Żylaki? Pozbądź się ich dzięki oliwie z oliwek i nagietkowi!

Czy chciałabyś pozbyć się raz na zawsze tych dokuczliwych żylaków? Zatem najwyższa pora poznać naturalną metodę opartą o oliwę z oliwek i kwiaty nagietka, a następnie wypróbować ją w praktyce!
Żylaki? Pozbądź się ich dzięki oliwie z oliwek i nagietkowi!
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Żylaki są niezwykle nieprzyjemną dolegliwością zdrowotną, która pojawia się w momencie, gdy Twoje żyły i naczynia włosowate rozszerzają się z powodu trudności związanych z drogą powrotną krwi do Twojego serca.

Żylaki mogą być spowodowane zaburzeniami równowagi w tkankach ciała spowodowanej różnego rodzaju stanami zapalnymi. Ale najczęściej występującą przyczyną tego schorzenia jest osłabienie zastawek żylnych, które regulują przepływ krwi i uniemożliwiają jej niepożądane cofanie się.

I chociaż często dolegliwość ta nie powoduje objawów innych, niż jedynie niekorzystne efekty wizualne, to jednak w niektórych przypadkach może towarzyszyć jej niewygodne uczucie ciężkości i mrowienia w kończynach dolnych.

Oliwa i nagietek na żylaki

Ponadto ze względu na charakterystyczny wybrzuszony wygląd i siną barwę żylaki mogą powodować także problemy z poczuciem własnej wartości wśród tych z kobiet, które się ich nabawiły, a które przywiązują szczególną uwagę do swojej urody.

Na szczęście istnieje kilka naturalnych środków zaradczych, które stymulują krążenie krwi i ze względu na swoje właściwości są w stanie całkiem skutecznie walczyć z tym uciążliwym problemem.

Wśród powszechnie dostępnych opcji występuje jedna, która zasługuje na szczególną uwagę ze względu na swoje unikatowe właściwości. Wykorzystuje ona oliwę z oliwek i nagietek lekarski, które stosowane miejscowo pomagają skutecznie zredukować żylaki i ogólnie poprawić zarówno kondycję, jak i wygląd Twoich nóg.

W dalszej części naszego dzisiejszego artykułu zamieszczamy niezbędne informacje na temat właściwości obu tych produktów, a także sposobu na przygotowanie odpowiedniego środka leczniczego w domu za pomocą kilku prostych kroków. Zapraszamy więc do lektury!

Oliwa z oliwek i nagietek lekarski to świetny sposób na żylaki

Ta naturalna metoda lecznicza wykorzystująca oliwę z oliwek i nagietek lekarski jest w stanie skutecznie zredukować widoczność żylaków i żył pajączkowatych na wiele kolejnych lat.

Oba składniki mają właściwości przeciwzapalne, tonizujące skórę i łagodzące, które po wchłonięciu przez skórę będą w stanie skutecznie wpłynąć na rozszerzone chorobą żyły.

Ich działanie sprowadza się do uaktywnienia przepływu krwi przez miejsca zmienione chorobowo oraz leczenie ścianek naczyń krwionośnych. Oznacza to, że za jednym zamachem możesz wyleczyć obie przyczyny, dla których na Twoich nogach powstają żylaki.

Wmasowanie opisywanego tutaj środka leczniczego w skórę nóg pozwala uzyskać ulgę wskutek zredukowania uczucia ciężkości kończyn. Nie jest to jednak jedyny odczuwalny natychmiast efekt, jako że środek ten stymuluje także funkcjonowanie układu limfatycznego.

Oliwa z oliwek

Efektem będzie także szybka i skuteczna eliminacja toksyn odkładających się w Twoich nogach.

Dodatkowo pobudzenie krążenia krwi jest w stanie pozbyć się kolejnego nieprzyjemnego i potencjalne także poważnego zjawiska, jakim jest zatrzymanie płynów w organizmie.

Należy jednak pamiętać o tym, że opisywany przez nas w tym artykule specyfik nie jest bynajmniej cudownym lekarstwem na żylaki.

Jednak jego regularne stosowanie zdecydowanie wpłynie na poprawę wyników uzyskanych dzięki przestrzeganiu odpowiednio zbilansowanej diety, stosowaniu ćwiczeń fizycznych lub innego rodzaju aktywności, a także innych zdrowych nawyków, które mogą wyeliminować tę niepożądaną dolegliwość.

