Małe zmarszczki usuniesz tymi olejkami eterycznymi

Szukasz naturalnego sposobu, aby zlikwidować te małe zmarszczki na twarzy? Oprócz zauważalnego ich zredukowania wokół oczu możesz wykorzystać cenne właściwości ujędrniające i przeciwzapalne, jakie olej z nasion winogron ma dla Twojej skóry. Więcej informacji uzyskasz po przeczytaniu dalszej części tego artykułu!
Małe zmarszczki usuniesz tymi olejkami eterycznymi
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Obszar wokół oczu cechuje się o wiele delikatniejszą skórą, niż reszta twarzy, nie mówiąc już nawet o pozostałych częściach Twojego ciała. Niestety z tego też powodu zmarszczki mają tendencję do łatwego powstawania właśnie tam i w pierwszej kolejności.

Pośrednią przyczyną podatności skóry wokół oczu na zmarszczki jest brak wystarczającej liczby gruczołów potowych w tym obszarze. Skóra także produkuje znacznie mniejsze ilości kolagenu i elastyny. Z tego też powodu istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że w tym miejscu stanie się ona po prostu osłabiona. Co gorsza, nie jest to proces zależny od wieku, może on wystąpić także w przypadku młodych osób.

Największy problem polega jednak na tym, że wiele osób ignoruje najbardziej typowe kwestie, które powodują pogorszenie się tego stanu. Obejmują one między innymi brak wystarczającej ilości snu, nadmierny poziom stresu i nieprawidłowe nawyki żywieniowe.

Olejki

Na szczęście istnieją metody zapobiegawcze oparte o w 100% naturalne środki i produkty. Dzięki odpowiedniej kompozycji różnych składników są w stanie skutecznie zapewnić ochronę tego obszaru i zapewnić mu młodzieńczy i świeży wygląd, redukując jednocześnie już widoczne zmarszczki.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy się skupić na 6 zdrowych i w pełni naturalnych olejkach eterycznych. Ich właściwości poprawiają zauważalnie jakość Twojej skóry, zapobiegając jednocześnie jej zwiotczeniu, co rzecz jasna hamuje proces powstawania zmarszczek.

Gorąco zachęcamy do wypróbowania tych olejków!

1. Olejek olibanum jest znakomity na zmarszczki

Olejek eteryczny z olibanum, występujący na rynku także pod nazwami olejku kadzidłowcowego, frankincense lub boswellia carteri jest w pełni naturalnym produktem o silnych właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych.

Po zastosowaniu go na powierzchnię skóry przeciwdziała działaniu wolnych rodników i uszkodzeń słonecznych.

Olejek olibanum

Zawarte w nim składniki odżywcze przyspieszają proces gojenia skóry. Jednocześnie pomagają utrzymać prawidłowy poziom kolagenu i elastyny, co zauważalnie jest w stanie zredukować widoczne zmarszczki, szczególnie wokół oczu.

Sposób przygotowania i użycia opisywanego olejku

 • Nanieś kilka kropli olejku z olibanum na opuszki palców. Następnie wcieraj go wokół swoich oczu, dopóki nie poczujesz, że cały olejek nie został wchłonięty przez skórę.
 • Użyj tego sposobu każdego wieczoru, tuż przed pójściem spać.

2. Olejek rumiankowy

Olejek rumiankowy uzyskiwany jest z kwiatów rumianku. Jest to produkt o silnych właściwościach hamujących procesy starzenia się. Ze względu na jego cechy można używać go na wszystkie rodzaje skóry bez żadnych problemów typu odczyny alergiczne, czy niepożądane przesuszanie powierzchni.

Tonik z rumianku na worki pod oczami

Zaleca się stosowanie olejku rumiankowego zawsze wtedy, gdy Twoim celem są drobne zmarszczki na twarzy, a konkretniej rzecz biorąc zredukowanie ich widoczności. Ponadto olejek rumiankowy pozwala łagodzić podrażnienia i oparzenia wywołane np. nadmiernym opalaniem się.

Sposób przygotowania i użycia opisywanego olejku

 • Nałóż na palce dłoni taką ilość tego oleju, jaką uważasz za konieczną. Nanieś go na skórę i zmarszczki wokół oczu, a następnie delikatnie masuj przez pięć minut. Uważaj, aby produkt nie dostał się do oka.
 • Powtarzaj ten zabieg każdego wieczoru przed udaniem się na nocy spoczynek.

3. Olejek arganowy

Olejek arganowy jest znany również jako “cudowny olej”. Jest to produkt o niezwykle wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Te dwa składniki skutecznie regenerują delikatną skórę i wygładzają zmarszczki.

Olejek arganowy

Oprócz zawartych w nim minerałów, także inne związki chemiczne występujące naturalnie w tym olejku przyczyniają się do nawilżenia powierzchni skóry i pozwalają uniknąć niepożądanego efektu utraty kolagenu.

Sposób przygotowania i użycia opisywanego olejku

 • Namocz wacik kosmetyczny w olejku arganowym. Rozprowadź go pod swoimi oczami.
 • Poczekaj, aż olejek wchłonie się całkowicie. Nie zmywaj skóry wodą.
 • Powtarzaj ten zabieg dwa razy dziennie.

