Łatwe ćwiczenia na redukcję talii i bioder

· Lipiec 12, 2016
Jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do wykonywania ćwiczeń, ważne byś zaczęła powoli i stopniowo. Pozwól mięśniom przyzwyczaić się do wysiłku, w przeciwnym wypadku możesz nabawić się kontuzji.

Wygląd talii i bioder niejednej z nas spędza sen z powiek. Na szczęście istnieją skuteczne ćwiczenia, które jeden raz wprowadzone w nasze codzienne nawyki w łatwy sposób i bez wydawania zbędnych pieniędzy na karnet na siłownię pomogą nam je wymodelować.

Jedyne czego potrzeba to silna wola, wytrwałość i konsekwencja. Co wszystkie możemy zauważyć to, że bywają okresy kiedy to zrzucenie kilogramów jest trudniejsze zwłaszcza tego koszmarnego tłuszczu, który tak chętnie gromadzi się wokół talii i bioder i zmusza do kupowania ubrań w coraz większym rozmiarze.

Jeżeli w końcu chcesz być dumna ze swojej figury przede wszystkim popraw swoje nawyki żywieniowe, a dziś dodatkowo poznasz ćwiczenia, które wykonywane regularnie każdego dnia przyniosą naprawdę fantastyczne efekty.

Poznaj ćwiczenia na smukłą sylwetkę!

Hula hop sposobem na talię i biodra

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń na redukcję talii i bioder jest wszystkim dobrze znana zabawa z dzieciństwa z hula hop. Nie wpadaj w pułapkę myśli, że to dobre dla małych dziewczynek! Ty też możesz wiele na niej skorzystać.

 • w ostatnim czasie używanie obręczy stało się bardzo popularnym sposobem na modelowanie talii i bioder
 • co najważniejsze ćwiczenia z hula hop przynoszą wiele frajdy i zabawy, a jednocześnie poprawiają prace układu sercowo-naczyniowego i kondycję ruchową
 • wzmacniają mięśnie brzucha i modelują talię
 • obręcze można zakupić w wersjach cięższych i lżejszych. Dzięki temu można regulować trudność ćwiczeń i stopniowo wzmacniać wytrzymałość

Ćwiczenia z piłką do pilatesu

Piłka do pilatesu

Piłka do pilatesu jest niedroga, a bardzo uniwersalna. Pomoże przeprowadzić wiele ćwiczeń poprawiających elastyczność i odporność naszego ciała, jak i pomogą w kształtowaniu sylwetki, bioder i talii.

Wystarczy regularnie poświęcać godzinę dziennie na ćwiczenia, a oprócz przedniej zabawy szybko zauważymy pierwsze rezultaty.

 • na początek należy położyć się na podłodze lub każdej innej twardej powierzchni. U stóp położyć piłkę i umieścić na niej obydwie nogi. Z podniesioną talią starać się utrzymać równowagę bez dotykania stopami podłogi tak jak na zdjęciu powyżej. Wykonywać ćwiczenia przez kilka minut
 • po upływie czasu, odpocząć kilka minut i powtórzyć ćwiczenie

Ćwiczenia na wytrzymałość mięśni brzucha

Mięśnie brzucha

To ćwiczenie jest nieco trudniejsze i wymaga więcej silnej woli i samozaparcia jednak pomoże nam ono we wzmocnieniu mięśni brzucha i usprawni spalanie tłuszczu z tych części ciała. Warto każdego dnia poświęcić na nie, chociażby 10 minut.

 • usiąść na podłodze i unieść do góry nogi zgięte w kolanach tak, jak na zdjęciu powyżej
 • następnie spleść ręce na karku, unieść głowę lekko do góry i postarać się utrzymać tę pozycję przez około 15 sekund. W ten sposób intensywnie ćwiczone są mięśnie brzucha
 • powtarzać ćwiczenia przez 5-10 minut

Ćwiczenia wytrzymałościowe i na elastyczność

Ćwiczenia na biodra

To ćwiczenie wykonujemy tylko wtedy, gdy nie doskwierają nam kontuzje pleców ani bóle w kolanach. Będziemy bowiem pracować nad elastycznością i wytrzymałością całego obszaru bioder i talii.

Oto kilka wskazówek jak należy to robić:

 • usiąść na płaskiej powierzchni i bardzo powoli podciągnąć kolano do klatki piersiowej, a następnie przesunąć nogę do biodra przeciwnej nogi tak jak na zdjęciu powyżej
 • jeżeli zauważysz, że Twój zakres ruchu jest ograniczony przemieszczaj nogę do tego miejsca do którego jest to możliwe. W ćwiczeniu chodzi o prace nad wytrzymałością Twoich bioder, talii i kolan
 • cały proces powtórz z drugą nogą

Głowa wysoko, plecy wyprostowane, noga do góry

Ćwiczenia na biodra i talię

To ćwiczenie jest proste i na pewno Cię zrelaksuje. Nie wymaga dużo wysiłku i jest świetnym sposobem na uzupełnienie i zakończenie serii ćwiczeń modelujących talię i biodra.

 • na podłodze przyjąć pozycję na czworaka i unieść do góry nogę tak wysoko, jak to tylko możliwe. Utrzymać tę pozycję przez 10 sekund. Plecy podczas ćwiczenia powinny być proste, tak by nie generowały żadnego uczucia bólu czy dyskomfortu
 • po zakończeniu powtórzyć ćwiczenie z drugą nogą i tak przez 5 następnych minut

Po codziennym wykonywaniu tej serii ćwiczeń staraj się przestrzegać zbilansowanej i zrównoważonej diety, a z dnia na dzień zaczniesz zauważać rezultaty swojej pracy. Spróbuj, a efekty udowodnią Ci, że warto było się wysilić!