Domowe maseczki na suche i zniszczone włosy

· Kwiecień 4, 2017
Aby uniknąć łamliwości włosów, bardzo ważne jest zmniejszenie częstotliwości używania suszarki do włosów. Spróbuj również spać w rozpuszczonych włosów, żeby odpoczęły nieco od gumek, wsuwek  i wszelkiego rodzaju spinek.

Domowe maseczki na włosy będą Twoim wielkim sprzymierzeńcem, jeśli farbujesz włosy, prostujesz je, kręcisz bądź masz w zwyczaju używać chemicznych środków do włosów. Wszystko to bowiem niszczy włosy, przesusza je i negatywnie na nie wpływa.

Z czasem zauważysz, że włosy są łamliwe, tracą blask i wypadają. Znacznie pogorszy się także ich wygląd. Na szczęście istnieją domowe maseczki, które wykonasz szybko, łatwo i małym kosztem. Koniecznie je wypróbuj!

Co najważniejsze, powinnaś przyzwyczaić się dbać o swoje włosy tak bardzo jak to możliwe. Najlepiej jest nie myć ich codziennie, ponieważ ich naturalne pH może ulec naruszeniu, osłabiając ich strukturę.

Konieczne jest także, aby możliwie często podcinać końcówki i nie używać suszarki zbyt często. Nie prostuj ich za często ani nie kręć gorącymi lokówkami.

Piękne włosy

Domowe maseczki na suche lub zniszczone włosy

W dalszej części artykułu proponujemy Ci trzy domowe maseczki, które z łatwością zaaplikujesz na włosy. Każda z nich służy konkretnemu celowi, abyś mogła uzyskać pożądane rezultaty:

Domowa maseczka odżywiająca włosy

Zaleca się stosować ją co dziesięć dni. Zawiera poniższe składniki:

  • Jajko
  • Łyżka oliwy z oliwek (typ extra virgin)
  • Dwie łyżki majonezu (najlepiej bez soli)
  • Awokado (opcjonalnie)

Sposób zastosowania:

Wymieszać składniki aż do uzyskania jednolitej masy. Stosować na suche włosy, mniej więcej od połowy do końcówek. Jeżeli masz trudność z oszacowaniem, gdzie znajduje się połowa włosów, dobrym pomysłem jest zrobienie kitka – ten trik bardzo pomaga.

Zastosuj maseczkę na całą długość kitka, następnie przykryj włosy i użyj suszarki do włosów, aby utrzymać je w cieple. W ten sposób produkt lepiej wchłonie się w strukturę włosa. Pamiętaj jednak, żeby użyć średniego strumienia suszarki i nie nagrzewaj dłużej, niż przez dziesięć minut.

Poczekaj około trzydzieści minut z przykrytymi włosami, a następnie umyj je tak, jak robisz to normalnie.

awokado

Domowa maseczka przeciw wypadaniu włosów

Zaleca się stosować ją co dziesięć dni. Zawiera poniższe składniki:

Sposób zastosowania

Wymieszać składniki aż do uzyskania jednolitej masy. Do mieszania należy używać łyżki z tworzywa sztucznego lub drewnianej, ponieważ metal wyeliminowałoby właściwości tej domowej maseczki. Idealna na rozczesywanie suchych i łamliwych włosów Nałóż na całe włosy.

Owiń włosy plastikową folią, aby maseczka lepiej wchłonęła się we włosy i pozostaw na około 30 minut. W tym czasie twoje włosy będą już doskonale nawilżone i gotowe do umycia.

Domowa maseczka zmiękczająca włosy

Zaleca się stosować ją co dziesięć dni. Zawiera poniższe składniki:

  • Pomidor
  • Dwie łyżki mąki kukurydzianej

Sposób zastosowania

Rozgnieć na miazgę całe pomidory i dodaj dwie łyżki mąki kukurydzianej. Gdy uzyskasz już jednorodną mieszaninę, nałóż na mokre włosy i pozostaw aby działała przez około pół godziny.

Stosując te proste i tanie domowe maseczki na zniszczone włosy, możesz uzyskać naprawdę niezwykłe rezultaty. Wymaga to jedynie odrobiny wysiłku i trochę wytrwałości. Koniecznie spróbuj!

Blond włosy