Korzyści oferowane przez oliwę z oliwek

Oliwa z oliwek jest składnikiem wyróżniającym się wysoką zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, nie licząc przy tym wysokiej zawartości witaminy E i minerałów.

Zawarte w niej cenne substancje odżywcze pomagają skutecznie zwalczać stan zapalny, a także stymulują krążenie krwi i przyśpieszają procesy wydalania substancji będących produktami przemiany materii.

Znacząca zawartość kwasów tłuszczowych omega 3, czyli tłuszczu zdrowego typu poprawia przepływ krwi przez żyły i przywraca funkcję jednokierunkowych zastawek żylnych, których działanie przypomina jednokierunkowe zawory w żyłach. Ich niesprawność to podstawowa przyczyna, dla której na nogach tworzą się żylaki.

Ten niezwykle cenny produkt spożywczy zawiera także wysokie ilości przeciwutleniaczy, które minimalizują niepożądany efekt rozszerzania się żył i redukują dolegliwości bólowe, które także mogą towarzyszyć żylakom w niektórych przypadkach.

Korzyści oferowane przez nagietek lekarski

Kwiaty nagietka lekarskiego mają właściwości przeciwskrzepowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Gdy więc roślina ta zostanie dodana do naszego specyfiku leczniczego, ich właściwości wpłyną na usprawnienie przepływu krwi przez tętnice oraz żyły.

Nagietek

Już od wielu stuleci nagietek lekarski (stąd też jego nazwa) był stosowany w leczeniu problemów wywoływanych przez różnego rodzaju stany zapalne, ponieważ zmniejsza on obrzęk i przywraca krążenie.

Ponadto nagietek zawiera flawonoidy, witaminę C i niezbędne minerały, których dostarczenie do skóry poprawia jej jędrność i przyśpiesza proces regeneracji.

Jest to jeden z najlepszych alternatywnych środków zaradczych na żylaki. Jego skuteczność wynika głównie z tego, że łagodzi on stan zapalny naczyń krwionośnych, ułatwiając w ten sposób powrót krwi do górnej części Twojego ciała.

Jak przygotować środek na żylaki oparty o oliwę z oliwek i nagietek?

Przygotowanie opisywanego tutaj domowej roboty środka na żylaki nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Poza tym całość nie kosztuje zbyt wiele, w przeciwieństwie do wielu innych dedykowanych temu schorzeniu produktów przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

Radzimy kupować wyłącznie oliwę z oliwą z pierwszego tłoczenia, bez żadnych dodatków, ponieważ ma ona najlepszą jakość odżywczą.

Niezbędne składniki

10 świeżych kwiatów nagietka lekarskiego

  • 3/4 szklanki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia (150 ml)

Akcesoria, jakie będą Ci potrzebne

  • Szklany słoik z zakrętką

Sposób przygotowania opisywanego środka na żylaki

  • Odetnij kwiaty z łodyg i włóż je do szklanego słoja.
  • Zalej nagietek oliwą z oliwek i upewnij się, że przykryła ona całe kwiaty.
  • Dobrze zakręć słoik i odstaw go w ciemne i chłodne miejsce na około 10 dni.
  • Po tym czasie odsącz oliwę z kwiatów, a następnie rozprowadź ją po swojej skórze.
Oliwa z nagietkiem

Jak zastosować tak uzyskany specyfik?

  • Nabierz tyle specyfiku, ile potrzebujesz i delikatnie wmasuj go w skórę w obszarach, w których występują u Ciebie żylaki.
  • Wykonuj gładkie, okrężne i ciągłe ruchy, delikatnie przyciskając masowane miejsce. W ten sposób pobudzisz przepływ krwi przez swoje naczynia krwionośne.
  • Upewnij się, że środek dobrze się wchłonął, a następnie pozostaw go na skórze przez całą noc – nie zmywaj wodą.
  • Zastosuj to leczenie 3-4 razy w tygodniu, najlepiej tuż przed snem.

Czy cierpisz na żylaki? Zatem przygotuj sobie domowej roboty środek na tę chorobę i włącz go do swojej codziennej procedury dbania o urodę. Dzięki temu Twoje żylaki już niedługo przestaną Ci zaprzątać głowę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.