Zmarszczki? Zmniejsz ich widoczność już dziś!

Codzienny odpoczynek jest niezbędny do zachowania młodego wyglądu. 7-9 godzin nieprzerwanego snu poprawia wygląd naszej skóry.

Jednym z praw życia, które bezdyskusyjnie musimy zaakceptować, jest upływ czasu i starzenie się organizmu. Jest to kolejny etap drogi, który jest nieodłączną jej częścią. Z czym również musimy się pogodzić to wszystkie zmiany, jakim podlega ciało podczas procesu starzenia, a wśród nich możemy wyróżnić również zmarszczki.

Jednak te ostatnie nie powstają tylko i wyłącznie z powodu upływu lat, ale także mogą być konsekwencją innych czynników takich jak nieodpowiednia dieta, wpływ zanieczyszczeń, czy wystawienie na intensywne działanie promieni słonecznych między innymi.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które umożliwią Ci zminimalizować widoczne zmarszczki i poprawią stan Twojej skóry. Jeżeli chcesz ustrzec się przed przedwczesnym ich pojawieniem, zachęcamy Cię do zapoznania się ze wskazówkami w dzisiejszym artykule.

Zmarszczki — nie pozwól, by pojawiły się za wcześnie

Intensywna ekspozycja na promienie słoneczne

Nadmierna ekspozycja na słońce powoduje uszkodzenia skóry szczególnie tych części ciała, które nie są zabezpieczone i prowokuje przedwczesne powstawanie zmarszczek.

Z tego powodu szczególnie należy zadbać o odpowiednią ochronę twarzy i szyi, które są bardziej wrażliwe. Jest to jeden ze sposobów zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry. Kremy przeciwsłoneczne powinny być wysokiej jakości i zaopatrzone w odpowiedni filtr UV.

Palenie papierosów

Rzucanie palenia

Oprócz powodowania poważnych szkód wewnątrz organizmu i ogólnie fatalnego wpływu na stan zdrowia, palenie również przyspiesza zjawisko przedwczesnego starzenia się skóry i powoduje powstawanie zmarszczek.

Jednak nie tylko czynne palenie papierosów przynosi takie skutki! Przebywając w towarzystwie osób palących, skutek toksycznego wpływu dymu papierosowego jest taki sam.

Dodatkowo, ten niezdrowy nawyk zmniejsza przepływ krwi, spowalnia prawidłową produkcję kolagenu i niesie poważne, negatywne konsekwencje dla zdrowia naszej skóry.

Oczyszczanie i złuszczanie skóry, a zmarszczki

Oczyszczanie i złuszczanie skóry twarzy powinno być obowiązkowym punktem w domowych zabiegach kosmetycznych, które przeprowadzamy.

Usprawnia to usuwanie martwych komórek skóry oraz zanieczyszczeń takich jak kurz czy resztki makijażu, które w momencie gromadzenia się w zagięciach skóry powodują, że zmarszczki są jeszcze bardziej widoczne.

Złuszczanie wykonane naturalnymi produktami pielęgnuje skórę twarzy i pozostawia ją nawilżoną, a dodatkowo poprzez usuwanie martwych komórek umożliwia szybszą odnowę i młodszy wygląd.

Wysypianie się

Wysypianie się

Zapewnienie odpowiedniego odpoczynku każdego dnia to kluczowy sposób na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu. Jeżeli nie wygospodarujemy odpowiedniej ilości godzin snu skutkuje to wzmożoną produkcją kortyzolu — hormonu, który oprócz generowania złego humoru, odpowiedzialny jest między innymi za rozpad komórek.

7-9 godzin nieprzerwanego snu dziennie zapewni zdrową wygląd skóry, jej elastyczność i wytrzymałość.

Jedzenie ryb

Regularne spożycie łososia i innych ryb z zimnych wód spowoduje, że zmarszczki nie będą tak widoczne, a proces ich występowania zostanie opóźniony.

W produktach tych znajdziemy między innymi zdrowe kwasy tłuszczowe omega 3, które sprzyjają młodemu wyglądowi skóry i jej elastyczność i wytrzymałość.

Unikanie nadmiernego mycia twarzy

Mycie twarzy jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, które wykonujemy najczęściej. Jest to sposób na usuwanie zanieczyszczeń, które gromadzą się na twarzy w ciągu całego dnia.

Powinnyśmy jednak pamiętać, że tą część ciała najlepiej jest myć z umiarem i wystrzegać się szczególnie stosowania mydeł, które niszczą naturalne oleje, które pomagają chronić skórę przed wczesnym pojawianiem się zmarszczek i innymi problemami skórnymi.

Utrzymanie odpowiedniego nawodnienia twarzy

Piękna skóra

Zmarszczki nie pojawiają się tak szybko, jeżeli utrzymane jest odpowiednie nawodnienie skóry twarzy. Z kolei, aby była ona odpowiednio nawilżona, należy zadbać o picie zalecanej dawki wody dziennie oraz nie zapominać o stosowaniu kremów na bazie produktów pomagających w utrzymaniu jej odpowiedniego nawilżenia.

Naturalne leczenie w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek

Walka ze zmarszczkami

Niektóre naturalne składniki mają istotne właściwości, które okazały się bardzo skuteczne przy próbach walki z przedwczesnym pojawianiem się zmarszczek i redukcji procesów starzenia się skóry. Poniżej znajdziesz kilka z nich:

  • wykonywanie każdego wieczoru delikatnego masażu twarzy z użyciem odpowiedniej ilości olejku kokosowego
  • wcieranie w twarz miąższu ananasa, a następnie pozostawienie owocu do działania na 10 minut. Po upływie zalecanego czasu spłukać preparat i powtarzać zabieg każdego dnia
  • przygotować pastę z cukru trzcinowego i kurkumy, którą następnie równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni twarzy. Pozostawić do działania na kilka minut, a następnie spłukać
  • każdej nocy stosować maskę z aloesu. Pozostawiać ją do działania na 30 minut, a następnie spłukać
  • zmieszać równe ilości oliwy z oliwek oraz olejku migdałowego i nakładać na skórę twarzy wykonując przy tym delikatny masaż
  • stosować olejki z dodatkiem witaminy E lub samemu przygotować maseczkę bazującą na tym składniku
  • przygotować mieszankę miodu z cytryną i nałożyć na całą twarz, a następnie pozostawić do działania na około 20 minut
WIĘCEJ DLA CIEBIE