Chcesz rozjaśnić włosy? Oto 3 sposoby

· Grudzień 1, 2015
Możesz zawsze mieszać sok z cytryny z innymi składnikami, aby zbytnio nie wysuszać włosów.

Jeśli zastanawiałaś się czy da się rozjaśnić włosy w prosty i naturalny sposób, odpowiedź brzmi tak! Opisane w tym artykule sposoby rozjaśniania włosów pomogą Ci odświeżyć swój wizerunek albo po prostu spróbować czegoś nowego.

Są to całkowicie naturalne metody, które nie tylko rozjaśnią Twoje włosy, ale również wzmocnią je i przywrócą im zdrowy blask. Gotowa?

Chcesz rozjaśnić włosy? Oto 3 sposoby

1. Płukanka z rumianku

Przede wszystkim musisz pamiętać, że w przypadku naturalnych metod rozjaśniania, nie jest możliwe przejście z ciemnego brązu do platynowego blondu. Możliwe jest za to osiągnięcie jaśniejszych tonów.

Jeśli na przykład Twoje włosy naturalnie mają kolor kasztanowy, spokojnie możesz nadać im złocisty odcień.

Rumianek to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków rozjaśniających. Aby wzmocnić jego właściwości należy dodać do niego również sok z cytryny, który także pomoże rozjaśnić włosy, jednak bez wpływu rumianku mógłby nadmiernie je wysuszyć.

Wilgotne włosy

Sposób przygotowania płukanki jest bardzo prosty: podgrzej 2 szklanki wody na 2 torebki rumianku. Gdy napar się zagotuje, odstaw do ostygnięcia, a następnie umieść w lodówce. Do chłodnego płynu dodaj sok z połowy cytryny.

Aplikuj ten środek bezpośrednio na wilgotne włosy. Pozostaw na 20 minut, a następnie umyj tak jak zazwyczaj: użyj tego samego szamponu i odżywki. Stosuj 2 razy w tygodniu, a bardzo szybko zauważysz zmianę!

2. Odżywka z jajkiem, piwem i cytryną

Mycie włosów

Kolejnym naturalnym środkiem rozjaśniającym włosy jest odżywka z cytryną, piwem i jajkiem. Jest to na tyle zdrowy sposób rozjaśniania włosów, że możesz stosować go nawet 2 razy w tygodniu.

Uważaj jednak na stężenie soku z cytryny – nigdy nie używaj go bez zastosowania innych produktów, gdyż jego właściwości ściągające mogą zniszczyć Twoje włosy.

Zawarte w tej mieszance składniki zapewnią Twoim włosom zdrowy blask, odżywią je i sprawią, że staną się jedwabiście gładkie. Jak przygotować ten środek rozjaśniający włosy? Zobacz sama!

  • Ubij jedno jajko, aż zgęstnieje.
  • Dodaj pół szklanki bezalkoholowego piwa.
  • Dokładnie wymieszaj, wstrząśnij i dodaj sok z połowy cytryny.

Co dalej? Zaaplikuj mieszankę na wilgotne włosy i delikatnie wmasuj. Pozostaw na 20 minut, a następnie umyj włosy i nałóż tę samą odżywkę co zazwyczaj. Z biegiem czasu włosy staną się zdrowsze, piękniejsze i jaśniejsze!

3. Odżywka w sprayu z miodem, cytryną i octem

Wypróbuj ten naturalny sposób rozjaśniania włosów, a na pewno go pokochasz! Jest to niezwykle prosta do przygotowania odżywka, która bardzo szybko przyniesie upragnione efekty.

Jak już wiesz sam sok z cytryny nie wystarczy, dlatego też dodamy do niego dwa dodatkowe składniki o niesamowitych właściwościach dla Twoich włosów. Oto co powinnaś zrobić:Odżywka w sprayu

  • Podgrzej szklankę wody i dodaj 2 łyżki miodu.
  • Gdy woda się zagotuje, dodaj 2 łyżki octu jabłkowego i sok z połowy cytryny.
  • Wymieszaj dokładnie i wstrząśnij, a następnie włóż do lodówki. Chłodną mieszankę możesz nakładać na swoje włosy.
  • Do zaaplikowania tej odżywki wykorzystaj butelkę ze spryskiwaczem lub wmasuj mieszankę we włosy i skórę głowy. Pozostaw na 20 minut.
  • Umyj głowę tak jak zazwyczaj i nie zapomnij o użyciu odżywki, aby efekty były jak najszybciej widoczne.

Podsumujmy: w naturalny sposób nie da się drastycznie rozjaśnić włosów, na przykład z ciemnego brązu do odcieni bursztynu. Opisane wyżej sposoby pomogą jednak nadać Twoim włosom złocisty blask i jasne refleksy.

Zapamiętaj też prostą zasadę, aby nigdy do rozjaśniania włosów nie używać samego soku z cytryny, gdyż może on je zniszczyć i wysuszyć. Dodając do soku z cytryny inne produkty możesz tego uniknąć, a dodatkowo wzmocnisz i nawilżysz swoje włosy.

Wszystkie te metody możesz stosować nawet 2 razy w tygodniu, a bardzo szybko zauważysz zmianę na lepsze. Nie zwlekaj!