4 napoje wysoko kaloryczne, których powinnaś unikać

4 napoje wysoko kaloryczne, których powinnaś unikać
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Ekhiñe Graell

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jak wiemy, w ciągu dnia konsumujemy napoje, które niekoniecznie są zdrowe. W rzeczywistości mogą one być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

To właśnie kalorie są jednymi z bardziej szkodliwych elementów, które spożywasz każdego dnia. Dlatego, poniżej, mamy zamiar pokazać ci napoje na, które powinnaś uważać!  Są to napoje o bardzo dużej zawartości kalorii, których musisz się wystrzegać.

Kalorie powodują całą masę poważnych problemów. Najbardziej znanym jest otyłość, która stała się jednym z najpowszechniej występujących problemów zdrowotnych na całym świecie. Kalorie mogą mieć również wpływ na rozwój takich chorób jak cukrzyca czy poważne problemy sercowo-naczyniowe.

Napoje gazowane

Napoje gazowane są niewątpliwie najbardziej szkodliwymi napojami, jakie konsumujesz.  To dlatego, że zawierają one dużą ilość cukru i kalorii, co może prowadzić do otyłości, a nawet sprzyjać rozwojowi cukrzycy. Z tego powodu najlepiej ogranicz spożycie tych napojów lub wybieraj napoje o niskiej zawartości kalorii.

Napoje alkoholowe

Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może powodować poważne szkody dla zdrowia. Jak zapewne wiesz, gdy pijesz alkohol, w twoim ciele zachodzą procesy chemiczne, w których alkohol przekształca się w cukier.

Napoje alkoholowe zazwyczaj zawierają dużo kalorii, które między innymi, mogą powodować otyłość. Bardzo często mieszasz alkohol z pewnymi napojami gazowanymi, co czyni go dwukrotnie bardziej szkodliwym.

Spożywania tych napojów w umiarkowanych ilościach, jednak ma swoje zalety, zwłaszcza jeśli chodzi o piwo czy wino. Oczywiście o ile nie przesadzisz z ich ilością. Jeśli pijesz alkohol wymieszany z innymi napojami gazowanymi, dobrym pomysłem będzie, wypicie szklanki wody po każdym drinku.

piwo

Soki

Soki są zdrowe, ale wiele z nich zawiera duże ilości cukru, a zatem kalorii. Dlatego musisz uważać przy ich zakupie, zwłaszcza jeśli są to soki przetworzone .

Najlepiej, zawsze staraj się robić własne soki  i w miarę możliwości nie dodawaj cukru. Jeśli musisz dodać cukier, użyj takiego bez kalorii lub innego naturalnego środka słodzącego, na przykład stewii.

Koktajle mleczne

Mimo, że są pyszne, koktajle mleczne zazwyczaj zawierają dużo cukru i kalorii. Jeśli przygotujesz koktajl z pełnego mleka, jego niepożądane właściwości mogą być jeszcze większe.

Najlepiej w ogóle odstaw mleczne szejki, lub przynajmniej staraj się je spożywać w umiarkowanych ilościach. Możesz nawet zdecydować się na przygotowanie własnego szejka, z bardzo małą ilością cukru lub używając zamiast niego jakiegoś innego środka słodzącego.

Napoje z kawiarni

szejk mleczny

W ostatnich latach znaczna liczba napojów sprzedawana jest w kawiarniach.  Nie tylko możesz znaleźć tam prostą kawę, ale także napoje o wysokiej zawartości cukru i kalorii.

Na przykład, niektóre z tych napojów mają bitą śmietaną, ciasteczka lub inne słodycze. Oczywiście, pijąc je regularnie, możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.