6 sekretów pozwalających uzyskać zdrowe, jedwabiste włosy

Jedwabiste włosy to jeden z naszych głównych atrybutów fizycznych związanych z urodą. Ale jak uzyskać ten efekt i o nie zadbać?
6 sekretów pozwalających uzyskać zdrowe, jedwabiste włosy

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nie ma magicznej formuły, która może naprawić zniszczone włosy przez noc. Istnieje jednak wiele sposobów na zdrowo wyglądające, jedwabiste włosy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie potrzebujesz drogich zabiegów. Czy chciałabyś wiedzieć, jak możesz uzyskać taki efekt?

Oprócz stosowania produktów zewnętrznych, takich jak szampon i odżywka, włosy wymagają innych form pielęgnacji, aby zachować witalność. Na przykład, aby promować zdrowy ich wzrost, musisz dostarczać w swojej diecie określone składniki odżywcze.

Co jeszcze powinnaś zrobić? Poświęć chwilę na przeczytanie naszego dzisiejszego artykułu. Pozwoli Ci to dowiedzieć się jak uzyskać bardziej jedwabiste włosy. Już za chwilę opowiemy Ci o tym bardziej szczegółowo.

Jedwabiste włosy i ich sekret

Włosy to jeden z naszych głównych atrybutów fizycznych. Dlatego ważne jest, aby zapewnić mu podstawową pielęgnację, aby był zdrowy i jedwabisty. Ale jak to zrobić?

Istnieje wiele czynników, które mogą uszkodzić włosy. Bezpośrednia ekspozycja na słońce, używanie chemikaliów i gorące urządzenia do modelowania to tylko niektóre z nich. I chociaż obecnie na rynku jest wiele produktów i zabiegów, dzięki którym można przeciwdziałać uszkodzeniom, nie zawsze są one wystarczające.

Dlatego ważne jest, abyś prowadziła zdrowy tryb życia, gwarantując w ten sposób odpowiednią podaż składników odżywczych w swojej diecie. Powinnaś także stosować inne formy pielęgnacji, aby zachować zdrowo wyglądającą „grzywę”.

Że co? Nadal nie wiesz, co zrobić, aby uzyskać zdrowo wyglądające jedwabiste włosy? Kontynuuj więc czytanie, by się tego dowiedzieć!

1. Wybierz produkty, które są dla Ciebie odpowiednie

Dobierz produkty pielęgnacyjne w zależności od rodzaju Twoich włosów i skóry głowy. To najlepszy sposób na zapewnienie właściwej pielęgnacji.

Mokre włosy

Wybór niewłaściwego szamponu i kuracji pielęgnacyjnej może zniszczyć włókna Twoich włosów. Z tego powodu musisz wybrać te, które są odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów, niezależnie od tego, czy są one przetłuszczające się, mieszane, czy suche.

Powinnaś także unikać produktów zawierających silnie działające składniki, takie jak laurylosiarczan sodu. Dzieje się tak, ponieważ są one raczej agresywne dla włosów i skóry głowy. Pamiętaj, że koszt takich produktów nie zawsze jest synonimem dobrej jakości.

2. Myj włosy chłodną wodą

Chociaż ta wskazówka może wydawać się nieistotna, zimne prysznice są świetne do utrzymania zdrowej, jedwabistej „grzywy”. Możesz tego nie wiedzieć, ale gorąca woda otwiera łuski włókien włosów, co w efekcie może prowadzić do ich nadmiernego wysuszenia, a następnie wypadania.

Natomiast letnia woda ma odwrotny skutek – chroni skórę głowy i poprawia nawilżenie.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Zimny prysznic z rana i jego wspaniałe właściwości

3. Zwiększ spożycie białka

Białko odgrywa istotną rolę we wzroście włosów. Ale nie musisz jeść samych tylko preparatów białka, a raczej zwiększaj jego spożycie w naturalny sposób, aby promować zdrowy wzrost włosów i nie martwić się takimi problemami jak nadmierne ich wypadanie.

