Dieta odmładzająca - 10 produktów

Oprócz tego, że pomaga nam chronić wzrok, betakaroten zawarty w marchwi jest w stanie naprawić uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki.
Dieta odmładzająca - 10 produktów

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Odpowiednio dobrana dieta powinna być częścią naszej rutyny, jeżeli założeniem jest zahamowanie przedwczesnego starzenia się organizmu spowodowanego działaniem wolnych rodników. Same zabiegi estetycznie nie przyniosą długotrwałych rezultatów.

Wpływ promieni słonecznych i zanieczyszczenie środowiska to dwa najważniejsze czynniki przyspieszające pojawianie się zmarszczek. Nie możemy jednak zapomnieć o procesach zachodzących wewnątrz naszego ciała: nawyki żywieniowe i dieta widocznie wpływają na stan naszej skóry.

W dzisiejszym artykule poznasz 10 produktów, które – ze względu na ich właściwości – pomogą Ci odmłodzić cerę i zapobiec oznakom starzenia się. Odkryj je razem z nami!

Dieta odmładzająca – najlepsze produkty

1. Awokado

Zjadanie jednego awokado dzienne chroni organizm od środka i wpływa na proces regeneracji skóry. Ponadto owoc ten jest jednym z największych źródeł zdrowych kwasów tłuszczowych, witaminy A i E oraz przeciwutleniaczy.

Awokado

Jego właściwości hamują zniszczenia powodowane przez wolne rodniki i przyspieszają odbudowę komórek.

2. Marchew

Ogólnie rzecz biorąc marchew jest bogata w witaminę A i betakaroten, który działa naprawczo i chroni nasze komórki. Świetnie wpływa też na wzrok.

Dieta z dużą zawartością marchwi pozwala zredukować przebarwienia wywołane promieniami słonecznymi, które oddziaływują na naturalny kolor naszej skóry.

3. Winogrona

Są bardzo wszechstronne i można je dodawać do najróżniejszych przepisów. Nie tylko są w stanie opóźnić proces starzenia się, ale również zapobiec wielu chorobom przewlekłym.

Pamiętaj, żeby jadać winogrona zawsze z pestkami, ponieważ to właśnie w nich znajduje się większość zbawiennych nutrientów.

4. Dieta oparta o pomidory

Ostatnimi laty bardzo rozpowszechniła się dieta pomidorowa. Dlaczego? Ponieważ udowodniono, że pomidory są jednym z największych naturalnych źródeł przeciwutleniaczy, których działanie jest niezastąpione.

Pomidory

Likopen, antyoksydant odpowiedzialny za charakterystyczny kolor tego warzywa, hamuje też proces starzenia się organizmu.

5. Ryby morskie

Ryby morskie są przepełnione zdrowymi kwasami tłuszczowymi Omega 3. Przyspieszają regenerację komórek i zmniejszają procesy zapalne. Dieta bogata w kwasy Omega 3 pomaga kontrolować poziom cholesterolu i pozytywnie wpływa na cały system sercowo-naczyniowy.

Mało tego! Poprawia też ponadto zdrowie naszej skóry!

6. Owoce cytrusowe

Owoce cytrusowe są przepyszne. Powszechnie wiadomo, że są przepełnione witaminą C i flawonoidami, które sprzyjają regeneracji naszej skóry.

Owoce cytrusowe

Nie tylko wpływają na nasz ogólny stan zdrowia, ale również opóźniają pojawianie się zmarszczek.

7. Banany

Ogólnie rzecz biorąc do największych zalet bananów należy obecność dużych ilości potasu i magnezu. Wiadomo, że oba minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nie tylko naszego ciała, ale też umysłu.

Jeżeli chodzi o ich działanie odmładzające, banany dostarczają nam witamin A, B i E, które – jako przeciwutleniacze – redukują umieralność komórek i sprzyjają ich regeneracji.

8. Mango

Mango jest przede wszystkim przepyszne. Można go użyć do przygotowania setek najróżniejszych potraw.

Wpływa też na zdrowie naszego organizmu. Duże ilości antyoksydantów i witaminy A poprawiają elastyczność naszej skóry i redukują zmarszczki; szczególnie te powodowane przez zanieczyszczenia.

9. Gorzka czekolada

Gorzka czekolada – taka, która zawiera przynajmniej 60% kakao – jest ogromnym źródłem przeciwutleniaczy, które poprawiają nasz ogólny stan zdrowia. To doskonały sposób na opóźnienie procesu starzenia się, walkę z przemęczeniem i złym samopoczuciem.

Zdrowa dieta, a gorzka czekolada

Twoja dieta odmładzająca powinna zawierać codzienną porcję gorzkiej czekolady.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Ochota na słodkości? Oto zdrowe przepisy

10. Oliwa z oliwek

Od lat mówi się o tym, jak fantastyczna jest dieta śródziemnomorska. Oliwa z oliwek należy do tak zwanej “super-żywności”. Jest niezwykle bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, które odżywiają i nawilżają naszą skórę; zachowują jej jędrność i jedwabistość.

Wielokrotnie przeprowadzane badania udowodniły, że odpowiednia dieta wpływa bezpośrednio na naszą urodę. Z tego powodu już od dzisiaj powinnaś włączyć do Twojego jadłospisu wszystkie powyższe produkty. Efekty gwarantowane!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Franklin, E. N. (2011, April). Evaluation of extra virgin oil sold California
  olivecenter.ucdavis.edu/research/files/report041211finalreduced.pdf
 • Olive oil and skin. (n.d.)
  internationaloliveoil.org/web/aa-ingles/oliveWorld/salud12.html
 • Kasperczyk S, et al. (2014). Beta-carotene reduces oxidative stress, improves glutathione metabolism and modifies antioxidant defense systems in lead-exposed workers. DOI:
  doi.org/10.1016/j.taap.2014.07.006
 • Silva Dias J. (2014). Nutritional and health benefits of carrots and their seed extract. DOI:
  doi.org/10.4236/fns.2014.522227


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.