Zdjęcia Twojego dziecka – 7 najważniejszych

Zdjęcia to doskonały sposób, by uchwycić i zachować niezwykłe momenty w życiu, takie jak narodziny Twojego dziecka, jego „pierwsze razy” i nieskończoną ilość ważnych chwil. Dowiedz się, które z nich naprawdę warto uwiecznić na zdjęciach.
Zdjęcia Twojego dziecka – 7 najważniejszych

Napisany przez Daniela Colmenares

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zdjęcia to jedna z metod, by uchwycić i zachować ważne chwile. Na przykład pierwszy miesiąc życia Twojego dziecka, chrzest czy nawet zwykły dzień spędzony razem. W tym artykule podpowiadamy, które momenty z życia Twojego malucha warto uchwycić na zdjęciach.

Pierwsza kąpiel lub pierwsze uściski z nowo narodzonym maluszkiem to wyjątkowe chwile w waszym życiu. Jeżeli spodziewasz się swojego pierwszego dziecka i nie wiesz jakie zdjęcia warto mu zrobić, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł.

7 zdjęć Twojego dziecka, które warto zrobić

1. Zdjęcia prenatalne

zdjęcia USG Twojego dziecka

Pierwsze z 7 zdjęć, które warto zrobić swojemu dziecku, to zdjęcie przed narodzeniem. Nie trzeba czekać z robieniem ich do jego narodzin. Pierwszymi z nich mogą być te uzyskane z USG ciąży, na przykład z badania, kiedy dowiedziałaś się o płci dziecka.

Możesz również zrobić zdjęcia przyszłego pokoju dziecka, zabawek, które na nie czekają oraz zdjęcia Twojego ciążowego brzuszka.

2. Ważne informacje z dnia porodu

Miło jest również mieć pamiątkę z dnia urodzin, takie jak: godzina narodzin dziecka, jego waga, wzrost, pierwsze ubranka, które miało na sobie, kiedy pierwszy raz trzymałaś je w ramionach. Niewielu rodziców robi takie zdjęcia, możesz jednak być pionierem w tej dziedzinie.

Jeżeli chcesz mieć coś więcej niż zdjęcia, możesz również sfilmować poród. Doświadczony operator kamery uchwyci moment przyjścia na świat Twojego dziecka. Jeżeli planujesz poród w domu, będzie to łatwiejsze, jeżeli będziesz rodzić w placówce medycznej, zapytaj personel, czy będzie taka możliwość.

3. Zdjęcia rodzinne

Każdy chce mieć zdjęcia nowego członka swojej rodziny. Możesz zrobić zdjęcia grupowe oraz osobno, różnych części rodziny. Niektóre mamy często robią zdjęcia maluszków ze starszym rodzeństwem, osobno z kuzynami, ciociami i wujkami, a także z dziadkami.

No i przede wszystkim zdjęcia mamy i taty z nowo narodzonym dzieckiem.

zdjęcia rodzinne

Rodzina jest najważniejsza! Te momenty mogą być najcenniejszymi wspomnieniami rodziny, która wita nowo narodzone dziecko. Musisz zrobić zdjęcia tych szczęśliwych twarzy, kiedy po raz pierwszy widzą Twoje dziecko.

4. Szczegóły: wspomnienia na zdjęciach

Noworodki są maleńkie, to najbardziej delikatne stworzenia na naszej planecie. Każdy maleńki szczegół ich ciała jest przesłodki, od noska do maleńkich stópek. Uwiecznij te detale na zdjęciach.

Zatrzymaj te cenne wspomnienia jak wyglądało Twoje dziecko, kiedy ledwie mogło otworzyć oczy i kiedy pierwszy raz trzymałaś w dłoni jego drobniutkie paluszki.

5. Uchwyć na zdjęciach jak rosną

To jedno z 7 zdjęć, które koniecznie trzeba zrobić maluchowi: jak szybko zmienia się i rośnie. Możesz na przykład ułożyć je w tej samej pozycji, w tym samym miejscu co 6 miesięcy lub co roku. Czy możesz wyobrazić sobie jak będzie ono wyglądać w wieku 6 lat?

Jaką olbrzymią zmianę będziesz widzieć na tych zdjęciach w porównaniu z noworodkiem! I najlepsze w tym wszystkim jest to, że możesz mieć każdy z etapów tej niezwykłej podróży na zdjęciach.

uśmiechnięty maluch

6. Gesty i miny

Jak każdy człowiek, niemowlęta również na swój sposób gestykulują i robią miny. Wyciągają język w dziwny sposób, krzywią się, czasem śmieją do rozpuku albo się złoszczą. Uchwyć te chwile, bo na pewno Twoje dziecko będzie się z nich śmiać kiedy podrośnie a Tobie zrobi się ciepło na sercu.

7. Pierwszy raz!

Ich pierwszy raz! Takie fotografie warto mieć w swoim albumie. Kiedy dziecko stawiało pierwsze kroki, wyszedł mu pierwszy ząbek, zaczęło raczkować, czy gdy pierwszy raz jadło arbuza, było na spacerze w parku czy jego pierwsze w życiu lody.

pierwsze kroki dziecka

Podsumowanie

Najważniejszą rzeczą podczas robienia zdjęć maluszkowi nie jest miejsce, kamera czy też perfekcyjna technika ich wykonania, ale uchwycenie tych magicznych chwil i emocji. Nigdy nie ograniczaj swojej inwencji twórczej.

Rób zdjęcia swojemu dziecku i baw się tym! Do roboty mamusiu! Wydrukuj je, opraw w ramki, zaprojektuj album. Co tylko chcesz!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.