Zioła lecznicze na nadciśnienie

· Lipiec 11, 2015

Nadciśnienie jest chorobą, która charakteryzuje się wzrostem ciśnienia ponad standardowy poziom, który u przeciętnego dorosłego człowieka wynosi 140/90. Nadciśnienie to problem, z którym borykają się szczególnie ludzie starsi.

Nadciśnienie jest jedną z tych chorób, które cichutko pojawiają się w naszym organizmie, dlatego w takim przypadku niezmiernie ważna jest profilaktyka. Należy zapobiegać chorobie, gdyż może ona oddziaływać między innymi na mózg, serce i nerki. U osób cierpiących na nadciśnienie – wzrasta ryzyko zawału.

Chociaż nie ustalono jeszcze konkretnych przyczyn, które wywołują nadciśnienie tętnicze, możemy podać kilka czynników, które niewątpliwie przyczyniają się do zaistnienia problemu. Jest to nadużywanie soli w diecie, spożywanie alkoholu, tytoń i siedzący tryb życia.

Praktycznie każdy jest narażony na wystąpienie tej choroby i właśnie dlatego należy regularnie badać swoje ciało. Jeśli już cierpisz na nadciśnienie, postępuj zgodnie z zaleceniami swojego lekarza. Zdrowo się odżywiaj, wykonuj codzienne ćwiczenia oraz skorzystaj z pomocy cudownych ziół leczniczych na nadciśnienie, które znajdziesz poniżej.

Zioła lecznicze na nadciśnienie

Jemioła

Jemioła jest rośliną, która rozszerza naczynia krwionośne. Wykazuje silne właściwości moczopędne, wzmacnia serce i obniża poziom cholesterolu we krwi.

  • 5 g jemioły gotuj przez 15 minut. Wypij jedną łyżkę stołową płynu.
  • wrzuć 15 listków jemioły do pół litra wody, gotuj przez 15 minut. Pij dwie szklanki napoju dziennie przez 5 do 7 dni.

Lawenda

2#:nadciśnienie.jpg

Niespodziewane ataki nadciśnienia możesz kontrolować nasączając szmatkę 10 kroplami lawendy. Środek ten jest często stosowany w aromaterapii i niesie wiele różnorakich korzyści. Pomaga odbudować komórki, pokonać zmarszczki, leczy blizny i rozstępy.

Krwawnik pospolity

Udowodniono, że ta cudowna roślina potrafi zmniejszyć ciśnienie krwi, dzięki czemu wspomaga działanie leków na nadciśnienie oraz sprawia, że są znacznie bardziej skuteczne. Możesz sporządzić napar z kwiatów krwawnika pospolitego umieszczając je w szklance wody. Zjadaj kwiatki kilka razy dziennie.

Roślina ta jest także wykorzystywana do leczenia chorób układu oddechowego, układu krążenia, menopauzy i depresji.

Liście mango

Napar sporządzony z liści mango jest świetnym lekarstwem na wszelkie choroby związane z układem moczowym. Liście mango są bogate w kwas galusowy, który jest wykorzystywany do leczenia bronchitu oraz obniżania ciśnienia we krwi. Dwa w miarę suche liście mango pokrój na małe plasterki, zamocz w litrze wody i pozostaw na słońcu na 14 godzin. Tak sporządzony napój pij dwa razy dziennie przez 3 dni.

Biały głóg

Roślina ta reguluje rytm serca, równocześnie rozszerza tętnice wieńcowe, usprawnia pracę serca i stabilizuje ciśnienie. Jest także wykorzystywana do zwalczania lęków, częstoskurczu serca oraz do redukcji cholesterolu.

Sporządź napar zalewając dwie łyżki stołowe białego głogu szklanką wrzącej wody. Pij dwie do trzech szklanek naparu dziennie.

3#:nadciśnienie.jpg

Ekstrakt z liści drzewa zielonej oliwy wspaniale radzą sobie z nadciśnieniem. Spożywanie ich przynosi dokładnie takie same efekty jak zalecane przez lekarza środki medyczne. Co więcej, obniżają one poziom triglicerydów w osoczu krwi.

Łyżkę stołową liści gotuj w szklance wody przez około dziesięć minut. Gotowy napar pij na pusty żołądek i przed pójściem spać.