Ozdoby na stół - 7 rewelacyjnych pomysłów

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie stołu i nadanie innej atmosfery w jadalni. W tym artykule znajdziesz niespotykane i zabawne pomysły, które odmienią to pomieszczenie.
Ozdoby na stół - 7 rewelacyjnych pomysłów

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia, 2023

Istnieje wiele dekoracji i pomysłów, które można wykorzystać jako ozdoby na stół, w zależności od okazji. Od świec zapalonych na romantyczną kolację, po balony zawieszone, aby uświetnić zabawę.

Ozdoby na stół są elementami dekoracyjnymi, które zapewniają kolor i życie całej jadalni lub kuchni. Niewielkim wysiłkiem można stworzyć wyjątkową atmosferę i nadać nowy charakter pomieszczeniu.

W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na ozdoby na stół, które pomogą Ci wspaniale udekorować jadalnię. Zobaczysz zaskakujące aranżacje, które sprawią, że goście zachwycą się Twoją kreatywnością.

Pora skończyć z nudnymi stołami, stojącymi smutno bez życia i bez koloru. Nadszedł czas, aby przyciągnąć wszystkie oczy i cieszyć się wspaniałymi obiadami i wyjątkowymi chwilami w domu.

Jeśli czujesz, że teraz właśnie nadszedł czas na odnowienie i nadanie indywidualnego charakteru Twojej jadalni, te 7 opcji oczaruje Cię. Pomysły są proste i nie potrzebujesz wielu materiałów, aby dokonać dużej zmiany. Ponadto dzięki tym dekoracjom Twoja jadalnia lub stół nigdy nie będą już takie same.

Pomysły na ozdoby na stół

1. Nietypowe ozdoby z kwiatów

Ozdoby na stół z kwiatów to jedne z najbardziej tradycyjnych i najprostszych pomysłów, aby postawić coś ładnego na środku stołu. Oprócz zapewnienia przyjemnych kolorów dla oczu, mają wyjątkowy i przyjemny zapach.

Możesz zacząć od umieszczenia ich w 1 lub 2 wazonach, oddzielonych od siebie. Rozłóż kwiaty równomiernie i zadbaj o odpowiednią wysokość. Z pewnością nie chcesz, żeby Twoi goście rozmawiali z kimś, kogo nie widzą, ponieważ kwiaty są za wysokie.

Kwiaty w złotym wiaderku i ozdoby na stół

Wykaż się kreatywnością i spróbuj połączyć rośliny o różnych kolorach i kształtach. Możesz dołączyć elementy takie jak liście, gałęzie, mech lub łodygi.

Kwiaty mogą również swobodnie leżeć na stole, aby stworzyć romantyczną lub naturalną atmosferę. Wadą tego pomysłu jest to, że można je bardzo szybko uszkodzić albo, że po prostu zwiędną.

2. Świece zapachowe

Świece zapachowe przekształcają każdą przestrzeń w piękne i przyciągające uwagę miejsce. Ustawienie ich jako ozdoby na stół jest bardzo proste i nie wymaga dużego wysiłku.

Świeczki w słoiczkach

Spróbuj umieścić kilka średnich świec na stole, jedna obok drugiej. Powinny być umieszczone na podstawce lub w pojemniku, aby wosk nie kapał na stół i nie uszkodził go.

Wokół świec można umieścić elementy dekoracyjne, takie jak kamienie, piasek lub płatki kwiatów. Można również ozdobić je kolorowymi wstążkami, sznurkami, wełną lub wielobarwnymi tkaninami. Kiedy świece się wypalą, można wprowadzić nowe kolory i zapachy.

Gdy kolacja jest już gotowa, zapal swoje świece i ciesz się ich zapachem. Jeśli zapalisz je wieczorem, po zapadnięciu zmroku, możesz wyłączyć światła w domu i siedzieć przy stole tylko przy świetle rzucanym przez świece. Będzie to bardzo romantyczna chwila.

3. Owoce wykonane z drewna lub porcelany

Innym pomysłem na ozdoby na stół są sztuczne owoce. Idealnie nadadzą kolor Twojemu stołowi i sprawią wrażenie prawdziwych.

