Życie prowadzi nas dobrym kierunku: naucz się to dostrzegać

Życie prowadzi nas dobrym kierunku: naucz się to dostrzegać

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Życie prowadzi nas w kierunku, który jest dla nas najlepszy. Ale abyśmy mogli to zobaczyć, musimy zwracać na wszystko szczególną uwagę.

Chociaż nie zawsze możemy zauważyć, życie prowadzi nas niezależnie od tego, jaką drogę podejmiemy. Problem polega na tym, że zazwyczaj przegapiamy znaki i potykamy się stale o ten sam kamień.

Czasami, nawet inni jasno pokazują nam, jaka jest najlepsza opcja dla nas, nie podążamy za nią.

Ciężko jest nam zobaczyć, co mamy robić, jeśli sami musimy o tym decydować . Jednakże, jeśli byłby to członek rodziny lub przyjaciel, który był w naszej sytuacji, zobaczylibyśmy to wyraźnie.

Dlatego ważne jest, abyśmy nauczyli się to dostrzegać.

Kobieta w masce.

Życie zawsze prowadzi nas w kierunku, który jest dla nas najlepszy. Ale abyśmy mogli to zobaczyć, musimy zwracać na wszystko szczególną uwagę .

Co się dzieje, gdy ktoś ma problemy z relacjami?

Często wiemy, co zrobilibyśmy, gdybyśmy byli w sytuacji drugiej osoby. Jeśli, na przykład, jest to związane z przypadkiem niewierności, opuścilibyśmy partnera.

Jeśli jednak chodzi o nasz związek, wszystko wydaje się inne. Być może przejdziemy przez różne fazy, zanim dostrzeżemy jak sprawy się mają. Oto następujące etapy:

  • Zaprzeczenie: zaprzeczanie rzeczywistości i wściekłość na tych, którzy próbują otworzyć nam oczy, abyśmy mogli zobaczyć, co się naprawdę dzieje.
  • Obawa przed zmianą: Obawiamy się podjęcia decyzji o zerwaniu, utracie osoby, którą kochamy, tego, że nie znajdziemy nikogo innego, bycia samotnym.
  • Smutek: bycie smutnym, narzekanie i nadzieja, że ​​sytuacja się zmieni. Jeśli faza ta trwa zbyt długo, może spowodować głęboką depresję.

W końcu nie ma żadnej opcji oprócz zaakceptowania sytuacji i zerwania. Czasami jednak nie zależy to od nas. Czasami to ta druga osoba podejmuje tę decyzję za nas.

Kiedy dzieje się coś takiego, wydaje się, że nie jesteśmy w stanie sami podejmować żadnych decyzji. Wygląda to tak, jakby coś nas sparaliżowało i uniemożliwiało działanie.

Życie prowadzi nas w dobrym kierunku : znaki, które nam wysyła

Życie zawsze prowadzi posługując się pewnymi znakami, a niektóre z nich są bardzo jasne. Na przykład, jeśli zawsze przebywamy w towarzystwie tej samej osoby, czy nie jest to wyraźnym znakiem, że jest coś, co musimy zmienić?

Dużym problemem jest to, że zamiast zadawać to pytanie samemu sobie, winimy drugą osobę z powodów, dla których czujemy się zdenerwowani.

Dziewczyna z zasłoniętymi oczami.

To tak, jakbyśmy nie chcieli brać odpowiedzialności za to, co się dzieje. Z tego powodu odgrywamy role ofiary i czekamy, aż wszystko zmieni się lub stanie się lepsze.

Nie jesteśmy świadomi, że znaki pozostawione przez życie są sposobem, aby powiedzieć nam, że powinniśmy dokonać wyboru tak szybko, jak to możliwe.

Przedłużenie okoliczności, w których nie jesteśmy szczęśliwi lub pozostawiających nas w stanie sparaliżowania, będzie miało dla nas poważne konsekwencje.

Nierobienie niczego nie jest dobrym wyjściem

Nierobienie niczego nie jest dobrą opcją, ponieważ jedyną osobą, która zostanie ucierpi na tym, że nie podjęła żadnych kroków jesteśmy my sami. Sygnały, które wysyła nam życie, próbują zapobiec temu, by smutek nie przerodził się w depresję.

Kobieta w opasce na oczach.

Radzenie sobie z sytuacjami, tolerowanie ich i nadzieja, że ​​sprawy ulegną zmianie, dając drugie szanse, jakby były podarkami niosącymi nadzieję …. Wszystko to jest sposobem na utrzymanie sytuacji, która nie jest dla nas satysfakcjonująca.

Dlaczego?

Ponieważ działamy ze strachu.

Strachu przed samotnością, strachu przed nie znalezieniem innej pracy, strachu przed brakiem dzieci, leku przed mnóstwem rzeczy, które są tylko wytworami naszego umysłu.

Po co bać się tych rzeczy? To nie jest użyteczny strach. W rzeczywistości jest to emocja, która nas paraliżuje, blokuje nas i powstrzymuje przed podejmowaniem jakichkolwiek decyzji.

Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co mówią ludzie wokół nas, a także prosić o profesjonalną pomoc. Patrzenie na naszą sytuację z różnych perspektyw pomoże nam dostrzec opcje, które mamy, a także to, jak nasze lęki je przyćmiewają.

Musimy pamiętać, że życie zawsze nas poprowadzi w dobrą stronę. Nie zwraca się przeciwko nam i jasno pokazuje, co musimy zrobić, nawet jeśli czasami bywa gorzkie i nieprzyjemne.

Ważne jest to, że możemy dokonywać wyborów. Chociaż życie zawsze nas prowadzi, to, co się wydarzy, zależy od tego, w jaki sposób zdecydujemy się działać.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.