Włosy zdrowe i długie – cztery cenne porady

· Maj 6, 2018
Aby mieć długie włosy, które będą pełne życia i atrakcyjne wizualnie, ważne jest to, aby skutecznie aktywować krążenie krwi w okolicy mieszków włosowych za pomocą masażu. A dodatkowo warto wiedzieć o tym, że taki zabieg pomaga również zredukować stres.

Kto może zaprzeczyć, że jednym z najlepszych strojów, które kobieta może zaprezentować, są jej wspaniałe, zdrowe włosy? Dzięki nim możesz uzyskać dowolny styl i zmienić go także w kilka minut.

Jednak osiągnięcie celu, jakim są piękne, długie i zdrowe włosy nie jest takie proste. To zadanie wymaga odpowiedniego podejścia i stałego stosowania naturalnych metod pielęgnacji.

Na szczęście istnieją pewne opcje, które wymagają minimalnego nakładu czasu lub energii, ale jednocześnie mogą zapewnić Ci zaskakujące rezultaty.

Nie wierzysz nam? Zatem zapoznaj się z treścią naszego dzisiejszego artykułu, aby poznać te sprytne metody pozwalające Ci mieć długie i zdrowe włosy bez specjalnego wysiłku.

1. Używaj naturalnego szamponu bez soli

Wiemy, że celem stosowania szamponu jest umycie włosów i skóry głowy. Dlatego też, gdy idziesz do sklepu, aby kupić kolejne jego opakowanie, należy wziąć pod uwagę wszystkie istotne właściwości, jakimi cechują się Twoje włosy. Tylko w ten sposób będziesz w stanie wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Od jakiegoś czasu słyszymy zewsząd o konieczności używania szamponu bez zawartości soli. Jest to jednak coś więcej, niż tylko moda czy kolejna sztuczka napędzająca sprzedaż. Powinnaś wiedzieć, że sól nie przynosi żadnych rzeczywistych korzyści dla Twoich włosów.

Mycie głowy włosy

Jest wręcz przeciwnie: sól zwiększa kruchość włókien włosowych i zmniejsza naturalne ich nawodnienie, zapobiegając tym samym uzyskaniu trwałości i efektownego wyglądu, jakim mogą charakteryzować się Twoje włosy.

Jeśli interesują Cię zabiegi przeznaczone dla włosów prostych, zapewniające głębokie ich nawilżenie lub inne rodzaje pielęgnacji, jakim zamierzasz poddać swoje włosy, konieczne będzie zastosowanie szamponu bez soli w celu zachowania ich działania.

Naszą rekomendacją jest wybór najbardziej naturalnego szamponu, jaki tylko będziesz w stanie zdobyć. Oto lista godnych uwagi procedur opartych o wyłącznie naturalne składniki, za pomocą których możesz przygotować odpowiedni szampon dosłownie w kilka minut.

Przeczytaj również: Co to jest mieszek włosowy?

2. Zaplataj włosy w warkocz

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnowanie włosów bez ich niszczenia lub nakładania serum mającego na celu zwalczyć potencjalne uszkodzenia włókien włosowych, najlepszą opcją pozwalającą osiągnąć długie i zdrowe włosy jest ich splatanie.

Ta fryzura jest zawsze urocza i bardzo klasyczna. Jest także wygodna w codziennym użytkowaniu i znakomicie chroni włosy przed wszelkiego rodzaju toksycznymi substancjami ze środowiska, takimi jak zanieczyszczenia.

Warkocz włosy

Ta cecha wynika to z faktu, że przeważająca część włosów jest osłonięta i chroniona przed wpływem czynników zewnętrznych. Aby zapobiec uszkodzeniu odsłoniętych obszarów, upewnij się, że regularnie:

 • Szczotkujesz lub czeszesz swoje włosy tak długo, aż będą całkowicie jedwabiste i bez kołtunów.
 • Nakładasz olejek ochronny, upewniając się, że pokryje on wszystkie włókna włosów na całej ich długości.
 • Następnie ponownie myjesz i zaplatasz włosy, upewniając się, że nie są one uplecione zbyt ciasno lub zbyt luźno.
 • Nigdy nie zostawiaj warkocza przez cały dzień i całą noc. Najlepszym rozwiązaniem jest rozwiązanie włosów każdego wieczoru i umycie ich tak, aby zapobiec gromadzeniu się tłuszczu i ogólnemu zabrudzeniu.

