6 powodów, przez które nie cieszysz się seksem w pełni

Nie myśl o tym za dużo i nie stresuj się. Cieszenie się seksem wymaga relaksu. Jeśli nie potrafisz się zrelaksować, nie będziesz w stanie w pełni korzystać z życia erotycznego.
6 powodów, przez które nie cieszysz się seksem w pełni
Diego Pereira

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Diego Pereira.

Napisany przez Virginia Martínez

Ostatnia aktualizacja: 26 września, 2022

Bardzo często seks nie jest tak łatwym zagadnieniem, jak się może wydawać. Być może znasz kogoś, kto ma z tym problem lub sama nie cieszysz się seksem. Wiele czynników może wpływać na naszą przyjemność czerpaną z tego aktu fizycznego. Czy wiesz, co to za czynniki? W poniższym artykule zagłębimy się w to, co dokładnie wpływa na naszą przyjemność fizyczną i dlaczego czasami nie cieszysz się seksem.

Dlaczego nie cieszysz się seksem?

Seks jest zawsze postrzegany jako coś, co sprawia nam przyjemność, za każdym razem. Jednak w rzeczywistości zdarza się, że czujemy się niezadowoleni w trakcie i po uprawianiu seksu. Czemu?

Istnieje kilka czynników, które wpływają na Twoją zdolność do pełnego korzystania z życia seksualnego. Możliwe, że czymś się denerwujesz lub stresuje Cię codzienność. Stres jest generalnie głównym czynnikiem wpływającym na czerpanie radości z fizycznego kontaktu z partnerem.

To powiedziawszy, pamiętajmy, że jest wiele innych powodów, które zabierają nam przyjemność seksualną. Poniżej omówimy kilka z nich.

Lęk związany z zadowoleniem partnera

Jeśli chodzi o utrzymywanie relacji, niepokój i tabu powinnaś zostawić za sobą, aby móc w pełni cieszyć się intymnością z ukochaną osobą.

Możesz odczuwać presję, by zadowolić partnera, do tego stopnia, że będziesz zestresowana i nie będziesz umiała się zrelaksować. Jeśli tak jest, musisz pamiętać, że Twoja przyjemność jest tak samo ważna dla partnera, jak jego własna i że zasługujesz na taką samą uwagę, jak druga osoba.

Dlaczego nie cieszysz się seksem?

Z drugiej strony może być tak, że chcesz spróbować czegoś nowego nowego w łóżku, ale nie rozmawiałaś o tym jeszcze ze swoim ukochanym. Możesz czuć się zestresowana lub zawstydzona, że Twój partner odrzuci Twoją fantazję. Faktem jest, że bez pełnego wyrażenia siebie, nie zaspokoisz swoich własnych pragnień, co spowoduje, że w Waszym związku pojawi się nerwowość.

Niezależnie od przyczyny, aby móc w pełni cieszyć się seksem, musisz być zrelaksowana. Z tego powodu zapomnij o tabu, unikaj stresu i niepokoju i zacznij cieszyć się własną przyjemnością.

Co więcej, pamiętaj, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i pragnieniami ze swoim partnerem. Nie cieszysz się seksem w pełni? To zrozumiałe, skoro nie mówisz o tym, co najbardziej Cię podnieca i satysfakcjonuje!

Niepewności, przez które nie cieszysz się seksem

Być może są takie części Twojego ciała, których nie lubisz lub przez które czujesz się nieswojo. Możesz starać się unikać dotyku tych obszarów lub eksponować inne partie, które sprawiają, że jesteś bardziej pewna siebie. A może czujesz się nieswojo będąc nago przy włączonym świetle?

To również dotyczy poprzedniego punktu. Jak możesz doświadczyć przyjemności, jeśli nie potrafisz się zrelaksować? Najlepiej jest zapomnieć o niepewności, stresie i niepokojach podczas seksu. Dzięki temu będziesz mogła w pełni się nim cieszyć. Twoja przyjemność będzie większa, jeśli poczujesz się naprawdę komfortowo i dobrze z drugą osobą.

Suchość pochwy

Niektóre kobiety, szczególnie w późniejszych etapach życia, mogą odczuwać suchość pochwy. Pomocne może być używanie lubrykantów lub żeli.

Suchość pochwy

Pomimo podniecenia seksualnego wiele kobiet cierpi na suchość pochwy. Jest to normalne w niektórych momentach życia, szczególnie w okresie menopauzy lub karmienia piersią.

Aby temu przeciwdziałać, możesz używać lubrykantów, które pomogą w suchości pochwy i pomogą Ci w pełni cieszyć się seksem.

Obsesja na punkcie orgazmu

Czasami ludzie mają obsesję na punkcie osiągnięcia orgazmu, co przynosi odwrotny skutek. Obsesja ta powoduje stres, który prowadzi do sytuacji, w której nie cieszysz się seksem i nie szczytujesz. Po raz kolejny widać, że największym wrogiem seksualnej przyjemności jest nerwowość.

Mimo że orgazmy są przyjemne i satysfakcjonujące, lepiej jest się po prostu zrelaksować i cieszyć innymi przyjemnościami, które oferuje seks. Walcz ze swoją obsesją.

Pokonywanie pochwicy

Jeśli podczas stosunku odczuwasz ból, jest to problem, który należy omówić z ginekologiem.

Problemy w życiu erotycznym

Pochwica to stan u kobiet, który charakteryzuje się mimowolnym skurczem mięśni miednicy otaczających pochwę. Pochwa może stać się węższa i powodować, że uprawianie seksu jest dla Ciebie bolesne.

Przyczyny pochwicy mogą być fizyczne (na przykład endometrioza) lub psychiczne (depresja, lęk, uraz). W każdym przypadku powinnaś odwiedzić swojego ginekologa, który może Ci doradzić i omówić odpowiednie leczenie.

Anorgazmia u kobiet

To kolejny warunek, który wpływa na seks. W tym przypadku, pomimo dużej stymulacji i pożądania seksualnego, kobieta nie może osiągnąć orgazmu. Chociaż może to być spowodowane niektórymi etapami menopauzy, jest to bardziej skomplikowany problem.

Może on być zakorzeniony w nieodpowiedniej edukacji seksualnej i nieznajomości własnego pragnienia i ciała. Co więcej, może być związany z okresami stresu i niepokoju, jest to także problem powszechny u osób z depresją.

Wniosek

Jak zauważyłaś, większość powodów, przez które być może nie cieszysz się seksem, jest związana ze stresem. Dlatego też konieczne jest utrzymanie dobrej komunikacji z partnerem i zachowanie poczucia bezpieczeństwa, relaksu i komfortu w związku.

Seks jest przyjemny, a korzystanie z niego w pełni może być ważne dla dobrego samopoczucia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.