Domowe maseczki na suche i zniszczone włosy

21 stycznia, 2019
Aby uniknąć łamliwości włosów, bardzo ważne jest zmniejszenie częstotliwości używania suszarki do włosów. Spróbuj również spać w rozpuszczonych włosów, żeby odpoczęły nieco od gumek, wsuwek  i wszelkiego rodzaju spinek.

Domowe maseczki na włosy będą Twoim wielkim sprzymierzeńcem, jeśli farbujesz włosy, prostujesz je, kręcisz bądź masz w zwyczaju używać chemicznych środków pielęgnacyjnych. Wszystko to bowiem niszczy włosy, przesusza je, a przede wszystkim negatywnie wpływa na ich kondycję.

Z czasem zauważysz, że włosy są łamliwe, tracą blask i wypadają. Znacznie pogorszy się także ich wygląd. Na szczęście istnieją domowe maseczki, które wykonasz szybko, łatwo i małym kosztem. Koniecznie je wypróbuj!

Co najważniejsze, powinnaś przyzwyczaić się dbać o swoje włosy tak bardzo jak to możliwe. Najlepiej jest nie myć ich codziennie, ponieważ ich naturalne pH może ulec naruszeniu, osłabiając ich strukturę.

Konieczne jest także, aby możliwie często podcinać końcówki i nie używać suszarki zbyt często. Nie prostuj za często swoich kosmyków ani nie kręć ich gorącymi lokówkami.

Kobieta z długimi włosami

Przeczytaj także artykuł: Włosy – 9 trików, by nie myć ich codziennie

Domowe maseczki na suche lub zniszczone włosy

W dalszej części artykułu proponujemy Ci trzy domowe maseczki, które z łatwością zaaplikujesz na włosy. Każda z nich służy konkretnemu celowi, abyś mogła uzyskać pożądane rezultaty.

1. Domowa maseczka odżywiająca włosy

Zaleca się stosować ją co dziesięć dni. Zawiera poniższe składniki:

 • Jajko
 • Łyżka oliwy z oliwek (typ extra virgin)
 • Dwie łyżki majonezu (najlepiej bez soli)
 • Awokado (opcjonalnie)

Sposób zastosowania:

 • Po pierwsze, wymieszać składniki aż do uzyskania jednolitej masy.
 • Następnie nałożyć na suche włosy, mniej więcej od połowy do końcówek. Jeżeli masz trudność z oszacowaniem, gdzie znajduje się połowa włosów, dobrym pomysłem jest związanie włosów w kucyk – bez wątpienia ten trik bardzo pomaga.

Zastosuj maseczkę na całą długość kucyka, następnie przykryj włosy i użyj suszarki do włosów, aby utrzymać je w cieple. W ten sposób produkt lepiej wchłonie się w strukturę włosa. Pamiętaj jednak, żeby użyć średniego strumienia suszarki i nie nagrzewać dłużej, niż przez dziesięć minut.

Poczekaj około trzydzieści minut z przykrytymi włosami, a następnie umyj je tak, jak robisz to normalnie.

miąższ awokado to baza pod domowe maseczki do włosów

2. Domowa maseczka przeciw wypadaniu włosów

Zaleca się stosować ją co dziesięć dni. Zawiera poniższe składniki:

Sposób zastosowania

 • Wymieszać składniki aż do uzyskania jednolitej masy. Do mieszania należy używać łyżki z tworzywa sztucznego lub drewnianej, ponieważ metal wyeliminowałoby właściwości tej domowej maseczki.
 • Idealna na rozczesywanie suchych i łamliwych włosów.
 • Nałóż na całe włosy, a następnie owiń włosy plastikową folią, aby maseczka lepiej się wchłonęła. Pozostaw na około 30 minut. W tym czasie twoje włosy będą już doskonale nawilżone i gotowe do umycia.

Przeczytaj także artykuł: Włosy zdrowe i długie – 4 cenne porady

3. Domowa maseczka zmiękczająca włosy

Zaleca się stosować ją co dziesięć dni. Zawiera poniższe składniki:

Sposób zastosowania

 • Rozgnieć na miazgę całe pomidory, a następnie dodaj dwie łyżki mąki kukurydzianej.
 • Gdy uzyskasz już jednorodną mieszaninę, nałóż na mokre włosy i pozostaw, aby działała przez około pół godziny.

Stosując te proste i tanie domowe maseczki na zniszczone włosy, możesz uzyskać naprawdę niezwykłe rezultaty. Co więcej, Twoje kosmyki będą wyraźnie odżywione już po pierwszym użyciu!

Jeśli jednak chcesz uzyskać trwałe rezultaty, będzie to wymaga odrobiny wysiłku i trochę wytrwałości. Koniecznie spróbuj!