Rozjaśnianie włosów naturalnymi metodami!

· Maj 1, 2015

Ten sam kolor włosów z czasem może okazać się nudny. Zdecyduj się na rozjaśnianie włosów! Jeśli nie jesteś zwolenniczką stosowania chemicznych produktów do farbowania włosów, proponujemy kilka przykładów z szerokiej gamy opartych na naturalnych składnikach produktów, które sprawią, że rozjaśnianie włosów będzie dużo zdrowsze i mniej agresywne dla kosmyków.

Rozjaśnianie włosów:

Rumianek

Przygotuj napar z rumianku. Następnie umyj włosy szamponem i odczekaj, aż całkowicie wyschną lub wysusz je suszarką. Kiedy napar wystygnie, przelej go do pustej buteleczki ze spryskiwaczem. Przeczesuj włosy i jednocześnie spryskując rumiankiem, a następnie ponownie użyj suszarki. Po godzinie jeszcze raz umyj włosy. Zabieg powtarzaj kilka razy w tygodniu.

Cytryna

Do przygotowania mikstury potrzebujesz 1 szklankę świeżo wyciśniętego soku z cytryny i 1/4 szklanki letniej wody. Wymieszane składniki przelej do butelki ze spryskiwaczem i rozpylaj na włosy, aż do całkowitego ich zwilżenia. Zalecamy, by tę mieszankę stosować na nieumyte włosy.

Ponadto przebywaj na 1-2 godziny na słońcu (pamiętaj o nałożeniu kremu ochronnego na skórę!). Możesz wykorzystać ten czas na rozmaite zajęcia, na przykład grilla z rodziną, bieganie, spacer, jazdę na rowerze – jednym słowem, jakikolwiek rodzaj aktywności, dzięki której nie będziesz musiała siedzieć nieruchomo na słońcu.

Po upływie wymaganego czasu weź prysznic i umyj włosy w normalny sposób. Staraj się używać dobrej odżywki lub kremu ułatwiającego rozczesywanie, ponieważ kwas cytrynowy może nadmiernie wysuszyć Twoje włosy. Umyj je szamponem, a następnie nanieś odżywkę.

Jajko i piwo

2#:rozjaśnianie-włosów.jpg

Przygotuj białko jajka i wymieszaj je z połową szklanki tradycyjnego piwa – jasne lub ciemne nie nadaje się do przygotowania mikstury. Nałóż ją na włosy i pozostaw przynajmniej na godzinę, podczas której powinnaś przebywać na słońcu. Następnie spłucz zimną lub letnią wodą.

Henna

Przepis ten używały nasze babcie zarówno na rozjaśnianie, jak i przyciemnienie koloru włosów. Zanim jednak nałożysz hennę pamiętaj o jednej rzeczy – im bardziej jednolity kolor włosów, tym łatwiej uzyskasz pożądany efekt. Jeśli twoje włosy mają różnokolorowe pasemka, henna może nie zadziałać lub jej efekt może być słaby.

Henna jest dostępna w sklepach ze zdrową żywnością i produktami naturalnymi. Wybierz kolor beżowy lub żółty. Pamiętaj, że jest to produkt naturalny i jego działanie nie będzie tak długotrwałe, jak działanie produktu opartego na składnikach chemicznych.

Wymieszaj w naczyniu sproszkowaną hennę z wrzącą wodą i mieszaj, aż do otrzymania gęstej pasty. Należy ją nakładać na umyte i suche włosy. Nanieś miksturę na włosy używając plastikowych rękawiczek, rozprowadzając ją równomiernie od cebulek po końce. Jednocześnie wykonuj delikatny masaż włosów. Następnie owiń głowę folią i pozostaw na kilka godzin – im dłużej pozostawisz, tym intensywniejszy będzie uzyskany kolor. Na koniec umyj głowę szamponem i nałóż odżywkę.

Cytryna i rumianek

Jak już wiesz te dwa produkty są specjalistami od rozjaśniania włosów. Wymieszaj świeży sok z 1 cytryny z dwiema łyżkami rumianku i nałóż na całą długość włosów. Pozostaw na 2 godziny, podczas których wystawiaj się na słońce. Po upływie tego czasu, normalnie spłucz włosy.

Również możesz wlać do butelki szamponu, którym zwykle myjesz włosy trochę soku z cytryny z rumiankiem, pozostawić na 10 minut i dokładnie spłukać wodą.

Cynamon

3#:rozjaśnianie-włosów.jpg

Wymieszaj w naczyniu 3 łyżeczki sproszkowanego cynamonu z 3 łyżeczkami odżywki do włosów. Mieszaj, aż uformuje się jednolita pasta, którą następnie nałóż na włosy. Zawiń głowę folią lub włóż plastikowy czepek i pozostaw na długo, 6-8 godzin. Po upływie tego czasu, umyj włosy szamponem.