Brak prezentów od partnera - co robić?

Podczas gdy twoje przyjaciółki co chwilę są obsypywane przez swoich partnerów pierścionkami, kwiatami i przeróżnymi wyjazdami, u ciebie - nic. Twój partner od miesięcy niczego ci nie podarował. Czy taki związek może być szczęśliwy?
Brak prezentów od partnera - co robić?
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja, 2022

Brak prezentów od partnera może stać się przyczyną poważnego kryzysu w związku. Dobrze wiadomo, że kobiety rozmawiają ze sobą na wszystkie tematy – od ulubionego koloru lakieru do paznokci po bolesne problemy w życiu uczuciowym. Nie umknie więc i kwestia prezentów otrzymywanych od swojej drugiej połówki.

Ile razy podekscytowana przyjaciółka dzwoniła do ciebie natychmiast po tym, jak otrzymała drogi pierścionek, zaproszenie na romantyczną kolację, koronkową bieliznę czy cokolwiek innego od swojego ukochanego. Ty oczywiście cieszysz się z jej szczęścia, lecz kręci ci się łezka w oku – przecież twój mężczyzna nigdy niczym cię nie zaskakuje.

Jeśli i ty uskarżasz się na brak prezentów od partnera, z tego artykułu dowiesz się więcej na ten temat. Chociaż takie postępowanie z pozoru nie wydaje się być niczym ważnym, w rzeczywistości może jednak znacząco odbić się na waszych relacjach i sile łączącego was uczucia.

Samo życie pokazuje, że robienie sobie prezentów i niespodzianek w związku to jedna z oznak zaangażowania w relację miłosną. Życie z mężczyzną, który nie przywiązuje uwagi do uszczęśliwiania swej kobiety podarunkami, może być naprawę trudne. Zwłaszcza gdy wokół przyjaciółki i koleżanki ekscytują się tym, że znów dostały coś nowego.

Zapraszamy cię dziś do rozmyślań na temat tego z pozoru błahego problemu. Dopóki nie dotknie on samej ciebie, prawdopodobnie również nie będziesz uważała, że mógłby on zaważyć na przyszłości między partnerami. Co może oznaczać brak prezentów od partnera i z jakimi konsekwencjami może się wiązać? Czytaj dalej!

Brak prezentów od partnera – czy on już nie jest mną zainteresowany?

Zanim zaczniesz na poważnie zgłębiać temat braku prezentów od swojego partnera, powinnaś uświadomić sobie, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami i nie każdy zwraca uwagę na te same szczegóły co ty. Wiadomo, że każda kobieta marzy o wyrozumiałym i całkowicie oddanym mężu, który potrafiłby czytać w jej myślach i spełniać wszystkie jej zachcianki.

Tak idealnie bywa generalnie tylko w bajkach. Nastawienie partnera do kwestii prezentów i innych szerzej pojętych niespodzianek można zaobserwować już na samym początku związku.

To właśnie na tym etapie jesteśmy najbardziej zafascynowani nową osobą. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, by ją uszczęśliwić i zaimponować jej siłą naszego uczucia.

Jeśli na początku związku twój ukochany nieustannie obsypuje cię prezentami, wasza przyszłość również może tak wyglądać. Chociaż tendencja ta bywa raczej spadkowa, czyli wraz ze stażem związku, częstotliwość wzajemnego obdarowywania się znacznie spada.

Z kolei jeśli już na etapie pierwszych randek twój chłopak nie wyraża zainteresowania robieniem ci prezentów, powinnaś się przygotować na to, że raczej sytuacja ta nie zmieni się w przyszłości. Choć oczywiście od każdej reguły są wyjątki.

Brak prezentów a siła uczucia

O tym, że nie wszyscy mężczyźni są tacy sami, doskonale wiadomo. Niektórzy panowie są na każde skinienie swoich partnerek, podczas gdy inni nawet nie zauważą, że od miesięcy nigdzie nie zaprosili swojej ukochanej, nie mówiąc już o jakimkolwiek prezencie.

Jedni nieustannie myślą, co by tu zrobić, aby zaskoczyć swoją drugą połówkę, a innym po prostu jest dobrze tak, jak jest. Nie oznacza to jednak, że ci pierwsi są lepsi czy też kochają bardziej od drugich. Po prostu są od siebie inni.

Brak prezentu od partnera z okazji Walentynek może być frustrujący. Nie jest to jednak oznaką, że twojemu ukochanemu już na tobie nie zależy i ma w planie z tobą zerwać. Chociaż również i takiej sytuacji nigdy nie należy wykluczać.

Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie szczera rozmowa z partnerem i zapytanie go wprost, dlaczego nigdy niczego ci nie kupuje, ani niczym nie zaskakuje. Wówczas nie będzie miał wyjścia i powie ci prawdę.

Ja uwielbiam prezenty, ale on mi ich nie robi…

Kobiety generalnie uwielbiają być adorowane i obdarowywane przez swoich ukochanych. Przywiązują też wielką wagę do szczególnych i mających dla nich znaczenie dat i okazji. Każda z nas oczekuje bukietu kwiatów na urodziny, drobnostki z okazji rocznicy ślubu, romantycznego wyjazdu od czasu do czasu…

Taka już jest kobieca psychika i próby jej zmiany na niewiele się zdadzą.