Dieta bogata w białko

Wiele osób to lekceważy, ale fakty są takie, że włosy prawie w całości składają się z tego składnika odżywczego. Dlatego ważne jest, aby spożywać co najmniej 50 gramów białka dziennie. Możesz je uzyskać z następujących rodzajów produktów spożywczych:

4. Spożywaj więcej źródeł żywności zawierających kwasy tłuszczowe omega-3

Prawidłowe wchłanianie kwasów tłuszczowych omega-3 dostarczanych do Twojego organizmu razem z pożywieniem jest kluczem do stymulacji mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje włosy wyglądały zdrowo i jedwabiście, musisz zwiększyć spożycie rodzajów produktów spożywczych, które je zawierają.

Pamiętaj więc, aby wybierać:

  • Ryby morskie, takie jak łosoś, sardynki i śledź
  • Orzechy i nasiona
  • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia
  • Awokado

5. Chcesz mieć jedwabiste włosy? Nadmierne mycie temu nie sprzyja!

Codzienne mycie włosów nie jest zdrową praktyką. Nawet jeśli możesz mieć wrażenie, że są wtedy naprawdę czyste, może to w dłuższej perspektywie doprowadzić do zmiany w ich produkcji naturalnych olejków.

W rzeczywistości skóra głowy nawet tendencję do sprzyjania gromadzeniu się szamponu i pozostawiania innych pozostałości produktów kosmetycznych na włóknach włosów.

Co więc zrobić, aby mieć zdrowe, jedwabiste włosy? Cóż, myj je nie częściej, niż co drugi dzień. Jeśli masz zbyt tłuste włosy, zdecyduj się na suche szampony i / lub ściągające toniki do włosów.

6. Ogranicz używanie prostownic, lokówek i suszarek

Wszelkie fizyczne i chemiczne zabiegi zmieniają strukturę włosów, dlatego warto stosować produkty ochronne i regenerujące. Nadmierne używanie lokówek, suszarek i innych urządzeń grzewczych do stylizacji włosów może być po prostu główną przyczyną uszkodzenia włosów.

Lokówka

Mimo tego, że te akcesoria te pomagają uzyskać bardzo wyszukane fryzury, z pewnością uszkodzą włosy i mieszki włosowe. Dlatego staraj się rezerwować je na specjalne okazje i zawsze stosować razem z zabiegiem termoochronnym.

Staraj się też nakładać na włosy produkt nawilżający lub regenerujący za każdym razem, gdy używasz takich urządzeń.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Łatwe fryzury, które na pewno dodadzą Ci uroku

Ostatnie wskazówki pozwalające uzyskać zdrowe i jedwabiste włosy

Na koniec, jako uzupełnienie wszystkiego, co powiedzieliśmy powyżej, zostawiamy Ci dodatkową garść podstawowych wskazówek, które musisz wziąć pod uwagę podczas codziennej pielęgnacji włosów.

  • Wysusz włosy, delikatnie owijając pasma ręcznikiem tak, aby wchłonął on większość wody.
  • Nie szczotkuj ich nadmiernie.
  • Stosuj zabiegi, które mogą chronić je przed słońcem (czapki i kapelusze to świetna opcja).
  • Masuj skórę głowy opuszkami palców i nałóż na nią olejki eteryczne.
  • Zastosuj domową kurację pielęgnacyjną minimum 2 razy w tygodniu.

Czy Twoje włosy są matowe i pozbawione życia? Zacznij stosować wszystkie wskazówki, których nauczyłaś się dzisiaj, a wkrótce zauważysz różnicę. Możesz także skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważasz u siebie nadmierne wypadanie włosów lub dostrzeżesz inny problem ze skórą głowy.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ niektóre problemy z włosami mogą czasami wskazywać na potencjalne inne problemy ze zdrowiem.

To może Cię zainteresować ...
Sezonowe wypadanie włosów: dlaczego tak się dzieje jesienią?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Sezonowe wypadanie włosów: dlaczego tak się dzieje jesienią?

Sezonowe wypadanie włosów zwykle zdarza się jesienią. Jednak nie powinno to być powodem do niepokoju, ponieważ nie jest to spowodowane problemem zd...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.