Balony – 16 pomysłów na dekoracje

Balony jako element dekoracyjny są znakomite nie tylko dlatego, że wyglądają bardzo ładnie, ale również dlatego, że posiadają bardzo różnorodne kształty i zastosowanie. Dają one również możliwość sprawienia, że każda możliwa lokalizacja będzie wyglądała uroczyście i kojarzyła się z dobrą zabawą. Zacznijmy zabawę!
Balony – 16 pomysłów na dekoracje

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 16 czerwca, 2023

Szukasz sposobów, aby zastosować balony i stworzyć oryginalną i przyciągającą oczy dekorację?

Różnego rodzaju imprezy nie są jedynie momentem do spotkania się ze znajomymi i byciem szczęśliwym. Są to sytuacje idealne do pokazania swojej kreatywności, zdolności manualnych i swojego unikatowego poczucia stylu.

Imprezy urodzinowe i inne uroczystości zazwyczaj posiadają wiele różnych dekoracji, włączając w to balony. Balony wieszamy zazwyczaj, aby dodać otoczeniu troszkę koloru i wypełnić pustą przestrzeń. Nadają one również uczucie wystawności i rozrywkowej atmosfery. Z czasem balony stały się integralną częścią dla każdego rodzaju imprezy.

Dokładnie dlatego istnieje wiele ich rodzajów, modeli i wzorów.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się niektórymi z najbardziej interesujących pomysłów na dekoracje z użyciem balonów. Możecie być pewni, że nikt nie przejdzie obok tych dekoracji obojętnie i wiele osób będzie chciało je uwiecznić na zdjęciach pamiątkowych.

Balony – pomysły na dekoracje

1. Sufit

Znakomitym sposobem na zaskoczenie osoby, której chcemy zrobić niespodziankę, a także wszystkich innych gości jest pokrycie powierzchni sufitu warstwą balonów. Aby to zrobić, będziecie potrzebowali balonów o różnych kolorach i hel. Można również zastosować kolorowe kokardki, aby związać nasze balony.

dekoracja sufitu

Niektórzy również umieszczają w ich środku konfetti. W ten sposób, gdy zostają one przebite, eksplodują konfetti, dając magiczną atmosferę.

2. Pączki

Pączki nie są jedynie dla dzieci. W zasadzie używane są ostatnio w wielu kontekstach, (torebki, ubrania itp.) dając im pierwiastek świeżości i nowoczesności. Styl pączka jest zdecydowanie odpowiedni również dla osób dorosłych.

balony impreza

Wykorzystaj ten trend i udekoruj swoją imprezę w balony o kształcie pączków. Możesz wybrać kolory, jakie tylko Ci pasują. Możesz umieścić grupę związanych ze sobą balonów tematycznych w jednej części domu, przykładowo w przedpokoju. Alternatywnie można użyć jedynie balonów o motywie pączka.

3. Balony ze zdjęciami

Możecie również użyć balonów z motywami fotograficznymi, które są zawieszone pod nimi. Jest to pomysł bardzo osobisty i zapewni naszym gościom poczucie docenienia i bycia integralną częścią wyjątkowych momentów. Można umieszczać takie balony na łóżku danej osoby lub w jakiś innych osobistych miejscach.

4. Brokat

Jako dodatek do normalnej balonowej dekoracji można wykorzystać brokat. Łączenie ze sobą tych dwóch elementów składowych może stworzyć fantastyczny efekt wizualny. Dodanie garstki brokatu na balony spowoduje, że impreza będzie wyglądała na bardziej elegancką i wytworną.

brokat

5. Rozprysk farby

Balony o jednolitej barwie z motywem rozprysku farby są kolejnym ciekawym i nowoczesnym sposobem dekoracji. Możecie uzyskać atrakcyjnie wyglądające i wyrafinowane otoczenie. Można uzyskać jeszcze bardziej powalające efekty za pomocą kolorów takich jak bursztynowy, brązowy i złoty. Wyglądają jak odwrócone kolory tęczy.