Para na zakupach

Otóż prezenty i niespodzianki są podświadomie postrzegane przez przedstawicielki płci pięknej jako oznaki miłości i zaangażowania ze strony partnera. Jeśli obecna druga połówka nie ma zwyczaju obdarowywania cię ani robienia nawet najdrobniejszych niespodzianek, zanim się na niego obrazisz i popadniesz we frustrację, porozmawiaj z nim na ten temat.

Być może brak prezentów od partnera jest tylko wynikiem niewiedzy z jego strony tego, jak bardzo lubisz być zaskakiwana i adorowana. Często szczera rozmowa jest w stanie zmienić sytuację i wprowadzić więcej ekscytacji do waszego związku.

Zazwyczaj mężczyzna po prostu nie ma pojęcia, jak ważne są dla ciebie szczegóły, które mogłyby sugerować, że wciąż mu na tobie zależy i jesteś dla niego ważna. Po takiej rozmowie prawdopodobnie natychmiast zmieni się jego nastawienie do kwestii prezentów. 

Taką rozmowę należy jednak przeprowadzić spokojnie, bez robienia wyrzutów czy porównywania partnera do hojnych mężów przyjaciółek. Żaden facet nie lubi, gdy wypomina mu się dawne sprawy, a zwłaszcza kiedy porównuje się go z jakimkolwiek eks.

Partner nie robi mi prezentów, ale zawsze mogę na niego liczyć

Okazywanie uczuć nie zawsze musi iść w parze z bukietem kwiatów, pudełkiem czekoladek czy kolczyków z brylantem. Niektórzy panowie nigdy nie wchodzą do kwiaciarni czy jubilera, by kupić coś ładnego swojej ukochanej. Mają jednak inną wielką zaletę – potrafią okazywać miłość w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Czy drogą wycieczkę można porównać do spaceru ze splecionymi dłońmi i wielkim uśmiechem na twarzy? W wielu przypadkach być może ta druga propozycja może wzbudzić większą zazdrość niż egzotyczny wyjazd.

Chcemy przez to powiedzieć, że prezenty w związku nie muszą mieć wartości materialnej. Zastanów się, czy wolisz danego z serca buziaka, czy wielki bukiet róż wręczony z konieczności?

Jednakże najpiękniejszym prezentem, jaki mogą sobie wzajemnie zrobić partnerzy, jest obecność i wsparcie w najtrudniejszych momentach w życiu. Uścisk w ciszy, słowa dodające otuchy, uszy gotowe na słuchanie… to największe dowody miłości między dwojgiem ludzi. Każda kobieta powinna doceniać takie gesty, a nie tylko domagać się prezentów ściśle materialnych.

Brak prezentów w związku – Kiedyś było inaczej…

Często zdarza się, że relacja wraz z upływem czasu zmienia się. Partnerzy nie przywiązują takiej samej wagi do szczegółów, jak robili to na początku znajomości. Już nie przygotowują romantycznych randek, nie zaskakują niczym szczególnym w dniu urodzin, nie robią niespodzianek bez okazji…

Z czasem wiążące was uczucie może się ochładzać i możecie nawet stracić zainteresowanie chęcią uszczęśliwiania partnera. Nierzadko możemy pomyśleć, że nie ma sensu się wysilać, skoro jesteśmy razem już tyle lat. W takim momencie powinna nastąpić szczera rozmowa. W przeciwnym razie będziecie coraz bardziej pogrążać się w beznadziei.

Pamiętaj, że brak prezentów w związku może też być oznaką, że twój parter ma jakąś przygodę. I teraz całkowicie koncentruje się na uszczęśliwianiu innej kobiety. Bez względu jednak na przyczynę problemu, należy o nim szczerze porozmawiać. Prawda boli, ale może być również drogą do prawdziwego szczęścia.

Kilka porad końcowych

Związek to wzajemna relacja uczuciowa pomiędzy dwojgiem ludzi, a nie tylko mieszkanie pod wspólnym dachem. Wszystko więc, co dzieje się w życiu partnerów powinno być ich świadomym wyborem.

Należy żyć zgodne z własnymi oczekiwaniami oraz wyznawanymi wartościami. To, co dzieje się na zewnątrz, nie powinno mieć wpływu na łączące was uczucie.

Szczęśliwa para na ulicy

Jeśli inni mężczyźni wyrażają swoje uczucia prezentami, nie znaczy to, że twój partner musi robić tak samo. Każdy ma swój sposób na okazywanie uczuć. W rzeczywistości żaden z nich nie może być gwarancją długiego i szczęśliwego wspólnego życia.

Partnerzy powinni umieć rozmawiać o swoich oczekiwaniach, dawać przykłady i jasno określać, co czyni ich szczęśliwymi. Jeśli jedna strona zwraca wielką uwagę na szczegóły, być może druga również się tym “zarazi”!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.