Błyszczące oczy – Kilka sekretów

· Luty 1, 2016
Aby dać oczom i twarzy odpocząć, przez kilka minut staraj się porobić głupie miny do lustra, a następnie wykonaj delikatny masaż, aby zniwelować napięcie.

Na to jak wyglądają i czują się nasze oczy wpływa wiele czynników. Oczy prezentują się o wiele gorzej, gdy są wysuszone i podrażnione, gdy pojawiają się zmarszczki, a mięśnie twarzy są spięte.

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci jak w naturalny sposób zapobiegać i walczyć z tymi problemami, a dodatkowo zdradzimy także kilka sekretów, jak nadać swoim oczom blask.

Suche i podrażnione oczy

Oczy często tracą swój blask przez suchość i podrażnienia. Z problemami tymi można jednak poradzić sobie zapewniając organizmowi odpowiednią dawkę witamin. Oto co możesz zrobić:

 • wzbogać swoją dietę w olej lniany i ryby, na przykład łososia i tuńczyka, gdyż są to produkty niezwykle bogate w kwasy tłuszczowe
 • jedz awokado, które także zawiera zdrowe tłuszcze
 • używaj oleju wysokiej jakości, na przykład oliwy z oliwek albo oleju kokosowego, ponieważ wytrzymują wyższe temperatury
 • pij naturalne soki, na przykład jabłkowe i marchewkowe
 • pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie, z czego 2 rano
 • ogranicz spożycie soli
Sok

Oczy można nawilżać również domowymi kroplami z masła ghee. Pamiętaj, aby wybrać masło niewykorzystywane do gotowania i pozbawione zanieczyszczeń. Aplikuj po kropli do każdego oka codziennie rano.

Zadbaj o skórę wokół oczu

Skóra w kącikach oczu jest niezwykle delikatna i to tam najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. W wyniku niedoboru substancji odżywczych mogą występować także sińce i tzw. worki pod oczami. Jeśli chcemy temu zapobiec, trzeba działać jak najszybciej.

Należy zacząć od zrezygnowania z niezdrowego jedzenie i nałogów, takich jak palenie papierosów. Dodatkowo można wykorzystać olejki roślinne do wykonania prostego masażu skóry wokół oczu:

 • olejek jojoba: idealny dla skóry mieszanej
 • olejek kokosowy: nie jest tłusty i łatwo się wchłania – idealny dla skóry tłustej
 • olejek z dzikiej róży: regenerujący, doskonały dla skóry suchej
 • olejek migdałowy: odpowiedni dla każdego rodzaju cery

Jak wykonywać masaż twarzy?

Zacznij od wewnętrznych krawędzi brwi i wykonuj masaż delikatnymi kolistymi ruchami w stronę zewnętrznej części twarzy. Następnie masuj skórę dookoła oczu, wracając do miejsca, w którym rozpoczęłaś masaż.

Zabieg kosmetyczny

Relaksacja oczu

Oczy są otoczone mięśniami, które tak jak mięśnie w każdej innej części naszego ciała, mogą spinać się i zaciskać, zwłaszcza w okresach zwiększonego stresu czy napięcia emocjonalnego. Na szczęście bardzo łatwo rozluźnić mięśnie twarzy poprzez delikatny masaż.

Doskonałym ćwiczeniem dla mięśni twarzy może być także robienie śmiesznych min do lustra.

 • otwórz, zamknij i porusz szczęką
 • wydmij policzki
 • porusz czubkiem nosa
 • zamknij oczy tak mocno jak tylko potrafisz
 • zmarszcz czoło

Po około dwóch minutach takich ćwiczeń Twoje mięśnie powinny być całkowicie rozluźnione, a Ty będziesz w stanie wziąć głęboki oddech i wyobrazić sobie, że powietrze dociera stopniowo do wszystkich części twarzy.

Osoby cierpiące na wady wzroku powinny regularnie odwiedzać swojego okulistę, ponieważ noszenie nieodpowiednich okularów lub szkieł kontaktowych może prowadzić do przemęczenia wzroku i zwiększonego napięcia mięśni twarzy.

Długie i gęste rzęsy

Rzęsy nie tylko chronią nasze oczy przed światłem słonecznym i ciałami obcymi, ale także dodają nam urody i atrakcyjności. Jeśli marzą Ci się dłuższe i gęstsze rzęsy, skorzystaj z prostego naturalnego środka, jakim jest olejek rycynowy.

Zaaplikuj go przy użyciu starej maskary lub szczoteczki do brwi przed pójściem spać. Pamiętaj – aby efekt był widoczny, sposób ten należy stosować regularnie.

Kształtne brwi

Wiele kobiet samodzielnie reguluje swoje brwi, jednak nigdy nie wybiera się do specjalistki, która nadała bym im kształt odpowiedni do kształtu ich twarzy. Musisz wiedzieć, że wystarczy czasem niewielka zmiana, aby brwi stały się Twoją ozdobą, a nie udręką.