Butelki po perfumach - wykorzystaj je kreatywnie!

Oto kilka wspaniałych pomysłów na tchnięcie nowego życia w puste butelki po perfumach. Daj się zainspirować i samodzielnie stwórz te oryginalne, domowe dekoracje.
Butelki po perfumach - wykorzystaj je kreatywnie!

Napisany przez Paula Heidemeyer

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2022

Jeśli od lat jesteś uzależniona od pięknych zapachów, to prawdopodobnie w Twoim mieszkaniu znajdują się butelki po perfumach, które szkoda Ci było wyrzucić. Często są bardzo ładne i wyróżniają się ciekawymi kształtami i kolorami.

Butelki po perfumach mogą być ponownie użyte i wykorzystane jako piękne elementy dekoracyjne domu. Co więcej, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż przekształcenie czegoś starego w coś nowego – zwłaszcza, jeśli zrobisz to własnymi rękami!

Jeśli do tej pory nie przyszło Ci to do głowy w tym artykule pokażemy Ci kilka ciekawych pomysłów, jak tchnąć nowe życie w pozornie nieprzydatne butelki po perfumach.

Jak przekształcić butelki po perfumach w praktyczne i ładne dekoracje

Wszystko co musisz zrobić to uwolnić wodze wyobraźni. Jednak nie martw się, jeśli nie pojawi się żaden pomysł, możesz czerpać inspiracje z tego artykułu. Pamiętaj, że jeśli ponownie wykorzystasz butelki po perfumach, nie tylko udekorujesz swój dom, ale także będziesz mogła ponownie wykorzystać coś co z pozoru było niepotrzebne. 

Butelka po perfumach

Jest to również świetny pomysł na zabawę z dziećmi lub wypełnienie własnego wolnego czasu.

Wazonik na kwiaty

Jednym z najprostszych sposobów ponownego użycia butelek po perfumach jest przekształcenie ich w małe wazony. Oto jak to zrobić:

Perfumy w butelce
 • Zdecyduj, z której butelki chcesz skorzystać.
 • Zdejmij górną część butelki wraz z aplikatorem.
 • Umieść w niej ulubione kwiaty, upewniając się, że mieszczą się w butelce.
 • Dodaj wodę, aby jak najdłużej zachowały świeżość.
 • Opcjonalnie możesz użyć suszonych kwiatów, aby przetrwały tak długo, jak chcesz.

Terrarium

Jeśli znajdziesz odpowiednią butelkę, możesz z niej również zrobić małe dekoracyjne terrarium wypełnione ozdobnymi kamyczkami, piaskiem i miniaturowymi roślinami.

Najłatwiej to zrobić, używając sztucznych kwiatów. W ten sposób nie będziesz musiała się martwić o opiekę nad nimi. Możesz jednak dodać wodę i zrobić z niej podwodne terrarium. Są na to różne sposoby. Wymyśl coś, co będzie pasowało do Twojego domu!

Odświeżacz powietrza domowej roboty

Jeśli jesteś jedną z osób, które lubią, gdy ich mieszkanie zawsze pachnie ładnie i świeżo użyj starych butelek po perfumach, tworząc odświeżacz powietrza w stylu mikado. Przez cały dzień będzie naturalnie uwalniał piękny aromat. Potrzebne będą Ci:

 • Alkohol
 • Woda
 • Olejek eteryczny według uznania
 • Bambusowe lub drewniane patyczki
Ładny zapach

Sposób wykonania jest bardzo prosty. Najpierw wlej do buteleczki alkohol i wodę w proporcjach 2:1, a następnie dodaj kilka kropli olejku. Możesz również dodać kilka małych kawałków cytryny lub skórki pomarańczowej. Jeśli lubisz bardziej ziołowy zapach, spróbuj lawendy, rozmarynu, tymianku lub mięty.

Na koniec umieść w butelce bambusowe patyczki. Jeśli ich nie masz (są one zazwyczaj sprzedawane z odświeżaczami powietrza w sklepie), możesz również użyć drewnianych patyczków do szaszłyków z grilla i przyciąć je do odpowiedniego wymiaru. Gdy umieścisz je w cieczy, drewno wchłonie je, a zapach rozniesie się po całym pokoju. Pamiętaj, aby od czasu do czasu odwracać patyczki, aby ożywić zapach.

Butelki po perfumach jako dekoracja

Ponieważ butelki po perfumach często mają bardzo atrakcyjny wygląd, możesz je wykorzystać jako ozdoby do Twojego mieszkania, w zależności od ich wielkości, kształtu i marki. Jeśli chcesz tchnąć nowe życie w puste butelki po Twoich ulubionych zapachach, oto kilka ciekawych i prostych pomysłów:

 • Napełnij je kolorową wodą. Użyj barwnika spożywczego lub rozcieńcz farbę w ulubionym kolorze.
 • Pomaluj je z zewnątrz, aby nadać im osobisty charakter.
 • Wypełnij je cekinami, brokatem lub perełkami.
 • Wykorzystaj różnokolorowe wstążki.
Butelka jako dekoracja

Możesz stworzyć wygląd najlepiej pasujący do Twojego pokoju i odzwierciedlający Twój styl. Chyba że lubisz eklektyczne wnętrza, w których nic zdaje się do siebie nie pasować. Rozejrzyj się po prostu po wnętrzu swojego domu i puść wodze fantazji! Spraw, by stare butelki po perfumach stały się prawdziwymi dziełami sztuki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.