej rzeczy, aby Cię kochać, dawać Ci szczęście i przeżywać każdą radosną chwilę wspólnie z Tobą” – Słodki listopad.

A może ten?

Możesz usunąć kogoś ze swojej pamięci. Pozbywanie się kogoś ze swojego serca to już zupełnie inna historia” – Zakochany bez pamięci.

Jeśli skoczysz, ja skoczę. Pamiętasz?” – Titanic.

Dlaczego oglądamy filmy romantyczne pomimo tego, że są smutne?

Z pewnością wszyscy płakaliśmy, oglądając finałową scenę z Titanica, ale dlaczego tak naprawdę w ogóle lubimy oglądać ją na okrągło?

Nie martwcie się. Wcale nie jesteśmy żadnymi masochistami o dziwnych skłonnościach. To wszystko dlatego, że oglądanie filmu, który doprowadza nas do łez, uwalnia endorfiny i trenuje naszą odporność na ból. Dlatego jest to trochę jak „siłownia emocjonalna”.

Niezależnie od tego, czy mamy partnera, czy nie i czy jesteśmy zakochani, czy nie, wszyscy odczuwamy pewną potrzebę oglądania filmów romantycznych. Dlatego zalecamy, aby wygrzebać chusteczki z szuflady i obejrzeć polecone przez nas romantyczne „wyciskacze łez”.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.