Cudowna roślina na kamienie nerkowe

· Październik 16, 2015
Chanca piedra to roślina o działaniu moczopędnym i przeczyszczającym. Nie tylko oczyści Twoją wątrobę, ale także pomoże Ci uporać się z problemem kamieni nerkowych.

Chanca piedra (lub też rompe piedra, co oznacza dosłownie ,,rozbijacz kamieni”) to roślina wykorzystywana przez wieki do zwalczania problemu kamieni nerkowych. Ten nieco egzotyczny dla nas sposób leczenia, praktykowany głównie przez ludność Amazonii, teraz możesz wypróbować także na sobie, przeczytaj tylko ten artykuł i dowiedz się, jak to zrobić.

Roślina i jej właściwości lecznicze

Chanca piedra to dzika roślina rosnąca na dowolnym rodzaju gleby, co najmniej 3000 m n.p.m. Jest charakterystyczna dla lasów i terenów tropikalnych. Rośnie głównie w Amazonii, na Bahamach, w południowych Indiach i Chinach.

Roślina ta była wykorzystywana przez wieki do usuwania kamieni z nerek oraz pęcherza. Chanca piedra nie osiąga zazwyczaj więcej niż 60 cm wysokości, a jej owoce mają około 3 mm średnicy.

Wyglądają więc niepozornie, jednak w skrywają wiele niesamowitych właściwości.

Przez wieki było to popularne lekarstwo na schorzenia wątroby, infekcje bakteryjne czy infekcje układu moczowego, stosowane przede wszystkim w Ameryce Południowej i Azji.

Dodatkowo chanca piedra była wykorzystywana do leczenia chorób wenerycznych, zapalenia wątroby, gruźlicy czy grypy; jest także  zalecana dla osób cierpiących na nadciśnienie, cukrzycę czy anemię.

Kamienie nerkowe

Roślina ta jest obiektem zainteresowania wielu badaczy, zwłaszcza w związku z jej działaniem chroniącym wątrobę. Chanca piedra można spożywać w formie naparu czy herbatki. Na litr wody potrzebne jest około 40 g suszonej rośliny.

Napar należy zagotować, a następnie odcedzić. W smaku roślina ta może być nieco gorzka, na szczęście taką lecznicza herbatkę można podawać z miodem.

Aby pozbyć się kamieni z nerek lub pęcherza, należy pić tak przygotowany napar 3 razy dziennie przez miesiąc. Kurację należy kontynuować nawet, gdy dolegliwości ustąpiły.

Chanca piedra na inne dolegliwości

Choć sama nazwa tej rośliny wskazuje, że jej głównym zastosowaniem jest leczenie kamieni nerkowych, ma ona wiele innych właściwości leczniczych. Warto więc dowiedzieć się, z czym jeszcze pomoże Ci uporać się ta cudowna roślina.

Kamienie nerkowe

Inne dolegliwości, które uśmierzy chanca piedra:

 • stany zapalne, skurcze mięśni i drgawki
 • częste oddawanie moczu
 • bóle brzucha i bóle menstruacyjne
 • gorączka
 • infekcje wirusowe i bakteryjne
 • pasożyty w jelitach
 • nadciśnienie, cukrzyca i podwyższony cholesterol
 • problemy trawienne

Dodatkowo roślina ta pomoże oczyścić i chronić wątrobę, ma działanie przeczyszczające i moczopędne.

Jak wykorzystać chanca piedra?

W zależności od tego, co chcesz wyleczyć z pomocą tej rośliny, możesz wykorzystywać ją na różne sposoby. Warto dodać, że wszystkie jej części mają lecznicze właściwości: łodygi, korzenie, kwiaty i owoce.

Zastosuj się do poniższych zaleceń:

 • W niektórych nowotworach, chanca piedra może spowolnić postęp choroby oraz złagodzić efekty uboczne chemioterapii. W takim przypadku najlepiej jest pić herbatę z tej rośliny 3 razy dziennie.
 • Dla osób z podwyższonym cholesterolem najlepsza będzie herbatka z liści pita 2 razy dziennie.
 • Osoby cierpiące na schorzenia wątroby i kolki powinny pić napar zawsze, gdy pojawia się ból czy dyskomfort.
 • Chorym na cukrzycę zalecane jest picie herbaty z całej rośliny, pita 2 razy dziennie, rano na czczo oraz przed pójściem spać.
 • Dla osób cierpiących na zapalenie wątroby napar powinien być przygotowany z 20 korzeni chanca piedra zagotowanych w 2 litrach wody przez pół godziny. Herbatkę należy ostudzić do temperatury pokojowej i pić codziennie, aż zauważy się poprawę koloru skóry – zniknie żółty odcień.
 • Na infekcje układu moczowego, a także na malarię czy zapalenie nerek wykorzystana może być cała roślina. Przygotowany napar należy pić 3 razy dziennie przez 4 tygodnie.
 • Jeśli chcesz skorzystać z właściwości moczopędnych, przygotuj napar z liści tej rośliny. Wystarczy garść liści na litr wody. Taką herbatkę należy pić przed każdym większym posiłkiem.
 • Chanca piedra może mieć także zastosowanie zewnętrzne dla osób mających problem z podrażnieniem oczu. Suszona roślina powinna być dobrze zmielona i wymieszana z 5 kroplami olejki, np. rycynowego. Aplikuj po jednej kropli do każdego oka, rano oraz wieczorem.