4. Olejek jojoba

Olej jojoba to w pełni naturalny produkt uzyskiwany z nasion rośliny jojoba (simondsja kalifornijska), zawiera on spore ilości przeciwutleniaczy i zdrowych kwasów tłuszczowych. Po wchłonięciu się przez powierzchnię skóry składniki te stymulują liczne procesy, które redukują widoczne zmarszczki i wygładzają skórę.

Cenne właściwości tego olejku zwiększają także aktywność komórek w skórze. Wpływają także na zwiększenie skuteczności procesów eliminowania martwych komórek, działając jako naturalny peeling na pełnej głębokości skóry.

Jeśli to nie wystarczy, jest to skuteczne rozwiązanie przeciw trądziku, blizn i innych niedoskonałości wpływających na piękno.

Sposób przygotowania i użycia opisywanego olejku

 • Wetrzyj odrobinę olejku jojoba w skórę i zmarszczki wokół oczu. Lekko masuj ten obszar przez trzy do pięciu minut.
 • Powtarzaj tę procedurę każdej nocy przed snem.

5. Olej z pestek winogron

Olejek eteryczny z pestek winogron jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania i leczenia drobnych zmarszczek.

Cechuje się on wysoką zawartością silnych przeciwutleniaczy i zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Po ich wchłonięciu przez skórę znacznie zmniejszają one niepożądany efekt nadmiernej suchości skóry i pogorszenie jej stanu spowodowane przez wolne rodniki. Oczywiście redukują także widoczne zmarszczki.

Olejek z pestek winogron

Olej ten ma także skuteczne działanie ujędrniające i przeciwzapalne. Pomaga zapobiec pojawianiu się worków pod oczami i redukuje inne niedoskonałości powierzchni skóry.

Sposób przygotowania i użycia opisywanego olejku

 • Wieczorem, zanim udasz się do łóżka, dokładnie i starannie zmyj makijaż. Następnie wetrzyj sporą ilość olejku z pestek winogron w skórę i zmarszczki wokół oczu.
 • Poczekaj, aż produkt całkowicie się wchłonie przez skórę. Następnie możesz iść do łóżka, ale nie spłukuj skóry wodą.
 • Powtarzaj tę procedurę każdej nocy przed snem.

6. Olejek lawendowy

Olejek eteryczny z lawendy ma silne właściwości przeciwzapalne i regeneracyjne, które mogą przyczynić się do uzyskania lepszego wyglądu skóry pod oczami likwidując płytkie zmarszczki i wygładzając niego te głębsze.

Zawarte w nim składniki odżywcze są w stanie odwrócić szkody spowodowane promieniowaniem UV, a jednocześnie zapobiegają utracie elastyczności skóry.

Sposób przygotowania i użycia opisywanego olejku

 • Delikatnie wetrzyj małą ilość olejku lawendowego w skórę i zmarszczki wokół Twoich oczu.
 • Powtarzaj ten zabieg dwa razy na dzień.

Czy jesteś gotowa, aby wypróbować opisane przez nas powyżej olejki? Jeśli martwisz się o tę część skóry swojej twarzy i widoczne na niej zmarszczki, przekonaj się o skuteczności jednego lub kilku z wymienionych powyżej olejków i uczyń je częścią swojej codziennej procedury dbania o urodę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Ayaz, M., Sadiq, A., Junaid, M., Ullah, F., Subhan, F., & Ahmed, J. (2017). Neuroprotective and Anti-Aging Potentials of Essential Oils from Aromatic and Medicinal Plants. Frontiers in aging neuroscience, 9, 168. https://doi.org/10.3389/fnagi.2017.00168
 • Srivastava, J. K., Shankar, E., & Gupta, S. (2010). Chamomile: A herbal medicine of the past with bright future. Molecular medicine reports, 3(6), 895–901. https://doi.org/10.3892/mmr.2010.377
 • Boucetta, K. Q., Charrouf, Z., Aguenaou, H., Derouiche, A., & Bensouda, Y. (2015). The effect of dietary and/or cosmetic argan oil on postmenopausal skin elasticity. Clinical interventions in aging, 10, 339–349. https://doi.org/10.2147/CIA.S71684
 • Pazyar N, Yaghoobi R, Ghassemi MR, Kazerouni A, Rafeie E, Jamshydian N. Jojoba in dermatology: a succinct review. G Ital Dermatol Venereol. 2013;148(6):687‐691.
 • Davidov-Pardo G, McClements DJ. Nutraceutical delivery systems: resveratrol encapsulation in grape seed oil nanoemulsions formed by spontaneous emulsification. Food Chem. 2015;167:205‐212. doi:10.1016/j.foodchem.2014.06.082
 • Lin, T. K., Zhong, L., & Santiago, J. L. (2017). Anti-Inflammatory and Skin Barrier Repair Effects of Topical Application of Some Plant Oils. International journal of molecular sciences, 19(1), 70. https://doi.org/10.3390/ijms19010070

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.