Jeśli wolisz myć włosy rano, rozplącz warkocz wieczorem i dokładnie wyszczotkuj włosy. Następnie ponownie zapleć warkocz i pozostaw go tak na całą noc.

3. Aktywuj krążenie krwi w skórze głowy

Po prostu umyj włosy i wykonaj gruntowny masaż skóry głowy. To dość prosty i przyjemny zabieg.

Najlepsze jest jednak to, że jeśli masz bardzo stresujący dzień, masaż może również pomóc złagodzić niektóre rodzaje napięcia nerwowego i stresu. Pamiętaj jednak o tym, że sam masaż powinien być bardzo delikatny i trzeba nim objąć całą skórę głowy.

Jeśli stosujesz inne metody pielęgnacji włosów, masaż pomoże aktywować stosowane przez Ciebie składniki odżywcze.

Najprostsza technika dbania o włosy jest następująca:

 • Podczas mycia włosów delikatnie masuj skórę głowy włosiem szczotki.
 • Co 3 dni nakładaj w ręce kilka kropel olejku lawendowego i masuj skórę głowy opuszkami palców.

4. Używaj regularnie maseczek pielęgnacyjnych na włosy

Jest to jedna z najbardziej efektywnych i ekonomicznych wskazówek, której celem ma być pielęgnacja długich włosów. Możesz poprosić swoją stylistkę, aby poleciła Ci właściwy produkt na podstawie właściwości, jakimi cechują się Twoje włosy.

Problem jednak polega na tym, że produkty dostępne w tradycyjnej sprzedaży są zwykle dość drogie. Chociaż ich wyniki są dobre i trwają długo, wiemy, że nie zawsze mamy pieniądze na inwestycje w te produkty.

Wypadanie włosów

Alternatywą jest użycie środka przygotowanego w domowym zaciszu w oparciu o wysokiej jakości naturalne składniki.

Oto kilka dostępnych dla każdej z nas opcji:

Maseczka rewitalizująca do włosów przetłuszczających się

Posiadanie długich i zdrowych włosów bez obawy o ich nadmierne przetłuszczanie się jest w pełni możliwe. Dzięki opisywanej w tym podpunkcie maseczce zredukujesz poziom wydzielania łoju przez gruczoły skórne bez redukowania stopnia nawodnienia skóry i włosów.

Stosuj tę maseczkę nie częściej, niż dwa razy na tydzień.

Niezbędne składniki:

 • 1 łyżka stołowa żelu z aloesu (15 g)
 • 1 łyżeczka do herbaty zmielonego cynamonu (3 g)
 • 1 łyżka stołowa miodu naturalnego (25 g)

Sposób przygotowania opisywanego produktu:

 • Wymieszaj wszystkie trzy składniki i nałóż je na czyste i niezwiązane włosy.
 • Delikatnie masuj tak uzyskany produkt w nasadę swoich włosów i pozwól jej zadziałać na nie przez około 15 minut.
 • Następnie spłucz włosy letnią wodą.

Maseczka rewitalizująca do włosów suchych

Jeśli to, co sprawia, że Twoje włosy nie są długie i zdrowe w satysfakcjonującym Cię stopniu to to, że zawsze są one suche i mają rozdwojone końcówki, to ta maseczka będzie dla Ciebie ogromną pomocą.
Stosuj są od dwóch do trzech razy w tygodniu.

Szczotkowanie włosów

Niezbędne składniki:

 • Żółtko jaja kurzego
 • 1 łyżeczka do herbaty oliwy z oliwek (5 g)
 • 1 łyżeczka do herbaty olejku z awokado (5 g)

Sposób przygotowania opisywanego produktu:

 • Wymieszaj wszystkie trzy składniki i nałóż je na czyste i niezwiązane włosy.
 • Przykryj włosy czepkiem i pozwól temu specyfikowi zadziałać na Twoje włosy przez około 20 minut.
 • Teraz spłucz je letnią lub zimną wodą.

Nie przejmuj się włosami pachnącymi jak jajko. Po zastosowaniu maseczki możesz umyć je swoim ulubionym, naturalnym szamponem.

Czy masz inną wskazówkę lub coś innego, co chciałabyś nam polecić? Z których z opisanych powyżej porad korzystasz? Które z nich dają najlepsze wyniki? Daj nam znać w komentarzach i podziel się swoją opinią z innymi.