Istnieją różne materiały i rozmiary. Możesz kupić jedną lub różne odmiany owoców. Im więcej kolorów kupisz, tym więcej życia będzie mieć Twój stół. Jeśli jednak wolisz coś bardziej surowego, możesz wybrać owoce w podobnych tonacjach kolorów, aby wyglądały bardziej elegancko.

Podczas układania tej ozdoby można postawić paterę na owoce pośrodku stołu i ułożyć tam wszystkie owoce. Jeśli wolisz inny kształt, spróbuj umieścić jakąś podstawkę z liści i ustawić owoce w pewnej odległości od siebie.

4. Haftowane obrusy

Dekorowanie stołu obrusami może być bardzo zabawne ze względu na różnorodność, jaka wśród nich istnieje. Są obrusy, które się kładzie na cały stół, ale są też inne, które mają kształt prostokątny i można je położyć po przekątnej. Z kolei cienkie bieżniki są oryginalną ozdobą, która przecina stół od jednego do drugiego końca.

Hafty na obrusach mogą mieć różne formy, takie jak kwiaty, mandale, owoce, postacie lub litery. Ponadto mogą ozdabiać obrus w postaci jednego motywu, albo pokrywać równomiernie cały materiał. Niezależnie od swojej formy, są to wspaniałe ozdoby na stół.

Delikatnie haftowane obrusy pomogą Ci w subtelny sposób udekorować jadalnię, bez zbytniego zwracania na siebie uwagi. Są bardzo praktyczne jako pomysły na zmianę wystroju. Jeśli wykazujesz zamiłowanie do robótek ręcznych, wyhaftuj coś samodzielnie!

5. Girlandy świateł

Światła w jadalni tworzą bardzo romantyczną atmosferę, a najlepszym sposobem ich zastosowania są elementy z tworzywa sztucznego lub szkła. W ten sposób światło jest skoncentrowane, a jednocześnie lekko rozproszone, ale wystarczająco silne.

Świecąca butelka

Do ustawienia świateł możesz użyć wazonów odwróconych do góry dnem lub butelek. Do wybranego naczynia musisz wprowadzić światełka i włączyć je, gdy chcesz stworzyć wyjątkową atmosferę. Bardziej zabawną opcją jest użycie światełek o różnych kolorach lub kształtach.

6. Kryształy

Zanim postawisz na stół ozdoby w postaci kryształów, dobrze byłoby poznać znaczenie każdego z nich. Większość z nich ma specyficzne właściwości ezoteryczne. Podczas gdy niektóre służą do przynoszenia obfitości, inne mogą sprzyjać miłości.

Jeśli jesteś zainteresowana tym tematem, możesz wykorzystać kryształy, które wybierzesz jako oryginalne pomysły do ozdobienia stołu. To może być dla Ciebie nowe i bardzo zabawne doświadczenie.

Z drugiej strony, jeśli nie wierzysz w ich ezoteryczne właściwości, ale lubisz kolory kryształów, możesz kupić ten, który najbardziej Ci się podoba. Aby ozdobić stół, można tworzyć kształty z kamieni albo porozkładać je je na stole według Twojego upodobania.

7. Balony z helem

Ta dekoracja z balonów służy głównie jako ozdoba na specjalne okazje. Jest tak, ponieważ na co dzień byłoby to nieco kosztowne. Ponadto, hel w balonach utrzymuje się tylko przez kilka dni, a potem zaczynają tracić elastyczność i opadają.

Jeśli więc zastanawiasz się nad przystrojeniem stołu na specjalną chwilę, możesz umieścić balony przywiązane do butelek. Będą powiewać nad stołem i będą bardzo zabawnie wyglądać w czasie imprezy.

Możesz także kupić balony z jakimiś ciekawymi napisami, aby zaskoczyć swoich bliskich.

Ozdoby na stół w ogrodzie

Aby udekorować stoły na świeżym powietrzu i zjeść posiłek w ogrodzie lub na werandzie, możesz wykorzystać wszystkie pomysły opisane przy poprzednich dekoracjach.

Jednak najbardziej zalecane są kwiaty, ponieważ dają naturalny wygląd i bardzo efektownie będą się prezentować na tle ogrodu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.