balony-prezent

6. Na świeżym powietrzu

Jeżeli planujecie imprezę na świeżym powietrzu taką jak urodziny, to balony mogą stać się idealną podstawą dekoracji. Wasza impreza będzie wyglądać uroczo w świetle słonecznym.

balony na zewnątrz

7. Balony w kropki

Dekorowanie za pomocą balonów posiadających konkretny wzór (kropeczki, paski, gwiazdki itp.) jest świetnym sposobem na stworzenie ogólnego wrażenia malowniczości. Ten rodzaj balonów jest idealny na dziecięce imprezy urodzinowe.

8. W kształcie lizaków

Możecie również zamienić zwykłe balony w gigantyczne, kolorowe lizaki. Po prostu przywiąż balon do patyczka i przykryj go przeźroczystą taśmą. Jest to idealne rozwiązanie w kontekście imprez dla dzieci. Można je ustawić na podwórku lub innej otwartej przestrzeni na zewnątrz. Można również stworzyć inne zabawnie wyglądające cukierkowe motywy balonowe.

lizaki

9. Balonowa ściana

Jest to genialny pomysł dla ścian o jasnej barwie, ponieważ daje jej dodatkową eksplozję kolorów. Zalecamy pomieszanie balonów o różnych kolorach, i urozmaiconej wielkości. Sprawi to, że całość będzie jeszcze bardziej przykuwać spojrzenia gości.

balony na ścianie

10. Batoniki i słodycze

Użyj balonów napełnionych helem jako główna atrakcja dla imprezy z motywem słodyczy. Jeżeli wykonasz je w jednym kolorze, to będą jeszcze bardziej się wyróżniać. Używanie tego stylu sprawi, że każda celebracja będzie stylowa, urocza i oryginalna.

11. Przezroczyste balony

Możecie dodać różne dodatki takie jak konfetti do dekoracji złożonej z przeźroczystych balonów. Wasi goście na pewno będą wniebowzięci różnorodnością kolorów konfetti w balonach. Idealnie balony powinny całkowicie przeźroczyste, aby kolory w środku były bardzo dobrze widoczne. Przeźroczyste balony mogą mieć w środku również napisane wiadomości, prezenty lub pluszaki.

balony przeźroczyste

12. Kształty

Ten typ dekoracji jest obecnie niesłychanie popularny. Mamy do wyboru nieskończoną ilość różnych możliwości dopasowanych na każdą okazję. Przykładowo zakupić możemy balony o kształcie zwierząt, literek, liczb, serduszek itp.

balony litery

13. Balony w połączeniu z materiałem

Połączenie balonów i materiału może stworzyć imponującą i uroczystą atmosferę. Po prostu rozwieście kilka warstw materiału dowolnego koloru i połączcie je na środku sufitu. Kolejno dodajcie balony w takim samym kolorze co rozwieszony materiał. Będzie to idealna kombinacja.

balony z materiałem

14. Tęcza

Kolejny pomysł polega na użyciu długich balonów w kolorach tęczy wzdłuż białych balonów imitujących chmury. Ten kolorowy pomysł jest bardzo oryginalny i radosny.

15. Kolumny

Poszukajcie kolorowych balonów, które Wam się podobają i stwórzcie pionowo splecione ze sobą kolumny. Postarajcie się umieścić je w strategicznych lokalizacjach, w których każdy będzie mógł je podziwiać.

kolumny

16. Motywy dziecięce

Możecie zrobić dekoracje balonową, która prezentuje ulubioną postać dzieci. Niektóre z postaci są tak klasyczne, że zostały zatrzymane w dziecięcej wyobraźni na wiele pokoleń. Świetnym rozwiązaniem będzie użycie balonów, które mają również kształt ulubionego bohatera. Przykładami takich postaci mogą być bohaterowie Disneya tacy jak np. Myszka Miki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.